Jump to content

ATELIERE TINICHIGERIE-VOPSITORIE


Nautilus
 Share

Postare recomandată

Salutari Broscarilor

Am facut niste mici reparatii pe la aripile Brotacului si acum caut un atelier de vopsitorie unde sa dau peste ele o vopsea - bine si ieftin. Astept recomandari.

~Va multumesc,

Nautilus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fratele George (apunctg), cu BxxAAS, ce se vede prin pozele de la intalnirea ultima, aia galbena, cica a vopsit-o undeva pe Sabinelor; a iesit fumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fratele George (apunctg), cu BxxAAS, ce se vede prin pozele de la intalnirea ultima, aia galbena, cica a vopsit-o undeva pe Sabinelor; a iesit fumos

Frumos iese - dar cat costa? :) azi mi-a cerut unul 5 mil. sa faca cu vopseaua lui, cu tot cu coacere si restul, doar ca mi se pare cam exagerat peste 1 mil. pt. o aripa :)

~Nautilus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Caut un atelier de tinichigerie unde sa-mi pot face o lucrare care sa tzina mai mult decat de joi pana inapoi :study: daca stie cineva unul care sa nu fie la mama draq, va rog sa-mi spuneti

~Multumesc

Nautilus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca Voluntari nu ti se pare la mama dreaq, avand in vedere calitatea lucrarii masinii mele (ai vazut-o pe 8 mai), te pot indruma spre mesterul respectiv...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca Voluntari nu ti se pare la mama dreaq, avand in vedere calitatea lucrarii masinii mele (ai vazut-o pe 8 mai), te pot indruma spre mesterul respectiv...

Mi se pare :( dar ideea este ca e o treaba mai complicata.... la traversa din fatza, sub "firewall"-ul care desparte cabina de puntea din fatza - e si element de rezistenta, si e facuta praf.

Mi-a crapat o conducta de frana exact la imbinarea cu pompa - nu e greu de schimbat(fac asta vineri) dar pun pariu ca de acolo se trage(vibratii transmise prin sasiu), si trebuie s-o fac odata pentru totdeauna.

Dar as vrea sa gasesc un mester care sa fie mai aproape de mine(sect. 5, 6).... :salut:

~Nautilus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Guest gogosarul_camper

tinichigii astia au timp si chef? (pricepere inteleg ca au daca sunt recomandati); mentionez ca i vorba despre un gogosar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tinichigii astia au timp si chef? (pricepere inteleg ca au daca sunt recomandati); mentionez ca i vorba despre un gogosar.

si daca gaseshti pe undeva... zi-mi si mie.... macar un prag sa-mi faca... (btw... welcome 2 the club.....uite-asha se-aduna si busurile :study: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Guest gogosarul_camper
daca Voluntari nu ti se pare la mama dreaq, avand in vedere calitatea lucrarii masinii mele (ai vazut-o pe 8 mai), te pot indruma spre mesterul respectiv...

care i treaba cu mesterii din Voluntari? Chiar ma intereseaza sa gasesc un tinichigiu pt gogosar (specific mereu pentru ca majoritatea sunteti cu broaste )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar ma intereseaza sa gasesc un tinichigiu pt gogosar (specific mereu pentru ca majoritatea sunteti cu broaste )

da majoritatea suntem cu broaste, dar in sufletul nostru suntem "aircooled", nu coteaza ce....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

treaba e ca te duci, vezi daca iti convine banu' si te intorci cu masina "peticita" de nadejde...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Guest gogosarul_camper

treaba e ca m am dus la unu' m am programat, m a reprogramat si apoi s a razgandit; ii convine sa faca dacii sau reparatii mici, nu sa croiasca la table. d asta am intrebat daca au timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu cum suna treaba, dar s-ar zice ca al meu e in foame mare de ceva vreme, se plange ca vremurile nu mai sunt ce au fost, adevarul e ca nici curtea nu mai geme de masini la reparat, mi-a zis ca, oricand vreau sa vin, sunt bine venit pentru rk total tabla (podele, sorturi, canale) - nu neg, e mai scumput dar are o mana... de artist in tabla...si nu exagerez ci stiu cum lucreaza, iti indreapta si acolo unde poate ca ar fi cazul sa schimbi, iti trage masina la linie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa fie oare kazu' sa plec de la itebeu si sa ma apuc de ce vreau eu de multa vreme- sa repar mashini :study: ???? Ca tot trag dooj' de oameni de mine sa le sudez mashinile, da' io n-am timp nici de ale mele- nu de toate cele 8, de broskutza si de Ford, ca ele sunt cele in suferintza.... :pirat:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Caut un atelier de vopsitorie, mai acatarii ... Caut ceva bun in primul rind si apoi ieftin ... (e greu al dracu de gasit asa ceva...) Am de vopsit o aripa si ceva din partea din fatza. Puteti sa-mi recomandati ceva ?

Cerintze:

1 Sa vopseasca metalizat (cu lac pe deasupra); Am eu vopseaua; Am inteles ca trebuie un cuptor ?!

2. Sa fie profesionisti / sa stie a chitui si daca se poate sa mai imi faca unele retusuri minore la capota , dar sa nu-si bat joc !!!

3. Sa fie prin floreasca/aviatorilor ...

4. Sa nu fie scumpi ... la o capota si o aripa... (Adica sa nu-mi ceara 3 milioane ... dupa ce-si face treaba);

5. Sa fie seriosi - sa faca devizul inainte si sa se tina de termen.

Poate mai tirziu, o vopsesc pe toata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6. Vopsitorul sa aiba mustata :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uitasem :) :up:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am uitat sa precizez ... Caut o vopsitorie in Bucuresti. Poate cineva sa-mi recomande una ? ... Mai las din solicitari ... Nu neaparat in Floreasca/ Aviatorilor ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in voluntari de ex... colegii de forum "stie de ce" recomand, masina mea fiind reparata recent dupa o izbitura frontala si a fost vazuta "dupa"...am si poza "inainte" dar nu am developat-o...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult ! Care e adresa exacta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Dupa 9 ani a venit momentul sa refac tinichigeria la batrana mea coaja ,ca urmare se cauta tinichigiu fara probleme psihice ,bahice sau de alta natura ,care sa fie ascultator si sa locuiasca la curte in zona Rahova ,Ferentari sau Salaj.Ofer recompensa :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator

Eu n-am gasit un tinichigiu care sa indeplineasca conditiile astea, daca vrei iti spun unde sa nu te duci....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu. Probabil ca sunt si tinichigii buni. In zona aia sunt o groaza de tinichigii. Cred ca nu e strada cu case fara tinichigii. Nu stiu ce sa zic. Am incercat si eu sa fac acolo ceva si n-a prea iesit. Am facut-o eu pina la urma :) Am facut si o greseala - am scos aripa de pe masina :12: Tu poti sa incerci. Nu stiu adrese exact. Oricum ma sfiesc sa fac o recomandare in zona aia. Si de acolo, cel mai bun tinichigiu e ala de iti spune un pret inainte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator

Nu esti exigent, tu ceri ceva de bun simt dar.......Eu unul n-am gasit asa ceva, poate te ajuta altu' de pe aici....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!