Jump to content

Octavia 3


PTDA
 Share

Postare recomandată

Peste 95% din cei care vor lua O3 nici nu vor avea habar ca au punte pe spate si nici nu ii va deranja. Cine are si stie va da vina pe punte in tot felul de situatii desi pot sa fie anvelopele, drumul, viteza neadaptata.

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In loc sa se bucure ca scap de o multime de bucse de schimbat :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A vazut cineva cum arata tapiteria partial piele, disponibila la 667 euro? Pe unde se afla pielea asta si credeti ca merita?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata foarte bine, am eu pe bej, pielea este pe partile laterale ale sezutului si saptarului si imbraca total spatele scaunelor. La fel este si in spate, singurele parti cu textil sunt partile centrale ale sezutului si spatarului, fix cum trebuie ca sa nu transpiri tare vara.

Vezi aici o poza cu interiorul masinii, o sa mai postez cateva astazi-maine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ooops, am greșit topicul.

Modificat de TudorM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce observ pe net 90% din testele cu O3 sunt facute de rusi, si alte natii asemnea noua. Inteleg ca e ceha la origine, dar nu imi place sentimentul de masina adresata tarilor ca Rusia si nu vesticilor.

Nu mi-am dat seama ce motor/echipare e, dar de pe la minutul 7:10 putem vedea comportamentul mai la limita:

 

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Echipare elegance, si motor TSI 180 Cp , daca Inscriptia TSI cu "SI" rosu asta inseamna si implicit DSG 7 :).

Nu prea pare sa aiba suspensia sport

Sent from my iPhone using Tapatalk PRO

Modificat de bogdann81
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta de unde a mai aparut ca ne dam seama si de cutia de viteze din culoarea literelor? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai simplu, i rosu pt inscrisul tsi reprezinta motorizarea 1.4 140 cp, literele si din inscriptia tsi reprezinta, cum spunea colegul, motorizarea 1.8 180, iar tsi fara litere rosii, adica argintii reprezinta motorul 1.2 tsi

Ca este dsg se poate observa din imaginile clipului, nu are legatura cu culoarea literelor inscriptiei tsi.

rusilor se pare ca nu le place design ul..., l au trecut la minusuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si aici ma pot corecta colegii mai experimentati, 1.8 din ce stiu eu vine doar cu DSG7 :)...de aici si analogia

Sent from my iPhone using Tapatalk PRO

Modificat de bogdann81
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.8 TSI vine si cu manuala, de asta eram mirat. Stiam logica cu literele rosii, doar ca nu are legatura cu cutia de viteze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai in video se vede clar ca e DSG :)

Sent from my iPhone using Tapatalk PRO

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si aici ma pot corecta colegii mai experimentati, 1.8 din ce stiu eu vine doar cu DSG7 :)...de aici si analogia Sent from my iPhone using Tapatalk PRO

 

Te contrazic eu. A mea are cutie manuala :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prevad un offtopic lung ...:)

Discutia era referitoare strict la acel video, ce echipare , ce motorizare , ce cutie..si in acel video avem Elegance, 180 CP, DSG 7.

Vorbind la modul general putem avea orice echipare posibila, orice motor, orice cutie(pastrand corelatia motor cu DSG6/7€

Am spus ca este implicit DSG 7 din prisma motorizarii de 180 CP si faptului ca in video se vede clar ca este DSG. Nicidecum din prisma inscriptionarii...nu am fost f explicit eu :)

Sent from my iPhone using Tapatalk PRO

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum omul gospodar isi ia vara sanie si iarna car:) ..azi am luat roti de iarna complete pe 16" cu ET 50 si cauciucuri nokian W +..pret total 2500 RoN...acum doar masina mai trebuie sa vina :)

Sent from my iPhone using Tapatalk PRO

Modificat de bogdann81
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate ne spui si de unde?!...

 

Jante de tabla sau aliaj?

Modificat de dumit81
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu cum e cu reclama aici...jantele sunt din otel si au fost luate de la un prieten care detine CAR TUNING DISTRIBUTION

Sent from my iPhone using Tapatalk PRO

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa inteleg ca astepti o octavia 3. Intrebarea mea este, jantele pe 16" nu au ET de 46? crezi ca nu vor fi probleme daca pui cu ET de 50?

 

Te intreb ca la cele pe 15" producatorul zice ET43, care costa cam 270lei, si am gasit cu ET45 la 150lei. Am pus janta pe masina nu atinge pe nicaieri. Acum sincer nu stiu ce sa fac, daca sa iau exact ce zice producatorul sau sa iau cu ET45, ma gandesc ca diferenta de 2mm nu e chiar mare sa apara probleme. Specific ca cauciucurile vor pe 195/65/15

Modificat de doggy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Conform cartii jantele pe 16 au ET 48 ..2 mm mai in interior pana la ET 50 sunt absolut insesizabili.

Asta e teoria, practica ramane de vazut :)

De asemenea cele 7Jx17 ar avea ET 49

Da, astept o O3 2.0 TDI :)

Sent from my iPhone using Tapatalk PRO

Modificat de bogdann81
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu m-am uitat azi pe interiorul jantelor de la a mea, 1.2TSI 105, echipare elegance si ET pe janta era de 46, cel putin la alea de aliaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut ca ai mai scris si ceva pagini in urma.. Eu sper sa nu fie probleme..daca sunt le dau inapoi :)..teoretic exista toleranta de cel putin 10mm

Poti sa te uiti si la rezerva daca e pe 16 si sa vezi ce ET are?:)

Sent from my iPhone using Tapatalk PRO

Modificat de bogdann81
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor!

Va anunt cu bucurie ca saptamana viitoare imi va sosi masina! Este deja la Curtici.

Ultimele zile vor fi cam grele...desi nu credeam ca va fi asa de dificil; parca as fi un copil mic in asteptarea jucariei!

Va multumesc tuturor pentru informatiile impartasite si parerile expuse, m-au ajutat fff mult in alegerea facuta. Promit ca dupa sosirea masinii voi contribui si eu cu cat mai multe posturi, pertinente sper eu si bineinteles cu fotografii (in special ale scaunelor sport....da da da am avut inspiratia fasta sau nefasta de a le comanda).

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos! Cand ai dat comanda?

Sent from my iPhone using Tapatalk PRO

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!