Jump to content

Octavia 3


PTDA
 Share

Postare recomandată

Eu am ridicat masina in iulie si era Euro 6. Dealerul habar nu avea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

KESSY:

 

 

Alin, iti scrie E6 si in talon? Sunt curios cum e cu omologarea...

Modificat de TudorM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu scrie in talon E6, doar in cartea masinii la numarul de omologare ultimele doua caractere E6


si in certificatul de conformitate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut O3 neagra. Arata elegant si emana o atmosfera sobra, iar liniile masinii nu fac decat sa sporeasca acest lucru.

 

Toate O3 au tevile de la evacuare ascunse sub difuzorul spate? Inafara de RS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@The_Ego: Din pacate da, este singurul lucru din designul exterior ce nu-mi place :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei interesati, am deschis un topic nou in sectiunea masina mea. Am adaugat cateva poze, inclusiv cu scaunele sport, si primele impresii.

Miercuri o sa merg la RAR pentru omologare. Am vorbit cu dealer-ul si ziceau ca au primit informati de la Porsche Romania cum ca motorul de 1.8 o sa fie omologat euro 6 :). Un bonus pentru mine :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos! Cat de inchise sunt geamurile pe spate? Din poze nu prea par..

F misto scaunele sport, am vrut si eu sa le iau dar din pacate nu era posibil sa pun si reglaj electric sau alcantata :(

Sent from my iPhone using Tapatalk PRO

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geamurile sunt destul de inchise la culoare comparativ cu cele de pe fata. Oricum nu la fel de inchise ca si foliile puse ulterior. Eu as zice ca undeva 65%.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Catalin masina este super si scaunele arata chiar bine... sa o stapanesti sanatos si am o curiozitate.. la parcare cum te descurci?? cum indica senzorii ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult pentru urari :).

In legatura cu parcarile, eu zic ca ma descurc :). Senzorii de parcare fac toti banii, sunt super ok si afisajul grafic este foarte tare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te duci tu singur la RAR sau vine cineva la Porsche cu tine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dealer-ul s-a ocupat sa faca programarea pentru RAR si eu trbuie sa ma prezint acolo la ora si data stabilita.

Tot dealer-ul se va ocupa si de plata omologarii, pe mine ma costa doar benzina pana acolo :).

Modificat de catalinTM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Noroc, am si eu o intrebare. Eu am primit acum telefon de la Dealer si mi-a spus ca a ajuns masina la Curtici. De acolo cat mai face pana ajung cu aproximatie? Sa stiu cat mai am de asteptat ??? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine marti a ajuns in curtici si miercuri seara saptamana urmatoare am ridicat masina de la dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si a mea tot in curtici a ajuns azi sau ieri seara, mi-a zis ca saptamana viitoare se poate face livrarea , ce am mai inteles e ca transportul pe trailer este de 8 masini. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca si in cazul meu se confirma informatia data de TudorM. Adica si masina mea e EURO6. Acum se hotarasc cei de la leasing cine merge cu actele la RAR (am inteles de la ei ca nu e necesara prezenta masinii).

 

Interesant va fi cum imi recuperez eu minunata taxa auto :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu avocat in instanta....ai de asteptat pana vezi banii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se poate omologa inainte de inmatriculare, sa te duci direct la ei cu Euro 6 (taxa 0 parca)? Stiu ca e prea tarziu pt cei ca rifflections, dar ca idee...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ rifflections in ce perioada a fost inmatriculata a ta?

Verisoara mea a ridicat masina (tot O3 cu motor 1.8 TSI) pe 19 iunie si a inmatriculat-o pe 16 iulie si a platit taxa de Euro5.

Ar putea sa faca ceva sa omologheze masina Euro 6?

Probabil taxa nu sunt sigur ca mai poate fi recuperata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Bwwlan: Da, eu acum am primit confirmare de la Porsche Romania.

 

@rempha: Am inmatriculat-o in prima jumatate a lunii mai. Eu personal cred ca se poate recupera taxa. Probabil va dura ceva timp insa de recuperat nu vad de ce nu s-ar putea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu asa am primit comunicare de la dealer, ca asa au primit ei informare de la importator. Eu pe tot parcursul (de la sf. lui 2012) am vazut neconcordante de genul asta Euro 5/6. E drept ca eu vazusem doar pt 2.0 TSI, nu si pt 1.8 TSI.

 

La cum s-a facut lansarea O3, cu restrictii, informatii lipsa sau incorecte, eu chiar nu ma mai bazez pe brosurile lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acuma am vorbit cu hotline-ul Skoda Germania si mi-au zis ca probabil n-au inteles bine aia de la Porsche Romania (chestie care nu ma mira deloc) si mi-au spus ca, daca doresc, imi pot confirma in scris faptul ca Skoda nu echipeaza NICIUN autoturism cu motoare Euro 6.

 

@rifflections: daca poti obtine un inscris de la aia de la PoRo ca motorul e Euro6, fa-l public aici pe forum, "ne mai radem" si noi.

Modificat de Vizitator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!