Jump to content

manuale broasca pe... net


niq_ro
 Share

Postare recomandată

am vazut ca se pun tot felul de intrebari care se gasesc in diverse carti, asa ca am scanat cartulia in romana "Manual de exploatare - VW1500, VW1300, V1200" - editia 1969

http://www.niqro.lx.ro/vwkafer.htm

PS: incerc sa continui treaba asta si sper ca o fac si altii :))

Modificat de niq_ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • niq_ro

    13

  • Osi

    13

  • victori

    8

  • guvydu

    8

Top Posters In This Topic

am vazut ca se pun tot felul de intrebari care se gasesc in diverse carti, asa ca am scanat cartulia "Manual de exploatare - VW1500, VW1300, V1200" - editia 1969

http://www.niqro.lx.ro/vwkafer.htm

PS: incerc sa continui treaba asta si sper ca o fac si altii  :))

<{POST_SNAPBACK}>

...saru'mina boierule,tine-o tot asa,calde multumiri!!!!!!!!! :)) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exceleeeent !!!

O sa tiparesc paginile si le duc la legat. Meriti niste beri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vrea cineva, le pot trimite arhivate pe mail :D dar trebuie sa-mi scrieti mailul sa nu mai caut eu pe la profil B)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator
daca vrea cineva, le pot trimite arhivate pe mail  :P  dar trebuie sa-mi scrieti mailul sa nu mai caut eu pe la profil  B)

<{POST_SNAPBACK}>

Eu, eu...dbecheanu@galtonmotors.ro

;) ;) ;) ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vrea cineva, le pot trimite arhivate pe mail  :D  dar trebuie sa-mi scrieti mailul sa nu mai caut eu pe la profil  B)

<{POST_SNAPBACK}>

Si eu le vreau ir7arte@yahoo.com

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vrea cineva, le pot trimite arhivate pe mail  :D  dar trebuie sa-mi scrieti mailul sa nu mai caut eu pe la profil  B)

<{POST_SNAPBACK}>

vreau si eu,daca se poate binentzeles,kafercarol@yahoo.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am trimis celor 5... dati si voi mai departe :D ca e destul de mare.. l-am trimsi din 3 bucati

Modificat de niq_ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pana acum am primit doar un:

This is an automatically generated Delivery Status Notification.

Delivery to the following recipients failed.

Derjenige33@msn.com

PS: sunt vreo 18M .. le-am impartit eu in trei, da' ... trebuie un mail care accepta mult, gen yahoo.com, gmail.com

Modificat de niq_ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau si eu,daca se poate binentzeles,kafercarol@yahoo.com

<{POST_SNAPBACK}>

karcsi, arunca-le te rog si spre mine! mer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multzumesc mult. Raman dator cu o bere la prima intalnire in carne si oase :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu l-am fost descarcata inca de luni, numa ca-i lipsa pagina 4. Eventual emaileste-mi-o pe dinsa aici: oscar@mmelectrica.ro

Se multumeste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu l-am fost descarcata inca de luni, numa ca-i lipsa pagina 4.

<{POST_SNAPBACK}>

era o pagina goala.. de asta n-am mai scanat-o :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci asta era... :D

Dar, apropo's, ce scrie prin cartulia asta difera mult de masina mea. Oare n-ai intilnit prin peregrinarile tale pe net vre-un model de bord 1959 (octombrie, cred), ca as fi tare curios cum a aratat cindva masinuta mea; eu am luat-o cu bordul mazilit (decupat si peticit cu textolit in care erau fixate butoane de Dacie/TV/ARO) si s-ar putea sa m-apuce vre-odata dorul s-o readuc la aspectul initial.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

STERGETI VA ROG, CA AM POSTAT DE 2x DIN GRESEALA

Modificat de Osi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu daca vrei la moshie o broasca 1200 care nu se mai poate face si are bordul virgin. Pot studia o mica extragere a panoului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mare domn. Intr-o prima faza m-as multumi cu o poza, sa-mi fac o idee. (borduri de 1200 am mai vazut :D , dar multe difera intre ele; m-ar interesa anume 1959).

Modificat de Osi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite poze proaspete facute la coshmarul meu. Bordul broashtei de la tzara e in principiu la fel. Gaurica din dreapta scrumierei servea (la broasca de la care am transplantat tot botul) pentru fixarea bumbului de la cablul de shoc (era cu shoc manual). Gaura din stanga scrumierei in care am pus eu intr ala cu shaiba mare neagra nu shtiu la ce se folosea. La modelele mai noi de 1200 (sa zicem '62) aceste 2 gaurele nu mai exista. Tu cum ai rez de benz, plat sau cu cocoasha (specific variantei cu shoc manual)?

A! Eu am grila din dreapta cu ceas de benzina, deshi la modelul cu rez cu cocoasha acesta lipseshte pt ca la rez cu cocoasha nu avem flansha pt montat sonda. Deci in mod normal acolo trebuia o grila intreaga. Ca sa intzelegi, broasca mea este din '59-'60 botul pana la stalpii parbrizului, '62 restul caroseriei, '60 tunelul si actele :D

Modificat de mihaiachi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa revenim la manualele de broaste, am pus manualul de exploatare si pe www.vwkafer.lx.ro unde-i tot despre broasca, inclusiv despre adaptarea pentru a realiza "avaria" ;) (deja am 70M ;) )

da' nimeni nu mai scaneaza din documentatia de o are? :o

Modificat de niq_ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gaura din stanga scrumierei in care am pus eu intr ala cu shaiba mare neagra nu shtiu la ce se folosea. La modelele mai noi de 1200 (sa zicem '62) aceste 2 gaurele nu mai exista. Tu cum ai rez de benz, plat sau cu cocoasha (specific variantei cu shoc manual)?

Rezervorul meu e plat, dar la mine modific

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!