Jump to content

Schimbare ceasuri bord


pitbulltm
 Share

Postare recomandată

nu a fost tocmai inutila, macar stiu pe viitor de ce stau 2 ore.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intreb din nou. Ce piese trebuie adaugate pe placa pentru a avea buzzer de lumini aprinse?

 

Specific ca am pus cluster de Passat Immo 3 pe Golf Immo 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O rezistenta si o dioda...., fa poze la cablaj cum ti-am zis si iti arat unde sa le pui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi frumos pentru ajutor ...si pentru rabdarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusiiiiittt.

Multumesc mult tuturor pt informatii si ajutor.

Lui ady2006 in special pentru mufa rosie.post-9400-13912524877761_thumb.jpg

Toate cele bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se da un Golf 4 din 99 cu ceasuri 1J0 919 860, pe care se vor montate niste ceasuri 1J0 920 845. 

 

Se poate face modificarea asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, si la mine a mers. Atat ca am montat BC mic, dar nu cred ca ar fi o problema cu full fis, fiind tot immo 2.

vezi mai sus joky a montat, insa nu stiu ce avea initial.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cele cu 1J0919xxx sunt fara CAN ,1J0920xxx sunt cu CAN ,deci trebuie ceasuri 1J0919xxx ca sa mearga fara a schimba si alte componente ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1j0 920 822 boo immo 2,nu mai retin exact ultimele cifre,dar era ic fara computer de bord.asta e al 4 ic pe care il montez la mine.

Modificat de joky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@MRC In urma cu cateva pagini s-a mai pus aceeasi problema, si s-a primit acelasi raspuns.

@marius1982.11 Daca ai montat , poate ai montat 920 peste 920 sau 919 peste 919. Daca pui 920 pe o masina care a avut 919 o sa ai pom de craciun. Martori aprinsi ABS,ESP,Airbag,etc plus ca nu o sa-ti mearga turometru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur aveam 919, il am si acum acasa, cat despre adaptari, doar can gateway-ul l-am daptat ca sa nu-mi aprinda aiurea icoana de airbag, insa din cate stiu, modului de airbag este functional in continuare, atat ca nu as vedea in bord daca apare o eroare, decat pe vag-com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca aia nu merge, aia nu, la ce mai pui cluster-ul? Sa-ti umpli golul din fata volanului? E ca si cum ti-ai lua un Sandero si ii pui caroserie de BMW.

Vrei BC? Exista cluster 919 cu BC.

Modificat de hremus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusiiiiittt.

Multumesc mult tuturor pt informatii si ajutor.

Lui ady2006 in special pentru mufa rosie.attachicon.gifuploadfromtaptalk1391252484514.jpg

Toate cele bune.

 

e, altceva acum.....

 

Se da un Golf 4 din 99 cu ceasuri 1J0 919 860, pe care se vor montate niste ceasuri 1J0 920 845. 

 

Se poate face modificarea asta?

 

diesel, benzina ?

 

Eu stiu ca nu merge modificarea.

 

merge, doar la diesel - dar cu martorii pacaliti.

 

cele cu 1J0919xxx sunt fara CAN ,1J0920xxx sunt cu CAN ,deci trebuie ceasuri 1J0919xxx ca sa mearga fara a schimba si alte componente ...

 

daca vrei sa mearga toate functiile, da.

 

Stiam acest aspect, dar am citit ca la unii a mers fara alte modificari.

 

nu exista fara modificari.

@MRC In urma cu cateva pagini s-a mai pus aceeasi problema, si s-a primit acelasi raspuns.

@marius1982.11 Daca ai montat , poate ai montat 920 peste 920 sau 919 peste 919. Daca pui 920 pe o masina care a avut 919 o sa ai pom de craciun. Martori aprinsi ABS,ESP,Airbag,etc plus ca nu o sa-ti mearga turometru.

 

turometrul merge la diesel. Martorii s-au rezolvat din codare.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin, e diesel. Cum se pacalesc martorii?

Modificat de MRC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din coding ..... o sa vezi cand iti apare balonul pop-up helper. Codezi fara airbag si restul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pentru a primi informatii pe can, ce ar trebui schimbat la masina? merita sau e ceva prea costisitor/complicat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact ce s-a mai spus si pana acum..... trebuie trase firele de CAN la module, calculatoare de usi, modul confort, la ECU, la ABS, etc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut la toata lumea,la Golf 4 1.4 16v an fabricatie 10/98 immo2 fara BC se poate pune ceasuri bord cu BC minidot?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, numai fara can gateway - cele cu BC sunt doar cu MFA (info de la BC afisate in ceas - afisajul din stanga) sau maxidot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!