Jump to content

Schimbare ceasuri bord


pitbulltm
 Share

Postare recomandată

La anul acela foarte probabil iti trebui ic fara can adica cu seria 919 , modul comfort generatia 1jo dar este o modificare foarte dificila care implica schimbatul calculatoarelor de usi si a instalatiel electrice

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doresc sa cumpar usi complecte ptr asta

Doresc sa cumpar usi complecte ptr asta si nu cred ca mai trebuie ceva in usi numai legatul lor la modul si la ceasuri

Doresc sa cumpar usi complecte ptr asta si nu cred ca mai trebuie ceva in usi numai legatul lor la modul si la ceasuri

Doresc sa cumpar usi complecte ptr asta si nu cred ca mai trebuie ceva in usi numai legatul lor la modul si la ceasuri

Doresc sa cumpar usi complecte ptr asta si nu cred ca mai trebuie ceva in usi numai legatul lor la modul si la ceasuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da asta iti usureaza un pic munca asa cum ti am zis cele care incep cu 1jo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebui modul cu doua mufe si cheie cu doua butoane...fir pt antena de la pinul 15 si o sa iti mearga

Modificat de ioanidis84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare...am o întrebare ,pe un pasat cc din 2011 pot sa pun computerul din bord color..?Se poate schimba ușor sau trebuie mers la reprezentanta..?si dacă știe cineva unde găsesc sa cumpăr si la ce preț este..?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sergiu, aici este aria de Golf 4...

 

ceasurile trebuie codate pe masina si modificati km, sa fie cat ai tu la masina.... altel ramai cu ai donatoarei.

 

cauta pe la SH - cost - undeva in jurul sumei de 350 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Ce immo au ceasurile de skoda cu codul 3U0920941A? Se poate monta pe golf 4?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se pot monta, deoarece ai mai multe probleme - unul este modificarea soft-ului ca sa merga pe Golf 4, al doilea e ca foliile nu se potrivesc si nici cu ce are el acum, nu merg puse in carcasa de Golf

 

acum, cu mult timp pierdut, e posibil sa le modifici eepromul ca sa mearga pe Golf 4 - sigur facem ABS/ESP-ul, etc.... cu km o sa fie mai complicat - dar cu foliile o sa fie mai greu.

 

sunt immo 3

 

Eu am pus modelul asta, pe un Passat B5.5 - merge fara probleme - oricum, le-am citit pe banc ca nu le poti citii pe OBD.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merg citite pe OBD, nu e nevoie pe bank.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masa - cel cu xx2 nu merge atunci, prin obd... cel cu iluminarea alba - facelift  - nu il poti citii ... sau nu imi mai aduc bine aminte.

 

din pacate nu am acum in garaj, niciun facelift sa verific.

 

oricum, cel de mai sus nu e usor de modificat pentru Golf.

 

cel mai ok e sa e sa cumpere unul de Golf 4 sau Passat - un vw501 - care se transforma usor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ceasurile pe masina, fara carcasa, contact pus.

Intra pe 17-Instruments si ii faci Output test. Turometrul trebuie sa fie la 3000 rpm, vitezometrul la 100km/h, apa si carburantul, la jumatate.

In functie de asta, iei contactul mai invarti un pic la ace si refaci procedura.... pana le pui la fix.

daca nu te descurci sau ai alte intrebari - telefonul meu e in semnatura.

salut ,mie imi arata 4000 la output test si implicit merge aiurea dar ca si rezolvare ar merge cum ai spus cu scos ac si pus la 3000 ? sau exista si o adaptare ?

Modificat de nacrabu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inseamna ca ai folii de benzina si soft de diesel. Trebuie inlocuit softul, readaptate ceasurile, scrise cipurile la chei si km

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiar daca vcds-ul arata turatia reala ?

ex: vcds 3000 si ceas 4000 aproximativ

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vcds arata bine...e normal. Fa un exercitiu de imaginatie - ai un ceas cu 11 ore desenate pe cadran...mecanism cu 12 ore... el numara 12 ore...timpul nu se va modifica pt ca ai tu desenate doar 11....deci...va indica prost.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare am pe masina din semnatura un minidot immo 3 1J5 920 826G si am achizitionat un maxidot immo 3 1J0 920 946A ceas anglia. Pt a-mi arata viteza corect as avea nevoie de un nou dump. Ma poate ajuta cineva cu un dump bun pt masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florine dumpul ce l-ai postat nu e cumva de diesel eu am benzina cu scala de 260 km/h, 100 km/h la ora 12


Poti posta unul de benzina pentru 1,6 fsi maxidot?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

l-ai scris pe masina ?.... banuiesc ca nu, ca alfel nu existau aceste intrebari. Scrie-l te rog, dupa care imi zici daca este totul ok.

 

da, este cu 100 km la ora 12.. ??? pai si eu ce ti-am dat ???  :tuktuk:

 

hai, scrie dump-ul pe masina dupa care ma suni sa imi zici daca este totul ok sau mai trebuie ceva modificat la el.....  :soothe[1]:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna. la masina pe care o am in folosinta (golf 4 tdi , 2002 , combi) au murit pixeli din afisajul maxidot pe care il are. gasesc in zona arad pe cineva care poate rezolva problema/inlocui afisajul? un pret orientativ? accept si PM. multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, parca este cineva in Arad care se ocupa cu asa ceva.

 

orientativ - 400 lei cu display nou, garantie, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna tuturor. Cine m-a poate ajuta si pe mine dețin un golf 4 1.9 TDI 116 Cp an 1999 la ceasul de bord am problema . In stânga îmi arată ceasul dar lumina albastra se aprinde si se stinge asai si in dreapta unde arată km lumina albastra pe timp de noapte sta stinsă sau pâlpâie . Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desfa ceasul si uita-te sa nu ai lipituri reci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna tuturor. Cine m-a poate ajuta si pe mine dețin un golf 4 1.9 TDI 116 Cp an 1999 la ceasul de bord am problema . In stânga îmi arată ceasul dar lumina albastra se aprinde si se stinge asai si in dreapta unde arată km lumina albastra pe timp de noapte sta stinsă sau pâlpâie . Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fa ce ti-a spus colegul X@by sau daca nu, cauta in aria de prestari servicii un coleg din zona ta, care sa te ajute.

Modificat de hremus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!