Jump to content

Octavia 3


PTDA
 Share

Postare recomandată

Daca tot se discuta despre asta, pe mine ma intereseaza sa 'leg' un monitor pentru locurile din spate la Columbus. Stie cineva daca sunt astfel de monitoare pentru 'noul' Columbus?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te-ai gandit la varianta cu tableta si suport de tableta prins de tetiera? Ma gandesc ca iesi mai ieftin decat solutii dedicate auto. Tii mortis la sursa audio/video de la Columbus?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am gandit la solutia cu tableta, insa 'problema' mea e ca toate filmele, desenele, etc. sunt pe suport fizic, DVD.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

petrisor.dumitru

Poti sa le faci imagini iso apoi sa faci play pe tableta.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare: la farurile normale de pe o3, becul de lumini de zi este ca la g6 respectiv H15 ? Sau este bec separat ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt curios cat ar costa sa iti pui la reprezentanta noul Columbus pe O3 dupa ce ai cumparat-o...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte mult. sau, cu alte cuvinte, mult mai mult decat te-ar costa sa o pui din fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte mult, eu intrebasem de un RNS pt Leon acum vreo 2 ani la dealer si-mi cereau vreo 2000e. Asta la modul la care era pe la 1400e de pus in configurator. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este binestiut ca ORICE optiune montata ulterior la reprezentanta costa mai mult decat optionalul de lista montat direct din fabrica.

Si aici vorbim si de pretul de vanzare la care reprezentanta vinde produsul cat si de manopera, asta daca te intereseaza garantia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare: la farurile normale de pe o3, becul de lumini de zi este ca la g6 respectiv H15 ? Sau este bec separat ???

la cele normale este H15

la cele cu xenon , dar fara LED Daylight, este banalul p21/5W

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Noroc , am fost la Metrotehnica si am vazut scaunele "optionale" ... Parerea mea personala ....sunt foarte slab calitative.... Nu mi-a venit sa cred ce stofa avea... puteam sa fac o comparatie...cu o masina romaneasca ... sper ca alea erau... nici nu vreau sa ma gandesc... sunt DEZAMAGIT TOTAL ... mai bune sunt cele de pe octavia 2.... cine a mai fost si a vazut.... :icon_confused:  :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e...deh, cutting costs...de la orice

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da , dar stii ca omul cand isi comanda cum spun ei...scaune sport ....OPTIONALE... de aia isi ia omu' optionale... ca ar trebuiiiiiiiiii sa fie mai bune ca cele normale... cand colo...soc....sunt mai slabe... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E bine...acum stiu la ce sa se astepte cei care vor sa le comande :D

Din ce am vazut eu, bancheta spate este un pic mai ingusta decat la generatia anterioara...da senzatia de spatiu mai mare pentru picioarele pasagerilor spate dar...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 am vazut scaunele "optionale" .......sunt foarte slab calitative.... puteam sa fac o comparatie...cu o masina romaneasca ...

 

   Scaunele de la masinile romanesti sunt facute de cea mai prestigioasa firma- Johnson Controls. Probabil este acelasi producator si la Skoda ca doar este cel mai mare. Bateriile Varta tot de Johnson Controls sunt facute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scaunele sport fac parte din optionalele cu cost 0 :)

Sent from my iPhone using Tapatalk PRO

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

optional nu inseamna mai bun, inseamna .... altceva  :) Nu cred sa fie vreo Skoda cu scaune din stofa de calitate...

Modificat de rifflections
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ca regret din ce in ce mai mult ca nu am pus alcantara :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat as fi vrut si eu combinatia de alcantara + piele ca pe vechiul Passat. Asta e, asteptam pana apar pe Ebay :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar comparate cu cele stock cum sunt? Sunt mai tari, mai confortabile, au suport lateral bun? Eu am stat in cele stock si mi s-au parut ok dar cu suport lateral prea putin profilat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad foarte multa lume multumita de motorul 1.4 TSI si 140 CP...a facut cineva mai multi km intre timp si ne poate face un update la consum? Ma intereseaza si pe mine foarte tare aceasta motorizare....

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

!.2 TSI-ul de 105 CP are capitonas pe capota motorului? Poate in versiunea Elegance...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristiansen077

Nu are capitonaj..., dar la cat de silentioasa este, nu ai nevoie de asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iarna mai tine de caldura...se incalzeste mai repede motorul si se raceste mai greu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!