Jump to content

Schimbare ceasuri bord


pitbulltm
 Share

Postare recomandată

Salutare. Am un golf4 din 99. Am computer de bord doar ca imi arata consumu,temperatura si etc.la ceas. Intrebarea me este urmatorul: pot sa pun un cluster minidot sa-mi afisese in mijloc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Am un golf4 din 99. Am computer de bord doar ca imi arata consumu,temperatura si etc.la ceas. Intrebarea me este urmatorul: pot sa pun un cluster minidot sa-mi afisese in mijloc?

Poti pune doar maxidot aceeasi generatie (fara can ex:1J0919890/1J0919991..) Minidoturile IMMO2 nu-ti vor arata turatia etc.

Modificat de guppster
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ma puteti ajuta, va rog...

Golf 4, 1.9 TDI- ALH, 

am o problema cu acul de la vitezometru. Totul a functionat fara probleme, pana intr o zi cand pur si simplu a picat. Daca pun contactul se ridica cativa mm pana la 0 KM/h ca si cum nu ar fi stricat, dar in mers nu functioneaza deloc. Daca ati mai intalnit aceasta problema si stiti cam ce ar putea fi, va rog sa mi spuneti.

Multumesc anticipat!

Modificat de Laurentiu_LWR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot fi mai multe cauze:ceasuri,senzor,cablaje.Fa o diagnoza si posteaza logul ,altfel pe ghicite e cam greu..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

help... scuze daca sunt off topic dar am mare nevoie de ajutor....imi poate indica cineva care de pe aceasta placa este o dida si care este o rezistenta?.....imi trebui pt a lipi pe placa de passat ca sa functioneze buzzerul la montajul bordului de passat pe seat

post-125557-0-08498800-1427992438_thumb.

post-125557-0-75136000-1427992438_thumb.

post-125557-0-37713500-1427992439_thumb.

post-125557-0-39211500-1427992440_thumb.

post-125557-0-18685700-1427992441_thumb.

Modificat de ioanidis84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alexandru1984

Salut .am si eu o întrebare pe ceas nu îmi apare nimica când deschid vreo usa si când las aprins faruri si deschid USA nu suna dețin un golf 4 TDI 116 cp an 1999 trebuie schimbat ceasul de bord

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca microinterupatoarele din usi sunt de vina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau/si buzzer-ul ars in cazul luminilor lasate aprinse

Modificat de util_izator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil si buzzer-ul sa fie dar daca nici nu i se aprinde martorul de usa deschisa 90% sunt switch-urile din broasca, sunt sanse mici sa se arda SMD-ul din cluster zic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alexandru1984

multumesc pt răspunsuri.Dar switch-urile sunt scumpe le găsesc la dezmembrari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu lua raspunsul meu ca un adevar dovedit ....asteapta si raspunsuri de la colegi mai priceputi....problema asemanatoare am avut si eu si multi alti colegi.....la mine in oras sunt 3 lei buc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un switch bun este 20 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce intelegi prin bun, identic cu cel original ori de calitate? Ca daca nu este identic si trebui lipit ori ingaurit........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un switch facut de acelasi producator cu cel care il face pe cel de pe masina, Saia Burgess.

iar switch IDENTIC nu o sa gesesti niciodata. Si da, trebuie lipit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok....am intrebat doar ....daca erau la fel cumparam si eu cieva ....e dificil sa le lipesti acolo avind in vedere ca trebui sa lipesti plastic pe metal....o sa cumpar unul sa pun poze aici poate ajuta pe cineva....este nejustificat pretul de 15 dolari bucata in conditile in care o broasca second este 100 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si aia SH nu e posibil sa aiba aceeasi problema acum sau peste 2 luni?

Si nu e nevoie sa lipesti plastic pe metal, se poate lipi plastic pe plastic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e nevoie sa faci lipituri de plastic / metal / sticla / beton / etc , dar deja o dam in offtopic.

Se poate verifica usor cu VCDS in blocurile de masura daca este broasca de vina sau nu. Sau daca se aprinde lampa pe usa e din cluster, daca nu e din broasca si avem topic dedicat pt aceasta problema.

Modificat de hremus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

Am si eu o nelamurire. Am niste ceasuri MAXIDOT VDO R32 (cred--asa a spus cel de la care le-am cumparat de pe eBay acum aprox. 1 an). Cred ca sunt IMMO 3, insa din ce am citit, e posibil ca aceste ceasuri sa nu fie de fapt de Golf, si de Passat W8. Din pacate nu am partea din spate, am decat cluster-ul (interior), si singurul cod disponibil pe care l-am gasit este: VDO 3004604

 

Aveti idee daca poate fi de Golf 4 sau este intr-adevar de Passat W8? Si daca ar fi de Passat, o sa se potriveasca in vreun fel la Golf-ul meu?

 

Multumesc!

post-136372-0-66342100-1428525350_thumb.

post-136372-0-48113300-1428525354_thumb.

Modificat de bobbyrock
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are nicio importanta daca e de Passat sau de Golf, poti jongla cu softurile pe el cum vrei tu. Poti pune soft de Passat, Golf, Benzina, Diesel ... etc.


salut se poate ca din aceste damp uri sa imi spuneti care este codul pin

 

Al doilea dump are codul pin 1312. La primul nu-mi apare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc mrc....primul este de la ecu al doilea de la instrument clouster....

 -poti sa mi zici cum ai reusit sa identifici u codul pin ca eu am citit dump dar nu am stiut unde sa ma uit

-se poate sa mi zica si mie cineva procedura de adaptare a ceasurilor imo3 pe masina imo 2....din cite am citit trebui urmata procedura pt imo2 ...eu am ceva dar nu stiu daca este corect in totalitate iar pe site la ros tech nu stiu naviga

 inca o data multumesc mrc..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

pin-ul cu vag eeprom programmer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!