Jump to content

Octavia 3


PTDA
 Share

Postare recomandată

petrisor.dumitru

RCA tine si de capacitatea motorului si de tipul proprietarului... persoana fizica/juridica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, dar suma finala tine mai mult cont de dosarul soferului decat de motor, cum am platit eu anul trecut 1.500 de lei la Golf VI, 1.2 TSI...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai mi-a fost emisa polita RCA - 902 Ron, masina luata in leasing prin Porsche, motor 1.4 tsi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe an sau 6 luni?

Stie cineva daca exista pana in momentul de fata vreo campanie de rechemare pentru O3(indiferent de motorizare) ?

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Polita RCA este pe un an. Azi imi vine randul sa ridic masina. Am primit bonus de la dealer presuri interior, si am mai comandat bavete noroi fata si spate.

Am o intrebare: am vazut la Carrefour o promotie la cauciucuri de iarna cu reeducere 25% pana pe 6 noiembrie, din pacate au doar Debica frigo 2 205/55/15 la pretul de 270 lei. Ce parere aveti? sunt bune de ceva?


cauciucurile sunt pe 16, am scris gresit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil la dat pe patinoar pe post de patine... Glumesc! :) Nu te astepta la minuni din gama inferioara a preturilor, ca la orice altceva.

 

Si iti trebuie 205/55/16 pentru O3 sau 205/65/15.

Modificat de TudorM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa aveti grija la RCA sa va ofere asiguratorul/brokerul reducerea corespunzatoare pentru clasa bonus pe care o aveti.

La mine pentru 1.8tsi imi facuse o prima oferta fara sa tina cont de clasa bonus de 1000 ron la generali.

Dupa ce i-am intrebat de reducere pentru clasa bonus au zis ca sa vedem, sa verifice....

La final mi-au facut o oferta de RCA la generali pe un an pentru suma de 675 Ron.

Deci, intrebati de reducere pentru ca altfel nu prea o ofera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce inseamna Clasa Bonus?

Mie inca nu mi-a venit masina dar Casco o sa il fac la Generali prin Porsche Broker cat de asigurare nu stiu ce oferte au cei de la Generali.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La banii astia iei pe 15 anvelope de soi.

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe an sau 6 luni?

Stie cineva daca exista pana in momentul de fata vreo campanie de rechemare pentru O3(indiferent de motorizare) ?

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Este o rechemare. Se scot nu stiu ce chestii din partea dreapta (sper sa nu ma insel) a bordului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am fost cu alte chestii si cand am ajuns au verificat si pe VIN-ul meu era 'rechemare'. Banuiesc ca la marea majoritate operatiune o sa fie facuta la prima revizie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa le cer si eu sa verifice acum cand merg pentru accesorii. Am uitat sa le zic cand am fost cu farurile, si oricum eram plin de nervi..m-am abtinut cu greu de la orice fel de discutii inutile .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

au mai scos ceva de pe acolo ca era prea grea nu si nu iesea diferenta de 100kg fata de modelul vechi :)), glumesc

ar fi interesant de vazut daca la rechemarea respectiva intra toate masinile produse pana acum sau doar pana la o anumita data. 

bogdann81, ai putea sa intrebi ce masini ar trebui rechemate: fabricate pana la o anumita data, o anumita motorizare/echipare?

Modificat de doggy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu cat o sa obtin informatia asta fara sa stiu pe cineva acolo. Informarea legata de rechemari si ce loturi(VIN-uri) sunt afectate este una interna, si este obligatia dealer/importator sa anunte utilizatorii in situatia in care exista o astfel de rechemare. De obicei nu prea se intampla, si mai grav este ca nici in service nu iti zic daca nu stii tu sa-i intrebi. Este ca peste tot, trebuie sa fii informat pentru a fii sigur ca beneficiezi de ceea ce trebuie..altfel e mai greu :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca nu am nicio estima de livrare de la dealer si eram curios daca are cineva un termen de livrare pentru o configuratie asemanatoare cu a mea...

 

Combi 1.8TSI 4x4 DSG Elegance si ceva optionale(pachet confort+tehnic, ACC, KESSY, parbriz+duze incalzite, senzori fata/spate, Bolero, MaxiDot color si alte cateva maruntisuri)

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar putea cineva care si-a montat o alarma after market de la Viper, bineteles montata de cei de la skoda, sa spuna cateva pareri despre aceasta alarma.

Daca au montat-o bine, daca mai da rateuri, daca functioneaza corect ?

Initial nu am vrut sa imi montez alarma dar am un prieten cu un Golf 7 caruia  saptamana asta i-au spart masina si i-au furat sisetemul multimedia si m-am cam speriat.

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cubiq, Cand ai dat comanda?

 

Pe mine m-a sunat dealerul in seara asta, masina a ajuns in Curtici. RS TSI DSG cu ACC, Kessy, Canton, Columbus, trapa panoramica, Park Assist, parbriz incalzit, scaune fata incalzite, airbag-uri pe spate, podea variabila portbagaj si alte mici chestii... Comanda data pe 27 august si pana ieri stiam doar ca livrarea e in saptamana 48 (deci a venit cam cu o luna mai devreme).

 

@alexanderkf, am eu pe Leon si e f ok. Dar e o alarma pana la urma, nu un bodyguard. Daca vor sa-ti sparga masina si sa fure din ea sau s-o fure cu totul, o vor face cu toate alarmele si camerele video atinte spre ea din lume. :)

 

PS: Cel putin momentan, i-au furat degeaba sistemul media, nu se poate pune pe o alta masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt intarzieri mari momentan din ce am vazut pe forumuri din afara, la combi si cu anumite optionale (gen ACC - care are si radarul pt Front Assist inclus). Deci nu ti-a dat nicio estimare pentru ca nu are ce sa-ti zica.

 

Ca idee, eu am semnat contractul cu livrare la 30 de saptamani (7 luni) pt acelasi motiv. Si totusi uite ca a venit in 2 luni. :)

Modificat de TudorM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi interesant de stiut exact ce presupune rechemarea respectiva. Nu intotdeauna actiunile astea sunt de bine...uneori atrag si aspecte negative.

O sa intreb si eu cand ajung la dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lol, rechemarile sunt intotdeauna negative... N-am auzit de vreuna pentru ca masina e perfecta, merge totul bine si vor doar sa te felicite pt ca le-ai cumparat-o. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt intarzieri mari momentan din ce am vazut pe forumuri din afara, la combi si cu anumite optionale (gen ACC - care are si radarul pt Front Assist inclus). Deci nu ti-a dat nicio estimare pentru ca nu are ce sa-ti zica.

 

Ca idee, eu am semnat contractul cu livrare la 30 de saptamani (7 luni) pt acelasi motiv. Si totusi uite ca a venit in 2 luni. :)

 

da, si eu am in contract 12-14 saptamani + 8 bonus :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde de rechemari..la unele intr adevar se schimba ceva indiferent daca functioneaza ok , la altele doar se constata/verifica anumite aspecte si se ia decizia atunci daca trebuie schimbat ceva. Dar cum zice si Tudor, te cheama pentru ca ceva poate fi in neregula acolo, o problema reprodusa si recunoscuta de producator

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!