Jump to content

Octavia 3


PTDA
 Share

Postare recomandată

Nici antifurt nici becuri de schimb nu sunt incluse

Modificat de Harkonnen
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa o intreaba epopee, ar trebui marti sa imi ridic masinuta. La fix, tinand cont ca miercuri seara am planificat primul drum mai lung... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine prezoanle au venit cu antifurt, poate chestia asta difera in functie de echipare, desi nu ar trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, foarte interesanta faza cu prezoanele, becurile, etc. ... uite prezonu ' nu e prezonu' :) ... poate mai vin posesori (care au intrat in posesie) cu detalii legate si de acest aspect.

tare imi e sa nu fie vorba de echipare ... ci de dealer ...  :icon_confused: .... :RO flag:

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu tine de dealer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De obicei la jantele de aliaj vin cu antifurt. Acum la o3 nu stiu ce sa zic ....or fi facut rabat pana si la antifurt :))

Eu la Leon am antifurt la jantele de aliaj ....si am primit si becuri de rezerva. Treaba cu becurile cred ca tine de dealer.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

becurile da. Prezoanele antifurt nu.  Pana in 2008, jantele de aliaj veneau toate cu prezon antifurt, pe urma l-au scos din dotarile standard, din ratiuni de costuri

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai eu am luat in 2011 Leonul si tot avea antifurt. Nu era pe nici o optionala trecut ....

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma duc cu listuta de mai sus astazi, revin cu informatii fresh dupa ce iau madina, bine ca stiu acum ce sa verific. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine la tiguan nu am avut nici un antifurt. Sunt prezoane clasice pe jante din aliaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o intrebare, becurile alea daca ar fi, unde ar putea fi gasite? nu am vazut nimic prin portbagaj, torpedou...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar trebui sa fie intr-o cutie pusa in chestia aia din spuma din interiorul rotii de rezerva. Daca n-o gasesti nicaieri, inseamna ca nu ti-au dat. Nici mie nu mi-au dat cand am luat Leonul. Mi-au dat o sampanie in schimb. As fi preferat becurile avand in vedere ca nu sunt cu alcoolul. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-am uitat la un momentdat mai rapid la roata de rezerva dar doar ca sa vad daca am cheia de antifurt, si sincer atunci nu am vazuto. Urmatoara tura o sa insist, cel putin cheia de antifurt trebuie sa existe, daca nu, o sa plang pe langa roti la iarna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta daca nu faci pana inainte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bate in primul lemn pe care il gasesti in cale :-p , sper ca nu te bucuri la raul altuia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am batut deja. Oricum macar stii ca nu ai. La rotile de iarna nu e problema oricum ca au baietii la vulcanizare de toate. La mine nu mai mergea desfacut prezonul cu antifurt la masina veche si l-au desfacut cu altceva. Dar la pana esti doar tu cu tine. Deci da fuga urgent la dealer ca nu e de gluma.

Modificat de Harkonnen
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu prima ocazie(atunci cand ajung langa masina) o sa verific pe bune. Faza cu "da fuga urgent la dealer ca nu e de gluma" nu prea merge asa usor, masina a fost luata de la un dealer din Bucuresti. Chiar, sa zicem ca nu am acea cheie de antifurt trebuie sa vorbesc cu dealer-ul de unde am luat masina sau ma pot duce la orice dealer?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar antifurturi ai la roti, nu? Pentru ca masina nu vine din fabrica cu ele...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rave, cum am spus si intr-un comment mai sus: DA, am antifurt la roti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A, era pe pagina cealalta, de-aia nu l-am vazut...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu prima ocazie(atunci cand ajung langa masina) o sa verific pe bune. Faza cu "da fuga urgent la dealer ca nu e de gluma" nu prea merge asa usor, masina a fost luata de la un dealer din Bucuresti. Chiar, sa zicem ca nu am acea cheie de antifurt trebuie sa vorbesc cu dealer-ul de unde am luat masina sau ma pot duce la orice dealer?

 

Teoretic te poti duce la orice dealer. Am inteles ca ar fi un cod inscriptionat pe antifurt dupa care iti pot da o cheie compatibila. Acum nu stiu cat de vizibil este acest cod cu prezoanele antifurt deja montate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara prezoane antifurt si fara becuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci, scuzele mele tuturor, ca am vorbit prostii pana acum. Am fost si am verificat pe bune si nu exista nici prezoane antifurt si nici becuri. Pana acum am sustinut spusele unui prieten care se uitasera(normal la masina mea) si mi-a zis ca sa ma uit prin portbagaj dupa cheia de antifurt, ca prezoanele sunt cu antifurt. Deci inca odata nu sunt cu antifurt, doar capacelele de plastic si dedesupt presoane normale.  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate stie cineva...pachetul cu protectii suplimentare caroserie ce ar trebui sa contina mai exact?

Chiar si la Elegance luminile de zi cu led sunt optionale. Gresesc? in schimb lampile spate sunt cu led, pt toate starile sau doar pe frana?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Protectii nu stii dar leduri fata doar la xenoane si e optiune pe langa xenoane. Stopurile cu led doar la elegance si pt frana si pozitii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!