Jump to content

Schimbare ceasuri bord


pitbulltm
 Share

Postare recomandată

On 12.02.2016 at 1:47 AM, rsc15 said:

Buna seara, nu prea stiu unde sa postez si cred ca aici e cel mai bine,

Problema mea este urmatoarea am un golf 4 din 2000 nu am avut BC, dar intre timp mi-am montat un minidot immo2, iar acum am o pereche de ceasuri maxidot immo3 pe care le-am montat si se aprinde martorul ABS am uitat sa precizez ca golf-ul meu este 1.6 16v iar maxidotul este de passat diesel. am incercat sa pun un dump de golf 1j0920826cx dar nu merge nu prea stiu ce sa caut ce dump sa pun? ar putea sa ma ajute cineva? multumesc anticipat

Ce cod are ceasul de Passat..sau ce cod original avea, dump-ul acestuia ?

Marius - nu e normal ce se aude la tine

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 14 ore, F l o r i n a scris:

Ce cod are ceasul de Passat..sau ce cod original avea, dump-ul acestuia ?

Marius - nu e normal ce se aude la tine

Cu vag com ar putea sa imi indice vreo problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pare o problema hardware la tine, trebuie desfacute ceasurile si verificat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine se aude un usor tziuit cand este desfacut sau cand il tin un mana, si este insesizabil cand este montat pe masina. Am maxidot.

Modificat de hremus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand e demontat bordul e alta treaba.... cand ai placa desfacuta, in brate...fara carcase...nu e bagat in coaja bordului, etc. Cand e pe masina, nu e nirmal sa se auda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am observat ca desfacut. tiuie un pic mai tare daca tin palma in spatele motorasului de la temperatura. Un electrician mi-a spus ca nu poate spune ce are, ca trebuie sa masoare cand este montat pe masina, asa ca m-am lasat pagubas. Credeti ca dauneaza cu ceva pe viitor? Sa stiu daca il montez inapoi  pe masina sau incerc sa rezolv problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nimeni nu-ti poate spune cu exactitate asta....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma suni azi pe la 18....si iti dau eu ce ai nevoie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

19 minutes ago, bigstar said:

Ma ajuta cineva la postul de la pagina 65 ?

Ai un dump pe PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa achizitionez o interfata vag com 14.10 in romana, iar vanzatorul spune ca nu suporta longcoding, este o caracteristica importanta aceasta? Mentionez ca interfata o voi folosii in scop personal pentru diagnoze si activare-dezactivare functii. Merita achizitionata aceasta versiune sau este buna si versiunea 12.10 care este la jumatate de pret sau 15.7 care este mai ieftina la 14.10?  Multumesc anticipat

Modificat de maryus2y
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. La masina ta, nu ai long coding pe module

2. Regulamentul ne interzice sa vb despre interfete clona, pe forum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles. Daca ma mai poate ajuta cineva cu o parere!?. Am schimbat ledurile de la panoul cu butoane pentru geamurile electrice si inchiderea usilor, si tot odata si ledul de la butonul geamului electric din dreapta. Acum daca deschid oricare usa din fata (am coupe), se aprinde mai slab ledul de la butonul din dreapta, iar daca aprind luminile, se aprinde si aceasta si cele de la sofer, iar daca le sting ramane aprins mai slab cel din dreapta. La fel si dupa ce ies din masina si inchid usa, mai ramane 5 secunde aprins ledul de la butonul din dreapta. Vreo parere de la cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Marius - posteaza unde trebuie, ca facem varza acest topic....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine ma poate ajuta cu un dump imo 3 de golf pentru ceasurile din imagine 

222 - Copy.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu n-am intalnit pe immo3 softul pe care il vrei tu. Sunt 80% sigur ca nu exista.

Modificat de MRC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alea sunt ceasuri de Skoda - dar ce nu iti merge la Golf 4 cu softul lor ? Trebuie sa mearga.... Daca ai doar foliile si vrei sa le pui pe ceas de G4....mai greu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Placa e de Golf si da! cadranele sunt de Skoda dar ceasurile sunt puse pe o Octavia vrs care a avut serigrafia in mile iar la ora 12 avea 130km/h,

am gasit folile din imagine si singura problema este ca in loc de 130 la ora 12  au 120

Am dump-ul de la ceasurile de vrs cele in km si daca nu exsista dump pentru golf cu 120 la ora 12 as modifica dumpul actual de pe placa de golf incat sa imi indice corec,

numai ca nu stiu unde se afla partea cu speedo in dump.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mai este o problema legata de martori - Skoda nu are martor de tempomat.....ci de lumini pozitie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ambele ceasuri sunt VDO, te pot ajuta eu cu modificarea adreselor pt kilometraj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, MRC said:

Trimite-mi dumpurile pe privat si o sa vad ce pot face.

done !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!