Jump to content

FYI - Inlocuire cu titlu GRATUIT pentru injectoarele defecte


D@ny
 Share

Postare recomandată

LA tine au schimbat si cablajul odata cu injectoarele noi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tu cu problema de la injectoarele tale.. cred ca ne-ai speriat pe toti posesorii de b6 3c cu genul asta de motoare..sa intelegem ca e doar o chestiune de timp si pica la toti???!! si ca vw a calcat iar pe bec???! 

 

Urat moment ......... daca vad ca se strang iar colegi de pe forum cu aceeasi problema ... o marit si mazda scrie pe urmatoare masina..

Sper sa scapam odata de topicul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ianas ai vb cu omul indicat de mine ?

 

Nicolae Alin pana acum e singurul care a patit asta ...e adevarat ca mereu e unul primul dar eu zic totusi ca e o problema acolo de alta natura si nu injectoarele in sine ...tu cat ai de la schimb ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

jiji2008 nu am apucat sa vb cu cel indicat de tine am fost ceva ocupat am fost pe la avocati si pe la opc .

Maine sper sa reusesc sa vb.Pai de la schimb am 7 luni in care am facut 12000km daca la asta te referi.Ms.

 

Sper sa nu aveti probleme pentru ca este un sentiment foarte urat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Nicolae Alin il intrebam cat are de cand le-a schimbat , tu ai scris mai sus .

Stiu cum e sa te lase ca la mine a fost asa :

Mi-a picat unul -> l-am schimbat pe circulara dar pe vechea varianta adica pica unul- se schimba unul

Apoi ...peste un an a picat al doilea -> s-au schimbat celelalte 3 care mai ramasesera

Deci tot m-am plimbat cu platforma de 2 ori

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e la astea noi acum, pica toate 4 odata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai pot sa editez mesajul de mai sus. Cel mai vechi injector Conti de pe masina mea e din noiembrie 2010, are aproape 3 ani si 70.000km. Inca merge. E drept, el a inlocuit atunci in injector care s-a stricat la 75.000km, sa vedem. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marti 8.10.2013 bag si eu masina in service PBN sa termin odata cu injectoarele astea, sper sa fie ok, ca am mari emotii

Modificat de Valentin R.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Valentin R. iti mai aplica circulara ? zicea cineva ca s-a incheiat campania "salvati viata soferilor de passat 2.0 tdi si a celor din jur " (ca sa fiu totusi rau pentru ca pana la urma poate sa iasa f nasol daca pica exact cand nu trebuie - depasire/panta/rampa/viraj strans / plecare de la stop etc etc )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca si geovadim si eu un injector schimbat in aprilie 2010 pe banii mei care nu a fost schimbat apoi pe circulara.are 70.000 de km.

colegul cred ca a avut alta problema la masina care a generat caderea injectoarelor.eu nu am azuit sa pice toate odata.deobicei pica cate unul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Valentin R. iti mai aplica circulara ? zicea cineva ca s-a incheiat campania "salvati viata soferilor de passat 2.0 tdi si a celor din jur " (ca sa fiu totusi rau pentru ca pana la urma poate sa iasa f nasol daca pica exact cand nu trebuie - depasire/panta/rampa/viraj strans / plecare de la stop etc etc )

 

Daca m-au si programat inseamna ca mai este valabila...marti sau miercuri  va tin la curent

 

Nu cred ca are importanta ca ma cunosc cu cineva de acolo...ca nu se pot face manevre acolo ...

 

eu in iunie 2011 am mai schimbat un injector cu tot cu cablaj (pe circulara)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu au ce manevre sa faca.injectoarele se trimit la fabrica si trebuie sa se incadreze dupa cod.stai langa masina cand iti face schimbul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina este in service la aceasta ora,

pe contractul de intrare service scrie GARANTIE conform 23H9 CTR 01

nu stiu daca pot sta in service,ca nu am putut sta, masina este lasata pe incredere la o cunostinta care lucra acolo.

din ce stiu ca se poate sta in service, o sa intreb cand iau masina, revin cu precizari

 

precizez ca am cod motor BKP

Modificat de Valentin R.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata, am scos masina din service.

3 injectoare schimbate + cablajele aferente.

Nu m-a costat nimic,

notificare care service

 

numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce am pus injectoare sh 3 sim si 1 cont (schimbat pe rogram in 2012) de pe alta masina cel conti aproape a decedat!Azi am dus masina la o diagnoza dupa ce a inceput sa trepideze in turatii de peste 2500 .Rezultatul surpriza injectorul 1 cand desfac injectorul 1 surpriza era conti?

 

Nimeni nu stie nimic nimeni nu imi da nici un rezultat. E posibil sa imi afecteze motorul injectorii?

 

O dau pe un Logan  sau o dacie 1310 + diferenta din partea mea :)) !

Modificat de Ianas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ianas ai alta problema la el ... injectoarele cand pica pica ...nu dau semne , nu trepideaza ..dureaza o secunda si gata ...nu ai aceeasi problema pe care o aveau inainte siemensurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si atunci ce au. Cei de la reprezentata au pus 4 inj  sim pe masina si mergea foarte bine. 

 

Si nu sunt singurul care a patit acest lucru.

Modificat de Ianas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tu ai alta problema la masina.injectoarele sunt doar efectul.nu stiu care e cauza si nu cred ca o sa afli raspunsul pe forum.doar un mecanic bun  iti poate spune ce se intampla si asta dupa ce vede masina.cert e ca nimanui nu i-au picat 4 injectoare odata.ele picau pe rand.acum ca ai probleme cu toate injectoarele pe care le pui pe masina ar trebui sa  dea de gandit ca problema e in alta parte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema sta in felul urmator masina a stat in reprezentata 1 sapt au facut masina bucati au verificat fiecare piesa in parte .Unde sa duc masina daca nu la ei la cine sa o duc.Practic ei sunt cei mai buni daca sunt reprezentanta eu asa zic.Toate mergeau bine inafara de injectoare. Acum am cumparat 4 injectoari SH 3 sunt siemens si 1 e continetal (schimbat pe program 23h9 ) de pe alta masina. Dupa ce am pus cei 4 injectori sh am pus si testarul .Diagnoza indica erore la injectorul 1 care era tot contiental.

 

In 189000 de km nu am avut probleme cu injectoarele siemens iar in 12000 km imi pica 5 injectoare continental.Acum 2 zile am aflat ca nu sunt singurul care a patit acest lucru (toate 4 defecte toate continetal toate schimbate pe program 23h9 numai ca respectivul a reusit sa le schimbe iar gratuit pe garantie, iar mie astia nu vor sa mi le schimbe dupa 6 luni si 12000 km si deja am sesizat institutile competente.Sunt convins ca aceasta problema nu se va termina aici si ca vor mai fi cazuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sper sa nu fiu offtopic...imi dau cu parerea

din cate stiu injectoarele sunt electronice

stiu un renault care  a facut setul motor din cauza injectoarelor, s-au topit si doua pistoane

problema este la alimentarea injectoarelor, sa nu fie vreun scurt, problema de alimentare cu tensiune a injectoarelor, poate chiar din alternator...un scurt in alternator

ciudat sa pice 4 odata...

sper sa nu fiu luat in ras, dar am asistat la ceva de genul, si cam asa era discutia acolo

bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Am fost și eu la reprezentanta ca îmi făcea figuri injector ul 2. Am avut noroc și mi le schimba toate gratis. Sunt curios acum sa văd rezultatul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!