Jump to content

Octavia 3


PTDA
 Share

Postare recomandată

Felicitari 123brb!!! Sa o folosesti cu placere!!!

De la ce dealer ai luat o?

Care a fost termenul de livrare??

Reve:

Care e optiunea respectiva??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

10x.

Nu ma asteptam ca rabatarea scaunelor sa fie optiune ... Si 78 eur.

Modificat de Amyd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta nu inseamna ca scaunele nu se rabateaza... Bancheta spate rabatabila fractionat este standard. Dar se rabateaza, la fel ca la Golf si la majoritatea compactelor, de la butoane amplasate pe bancheta.

Daca vrei sa poti sa le rabatezi si din portbagaj, de la butoanele din pozele de mai sus, platesti 78 de euro pe optiunea aceea. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc!

Am luat-o de la Brady Militari

Termenul era prima saptamana din octombrie; am comandat-o la inceputul lui august si am ridicat-o pe 26 septembrie....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am dat comanda de Octavia Elegance 1.4 TSI 140 CP. Vor fi 2 luni foarte lungi.

Esti un mare norocos. Noi tb sa luam pe firma (e adevarat varianta combi), aceeasi motorizare si ne-a dat PBN timp de livrare 20-22 saptamaini (aprox. 5 luni). Se pare ca exista o explozie de comenzi in ultima vreme si fabrica se pare ca e depasita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

petrisor.dumitru

La cele 2 luni s-au mai adaugat 2 saptamani, acum termenul este saptamana 11-15 noiembrie. Sper sa nu se mai lungeasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai luat o folosind tichet remat???

Daca da, ce se intampla daca livrarea depaseste 20 nov - cand se incheie programul remat??

La cele 2 luni s-au mai adaugat 2 saptamani, acum termenul este saptamana 11-15 noiembrie. Sper sa nu se mai lungeasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta-i intrebare de copii mici - 20 nov. este data limita cand tichetul poate fi valorificat, virarea banilor se face si dupa aceasta data.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea e intrebare de copii mici! Trebuie sa existe cel putin VIN-ul masinii pana la acea data!

@petrisor.dumitru eu am avut inca de la inceput 12 sapt, tie ti au zis 2 luni?

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Modificat de bogdann81
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VIN-ul va exista inca de pe la inceputul lunii. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

petrisor.dumitru

Pe 21 august mi-au spus ca masina o sa ajunga la mine in ultima saptamana din octombrie iar dupa o saptamana s-a modificat termenul.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu pe 27 august am comandat si mi au dat inca de la inceput 18-22 noiembrie livrarea, si sa iau in considerare si oarece intarzieri! Pt mine important e sa am seria de sasiu si actele pt rabla facute pana pe 20 noiembrie, cand o intra in posesia mea o intra..:)

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

petrisor.dumitru

Si eu tot prin rabla am luat-o.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit acum informatia cum ca jante de 15" se pot monta exclusiv pe 1.2 TSI si 1.6 TDI, pentru celelalte modele exista probleme de compatibilitate cu dimensiunile discurilor de frana fata. Poate fi o informatie utila, eu chiar pre-comandasem de 15", din fericire am putut modifica rapid comanda in 16".

Modificat de allex82
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci jantele pe 16 velorum sunt cu J6.5 si ET 46. Confirmati?

Iar pentru iarna as vrea de tabla pe 15, care trebuie sa fie cu J6 si ET 43. Corect si asta?

Eu asa m-am documentat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

16" - Minoris si Velorum -  6.5J, ET 46, cauciucuri 205/55.

16" - Star - sunt 6J, ET 48, cauciucuri 205/55. . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care este solutia low cost pentru jante tabla 16 + cauciucuri de iarna pt o3. ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti incerca si in reteaua Premio, au de obicei preturi foarte bune la Goodyear, Dunlop sau Michelin plus ceva marci mai low-end gen Fulda sau Sava. Eu am luat modelul de jante din linkul lui andrei plus anvelope Goodyear UG8 binisor sub pretul de mai sus (Premio Autoest), clar pentru Sava se mai scad cateva sute bune de lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru sugestii.

Andrei221 ai incercat jantele respective si se potrivesc pe o3 1.4 tsi (modelul fiind relativ nou)?

Eu momentan ma gandesc daca sa mi iau doar cauciucuri sau jante + cauciucuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

KFZ 8247 se potrivesc foarte bine pe O3 (inclusiv 1.4 TSI, fiind pe 16") si G7, este acelasi model pe care l-am comandat si eu. Cautati insa siteuri cu preturi mai bine, pe link-ul ala este cu ~50 de lei mai scumpa janta decat am dat eu pe ea.

Modificat de allex82
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!