Jump to content

Octavia 3


PTDA
 Share

Postare recomandată

E ok si cu 1.2 tsi dar daca vrei sa umpli portbagajul la combi + AC o sa vrei cuplu mai mare

 

Am mers cu 1.6 TDI pe Golf VI si pare cumva mai incet decat 1.2 TSI-ul meu, desi au aceeasi putere si Diesel-ul are cuplu mai mare. N-as putea sa spun de ce, dar e mai sprinten cel pe benzina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog, imi poate spune cineva in ce consta suspensia sport? Se refera doar la garda mai coborata sau si la faptul ca suspensia este mai rigida?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Putin mai rigida si coborata cu 15mm fata de cea stoc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa lungi asteptari...a ajuns la Curtici in sfarsit....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reducerea preţurilor, chiar simbolică, era oarecum previzibilă. La fel şi diversificarea ofertei cu noi combinaţii de transmisii şi motorizări, pachete promoţionale etc. Este un joc între comercianţi şi consumator

 

Au sperat că vor rupe piaţa aşa cum au făcut la lansarea O1 şi O2 când au vândut pe liste de aşteptare la nişte preţuuuuri.

 

Diferenţa acum este că al nostru consumator s-a disciplinat. Cumpără dacă este neapărat necesar, nu mai umflă buzunarele finanţatorilor de leasing, este mai calculat, aşteptă precum mangusta să vadă să vadă ce mişcare face importatorul şi când consideră că oportunitatea este fezabilă, atacă. Cu alte cuvinte suntem pe un trend normal...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@nicureddogsflo, tot ce pot sa-ti spun din experienta proprie, nu fa greseala sa iti iei masina sub-motorizata! :)

 

Un combi alb RS cu DSG, jante 17", Columbus, trapa panoramica, Canton si altele utile gen optionale pentru portbagaj, BT etc si e masina perfecta pentru mine. Ramane de ales daca TSI sau TDI la cat de putini km fac anual.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ciprian.costache

@nicureddogsflo, tot ce pot sa-ti spun din experienta proprie, nu fa greseala sa iti iei masina sub-motorizata! :)

 

Un combi alb RS cu DSG, jante 17", Columbus, trapa panoramica, Canton si altele utile gen optionale pentru portbagaj, BT etc si e masina perfecta pentru mine. Ramane de ales daca TSI sau TDI la cat de putini km fac anual.

 

Deci TSI, daca n-ai placeri speciale sa mergi in diesel. :)

Modificat de ciprian.costache
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Excelente noile pachete si preturi. La 1181E le poti avea pe toate 3 la care as mai aduga doar Bolero si culoare metalizata. Practic la 1800E ai tot ce iti trebuie pe masina. Sunt unul dintre cei care cochetau cu G7 prin prisma scaunelor ergo active insa cu noul pachet sport, se pare ca Skoda vine sa contra balanseze acest aspect. Cu un discount bun si rabla un Elegance, 1.8 TSI si cu cele enumerate aici, poate fi luat cu usor peste 19.000E. Ma pun pe strans bani....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu noile pachete configuratorul nu functioneaza corect pentru ca raman active si subcomponentele daca ai bifat un pachet.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare unde au disparut ornamentele cromate de la geamuri? Nu mai sunt in configurator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt probleme cu furnizorul. Eu am fost nevoit sa renunt la ele desi comanda era plasata de 3 saptamani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristiansen077

La 19.000 poti lua 1.8 fara tva, pt ca pretul masinii cu tva la 1.4 este 19000 pt elegance, fara optionale.

Modificat de cristiansen077
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Noroc, cat credeti ca va tine treaba asta cu pachetele astea ? 1 luna ? sau mai putin ?? ca mie imi pare chiar tare mai ales pachetul ala tehnic elegance, sa numai vb de scaunele sport... Macar pana la sfarsitul lunii iunie sper sa tina sa le prind si eu. Am niste probleme cu actele....abea pe 20 imi pot da astia de la serviciu...si mi-e sa nu zica astia ceva de genul ca numai sunt de actualitate pe 20 cand as da comanda... si scria acolo ca este oferta limitata... bafta 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da asa era si pachetul business la Superb limitat si e de vreo juma de an:)

Modificat de codz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modelul Combi Diesel 4x4 de ce nu exista si cu DSG?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Combinări, permutări, aranjamente, strategii....cel mai probabil această combinație rămâne rezervată OScout-ului....

Modificat de MAKRON
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O limitare de configurare care poate fi bine de stiut: scaunele sport nu se pot comanda in combinatie cu pachetul partial piele si nici pe bej...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt de proasta calitate si au fost retrase dupa numeroase plangeri. Poate dupa incheierea de acorduri cu noi furnizori vor reveni in oferta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ce te referi ca sunt de proasta calitate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt si niste probleme cu ghederele din zona stalpului B (spun cei de pe briskoda).

Astea sunt bolile copilariei la orice masina.

Modificat de hiro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact pe briskoda se pare ca s-au identificat toate masinile cu acest defect. Si dupa ce au scris producatorului au aflat ca erau multe plangeri si din alte tari si s-a decis ca momentan sa nu se mai livreze aceasta optiune. Pe briskoda sunt poze cu problema montantului B. O sa incerc sa vad daca o pot aduce aici sa se vada explicit.

 

http://s470.photobucket.com/user/mikehouston82/media/P1010153_zpsd8fb1f2c.jpg.html (great thanks to carrok)

http://s470.photobucket.com/user/mikehouston82/media/P1010152_zps0e6822e0.jpg.html (great thanks to carrok)

 

"On closer inspection, the rear o/s pillar is similar.


Local dealer has been contacted and advises as follows:-


" Mr ******* ,

( name deleted ) has sent your email onto myself in regards to the rear door moldings
Because this is new model all concerns must be sent via DISS to Skoda.

I will be sending this along with you photo’s at some point to day.

must though make you aware that I have inspected 4 vehicles on site & all are similar to yours. This information will also go down to Skoda with attached photo’s to see if any work can be carried out."

Interested to know whether anyone else has the same problem....."

 

Mai tarziu s-a primit raspunsul de mai jos:

 

"I am currently in the process of technical reporting 6 vehicles with similar issue to yours(DISS report).

They asked us to try to remove/refit the mouldings on one of these vehicle-this in turn had no effect.
With that result i have been requested to report all vehicles with photo’s to Technical, whom will then forward all of these concerns on to the relevant factory for them to investigate and report back what action is to be taken.
Until this happens I have been instructed by Skoda Technical to take no further action on any vehicle with this concern.
With the above in mind i will CANCEL tomorrows booking as all the information you have already supplied(pictures) is suffice until an answer is forthcoming from the factory.
I have made customer care aware of this also."

Modificat de Harkonnen
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate ca numai pe bej/gri e problema si pe negru nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate si asta insa nu stim celelalte masini din stocul dealerului ce modele erau... Deocamdata asteptam o imbunatatire de la furnizori si foarte probabil o rechemare in service-uri a celor cu problema asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se si grabeste skoda sa faca rechemari! Asteptati!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ciprian.costache

Eu am ornamentele cromate, n-am nicio problema cu ele, stau acolo unde trebuie. Dupa ce am comandat-o eu, s-au scos, da' nu mi-a motivat dealerul de ce.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!