Jump to content

Schimbare ceasuri bord


pitbulltm
 Share

Postare recomandată

Poti sa mi zci cum.....care cifratrebui sa o.modific?. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La numarul format din primele doua cifre adaugi 4.  

 

Exemplu: daca la coding ai acum 03XXX, il faci 07XXX.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MRC nu ar trebui si cind reduc viteza sa revina la fel acul de la vitezimetru sacada

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot eu vin cu o alta problema acum dupa montarea noului bord acul de la vitezometru dupa ce trece de 50 km/h merge sacadat.,.Sa mai intilnit cineva cu aceasta problema?. Florin crezi ca problema este pe parte de soft sau hard? Pana sa pun dump modificat nu au facut asa

 

soft.... :icon_geek:  :censur:

 

normal ca e din hardware... vezi e departat din folie, e din motoras - se face si atunci, nu-i mare panica.

 

Poti sa mi zci cum.....care cifratrebui sa o.modific?. Multumesc

 

iti apare meniul de help cand modifici codingul - citeste si o sa vezi imediat ce trebuie sa modifici... e f.f. simplu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma suni daca nu te descurci... ti-l fac din soft, pt codare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok...multumesc pt sprijin ,cind ajung acasa de la serviciu si sper sa reusesc sa fac simodificarea hard pt a mi afisa usile deschise , trebui facute si midificarii soft pt aceadta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, doar recodare can gateway cu 00006

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin, daca mai tii minte, probabil ca nu mai tii: cand am pus IC lui AlexF1, imi mergea asa sacadat, apoi clar nu era din soft, ca la el mergea lin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ii hardware problema... nu ai citit atent ce am scris mai sus.... fu pamflet faza cu software.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin eu am inteles "aroganta" .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:winter:  banuiesc ca ai rezolvat... ca nu m-ai sunat...  :soothe[1]:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna, am tot incercat sa caut...sa gasesc niste informatii referitoare la faptul ca as fi interesat sa aflu daca se pot monta pe un golf 4 (model 2000) ceasuri de bord de pe un alt golf 4 (model 2004) sau de pe un golf 5? a facut cineva montajul? ce probleme a intampinat? se recunosc martorii? trebuie ceva activat/dezactivat din vag-com? o zi faina!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De pe G4 pe G4 merge, de pe G5 pe G4 nu. Trebuie adaptate cheile... atat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am schimbat swichul si tot nimic...e clar modulu de comfort stie cineva daca se potriveste de la passat b5.5

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau acesta se poate repara,ce se strica in el?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un golf 4 1,9 tdi alh din 2000 cu ceasurile cele simple fara cb. Intrebarea este daca pot monta ceasuri cu cb si ce S/N ar trebui sa fie ceasurile?!

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da se poate eu am montat pe aceiasi platforma.....dar asteapta raspunsuri si de la cei mai experimemtati

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a tot discutat acest aspect. Cauta cateva pagini in urma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mrc poti sa mi zici si mie daca se potriveste modulul comfort de pe passat pe seatul meu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RazvanBlade

ioanidis84, ce cod au modulele comfort?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inchidere centralizata cu radiotelecomanda cu doua butoane , nu am desfacut pina acum si nici vreun scan de al masini nu am dar cred ca asta e codu CO 959 799 F si asi vrea sa pun de passat cu 3 butoane daca se poate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RazvanBlade

azi am patit o chestie ciudata la ceasuri...nu mai merge sa dau next/previous/ reset din maneta....dupa ce pun contactul merge sa dau 1 data next, apoi nimic. am incercat sa dau un refresh pe can dar aceeasi poveste...de la ce sa fie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Am schimbat swichul si tot nimic...e clar modulu de comfort stie cineva daca se potriveste de la passat b5.5

 

 

Sau acesta se poate repara,ce se strica in el?

 

trebuie vazut....

 

Am un golf 4 1,9 tdi alh din 2000 cu ceasurile cele simple fara cb. Intrebarea este daca pot monta ceasuri cu cb si ce S/N ar trebui sa fie ceasurile?!

Multumesc anticipat!

 

da, se pot monta - sunt multe coduri... dar poti pune cu BC si sa fie immo 2 - cum e masina ta... sau immo3, modelul mai nou - la care se poate activa functia Range - sa vezi cat mai mergi cu masina - carburantul din rezervor, Ace si afisaje iluminate pe contact - functii care se pot activa la bordurile fabricate de VDO

 

Am inchidere centralizata cu radiotelecomanda cu doua butoane , nu am desfacut pina acum si nici vreun scan de al masini nu am dar cred ca asta e codu CO 959 799 F si asi vrea sa pun de passat cu 3 butoane daca se poate

 1C0 959 799F. Merge si de Passat, dar trebuie modificate adese din eeprom, ca sa lucreze ok la tine. 

 

azi am patit o chestie ciudata la ceasuri...nu mai merge sa dau next/previous/ reset din maneta....dupa ce pun contactul merge sa dau 1 data next, apoi nimic. am incercat sa dau un refresh pe can dar aceeasi poveste...de la ce sa fie?

 

posibil maneta, ceasuri - verifica lipituri, etc - daca nu, e posibil sa ai probleme hardware la ceasuri - din pacate, nu prea merge diagnosticat pe forum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!