Jump to content

Grunduri


tipatescu
 Share

Postare recomandată

Stie cineva sau poate sa-mi recomande un grund (am vazut demult la cineva un asemena grund de culoare cenusie) de calitate superioara ? Grundul care se gaseste in comertz (ala rosu) nu ma satisface deloc ... mi se pare inconsistent, se desprinde de pe tabla ... etc. Stiu ca mai exista o vopsea speciala, tot gri, - pentru cimp electrostatic ... aia tine si 500 grade Celsius, si e mult mai buna ... dar din pacate nu e pentru uz amatoricesc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum cativa ani am sablat puntea spate de la unul dintree Citroen-uri. Operatia a fost facuta la o firma de confectii metalice mari gen ferme si stalpi de hale industriale.

Dupa sablare mi-au vopsit-o cu grund rosu dar era grund cu intaritor.

A aderat perfect la tabla si este atat de rezistent incat nu am reusit sa-l desprind nici cu smirghel din cel mai abraziv.

Din pacate nu am reusit sa aflu ce fel de grund este. Daca cineva s-a mai intalnit cu asa ceva, as dori cat mai multe informatii.

Este un grund pe care il recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva sau poate sa-mi recomande un grund (am vazut demult la cineva un asemena grund de culoare cenusie) de calitate superioara ? Grundul  care se gaseste in comertz (ala rosu) nu ma satisface deloc ... mi se pare inconsistent, se desprinde de pe tabla ... etc. Stiu ca mai exista o vopsea speciala, tot gri, - pentru cimp electrostatic ... aia tine si 500 grade Celsius,  si e mult mai buna ... dar din pacate nu e pentru uz amatoricesc...

<{POST_SNAPBACK}>

acum cativa ani era un magazin cu produse grecesti pe bd.timisoara-Body-parca se chema.acolo am gasit tot felul de chesti care mi s-au parut profi, grund, vopsea, chiar si teroson cauciucat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Acum cativa ani am sablat puntea spate de la unul dintree Citroen-uri. Operatia a fost facuta la o firma de confectii metalice mari gen ferme si stalpi de hale industriale.

<{POST_SNAPBACK}>

unde ai facut sablarea? nu stii cumva firma aceea mai functioneaza? daca da si poti imi dai te rog un numar de telefon sau o adresa de mail unde pot lua legatura cu acea firma?

10x

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici nu mai stiu cum se cheama. Sunt in spatele Policolorului, undeva unde nu este (sau nu era pe atunci) semnal GSM, nu au telefoane fixe si nici curent electric. Electricitatea o aveau de la doua grupuri electrogene mari cat casa. Eu cunosteam pe cineva de acolo care acum nu mai poate fi gasit la telefonul de acasa.

Daca mergi pe Fizicienilor sau Macaralei, nu sunt sigur, pana la capat unde dispare scuarul central si liniile de tramvai vin una langa alta, acolo este un drum la stanga. Dupa ~1km se infunda in poarta unei firme. Acolo este. Nu am mai fost acolo de 4 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!