Jump to content

Octavia 3


PTDA
 Share

Postare recomandată

Poti da un PM unui moderator si sa-l rogi sa posteze in numele tau. Poate asa apar mai multi interesati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da Tudor,  cel care vine cu 1.8 TSI sau cu Pachetul Design :). Ms Rave, o sa iau legatura :)

Modificat de bogdann81
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Luni ma duc sa imi ridic masina si doream sa va intrebsi eu , RCA il faci acolo cand ridici masina? Si cu casco, a facut cineva casco prin porsche ? Ca pret sunt convenabili ? Iti ofera toate pachetele acelea de protectie in caz de incendiu, furt, fenomene ale naturi, etc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa circuli cu masina clar iti trebuie RCA, valabil din ziua in care ridici masina. Nu am vazut nici un dealer care sa faca RCA, daca stie cineva ca s-ar putea intocmi RCA pe loc la dealer ar fi interesant de stiut. Eu personal mi-am facut RCA cu cateva zile inainte sa ridic masina, pe seria de sasiu bineinteles, pentru ca masina nu este inmatriculata. Poti face online pe http://www.rcapedia.ro/ sau pe altul, sunt acum multe site-uri de RCA, sau intr-un mall pe unde treci in ziua dinainte.

 

Casco de la Porsche este dintre cele scumpe, mai bine apeleaza la un broker de asigurari (de fapt si Porsche este broker de asigurari, poti incheia prin ei Casco la alta companie). Cand vorbesti de Casco este vorba de "evenimente asigurate" si "excluderi" nu de "pachete de protectie". In fine, trebuie sa te uiti sa aiba incluse (sau sa nu fie excluse) clauzele/cauzele: vandalism, fenomene ale naturii; uita-te bine la excluderi. Eu am avut de 8 ani la Generali, acum am la Groupama si sper ca m-am uitat bine si sunt incluse toate posibilitatile de daune. Probabil ca si Casco de la Porsche e bun, dar e scump ca cel de la Generali.

 

Sfatul meu este sa faci Casco la un asigurator de incredere, pentru ca atunci cand vei avea nevoie sa fii tratat bine si sa nu ai probleme de refuz la plata sau comentarii gen "nu s-a intamplat asa cum declarati dvs." samd. Eu evit Asirom, Carpatica, Euroins, Uniqa, City Insurance.

 

Uite aici asiguratorii autorizati de CSA pentru emitere polite Casco.

Modificat de codz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:emthup: [deleted]

Modificat de pro_niger
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In general la dealeri gasesti cate o domnisorica care este si agent de asigurari! In caz ca ai uitat sa faci RCA ! Numai nu uitati ca RCA intra in vigoare de la ora 0(zero) a zilei urmatoare, chiar daca e masina noua(asa e legea) iar casco la masinile noi intra in vigoare chiar din momentul incheierii(mai depinde si de firma, la altele tot de la ora zero a zilei urmatoare)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La dealer puteam face RCA, avand la dispozitie de ales intre cateva societati de asigurare, avand acelasi pret ca si pe net sau la brokeri.

Eu am ales sa fac totusi RCA-ul cu o zi inainte in alta parte unde am avut de ales intre si mai multe variante. Doar ca trebuie sa ceri dealerului cateva date, cum ar fi masa totala, cilindreea exacte, VIN...nu mai stiu.

 

Casco iti poti face unde vrei tu. Daca ai Leasing sau Credit auto ... iti ofera ei. Eu am facut la ei prin Generali inca de la inceput, avand credit auto pt o parte de bani. Casco asta de l-am facut eu e full cum s-ar zice, doar ca e cu frasiza 100euro. Cele fara frasiza sunt si mai scumpe.

Daca tu nu ai nici o obligatie iti faci tu unde vrei, unde gasesti potrivit pentru ceea ce pretinzi vs cost anual.

 

Sper sa iti fie de ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gata, avem "ghetute" de iarna: jante pe 15" kronprinz+ nokian wr d3 =1900ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

J 6 si ET 43 ,  cu poze revin dupa ce le montez , si eu sunt curios cum or sa arate pe masina.

Modificat de kyu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Autobon.ro, am avut de la ei o oferta si mai buna dar pentru jante cu ET 47, dar cei de la skoda au spus ET 43 si asa am  pierdut aprox. 200 de lei.

Modificat de kyu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

petrisor.dumitru

A ajuns si a mea la Curtici iar comanda am dat-o in 21 august. De astazi incep sa ma uit dupa incaltarile de iarna.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ale noastre au venit se pare cam in acelasi timp. Eu am luat roti pe 16, cu cauciucuri Nokian , 2500 RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca s-a mai intrebat aici...am tot vazut poze si filmulete cu O3 Hatch, cu un fel de plafon panoramic. Exista undeva optiunea asta si ar putea fi comandata? Trapa simpla se poate lua si la noi, dar plafonul panoramic care se si deschide, eu nu l-am vazut nicaieri.

Modificat de bogdann81
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este trapa la hatch, pe din-afara arata ca si cum ar fi panoramica, dar la interior e clasica. E drept ca din pozele pe care le-am vazut eu pare totusi ceva mai mare decat una clasica la interior. Cea cu adevarat panoramica este doar pe Combi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eram ferm convins ca deschiderea nu se face deasupra plafonului si ca exista 2 tipuri. Ms de lamuriri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci azi am comandat botoseii de iarna ptr O3; Michelin Alpin A4 (Mulțumesc lui cristian ptr review). Ideea este următoarea; ce jante sa pun cu et47 sau cele de pe passat b5,5 cu et 35 parca ...

Cam greu găsim cu et 43 în preț bun.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!