Jump to content

Intrebari Superb 2


nsm
 Share

Postare recomandată

eu am luat masina fara navigati columbus. I-am pus ulterior columbus-ul dar nu i-am pus si tv-tuner. Dar se poate pune din ce am inteles.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am Columbus-ul din fabrica si as vrea sa pun un TV tuner, dar nu stiu daca merg astea aftermarket, nu stiu care bun. In general astea stiu ca merg fara probleme la cele dedicate.

Am tot cautat pe forum, am cautat si la Passat B6, dar nu am gasit nimic.

Am citit la greu, dar nu am gasit nimic pana acum si vazusem in pozele de la tine ca ai Nav si ma gandeam ca ai si TV tuner si ma poti ajuta.

Modificat de iahym
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca gasesti mai multe detalii pe briskoda.net

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa am stat sa downloadez majoritatea melodiilor preferate in format flac, special sa le pun pe card SD pentru masina, am avut parte de o surpriza... bolero nu recunoaste flac-urile, doar mp3 (si wma parca). Se poate face ceva in privinta asta? Sau ramane doar solutia sa ard melodiile pe 6CD-uri si sa le ascult asa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu ce sa zic, ce te face sa crezi ca va citi flacurile de pe CD-uri ?

In plus, si e parerea mea, nu cred ca Bolero-ul "merita" niste flacuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveam facut un CD cu flac-uri inainte sa imi iau masina, si il citeste fara probleme. Diferenta se simte, chiar si fara sound system.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

data CD cu FLAC.. sau Audio CD facut din FLAC? 

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa da... Dar Audio cd nu este la indemana. Eu recomand  sa transformi FLAC-urile in MP3 la 320 kbps.   In felul asta nu mai faci zeci de audio CD-uri si poti pune MP3-urile pe SD

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din fericire în cazul meu melodiile preferate nu sunt atât demmulte la număr, și 6 cd-uri care vor sta în bolero, fiecare a câte 15 melodii vor fi suficiente :)

Deci nu se poate face nici un upgrade la soft sau ceva de genul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe motorizarea diesel 140 CP M6 / fabricatie 2013 este montata o baterie Varta 12V 61Ah 540A EN

 

post-90323-0-60956300-1377625534_thumb.j

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte tare, eu am o baterie MLA MOLL de 70A pe Superbul meu Ambition 2.0tdi dsg martie 2013

 

Poftim !

 

O fi de la DSG ?

 

N-am prea multe electrice (gen trapa sau scaune fata-spate incalzite si reglabile electric). De asta ma gandeam ca e de la DSG.

post-9928-0-79236800-1377630388_thumb.jp

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in functie de configuratie si consumatori suplimentari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe motorizarea diesel 140 CP M6 / fabricatie 2013 este montata o baterie Varta 12V 61Ah 540A EN

IMG_5790.jpg

Asa am si eu. Oare nu e prea putin 61 ah? Am o tona de consumatori iarna. Ce am observat ca nu prea e loc de o baterie mai mare in locasul respectiv. Si nu ar mai incapea in husa ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu pui de 70AH, cum am si eu ? Incape la fix acolo, cu tot cu husa.

 

Vezi in poza pusa de mine, codul piesei e acelasi, doar terminatia este F la cea de 70ah vs. E la cea de 61ah

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

N-am prea multe electrice (gen trapa sau scaune fata-spate incalzite si reglabile electric). De asta ma gandeam ca e de la DSG.

 

Da, este de la DSG. Pompa de ulei din cutie si restul actuatoarelor sunt actionate electric.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce sanse sunt ca un 2.0 TDI (cu DPF) de 170 cp, cod motor CBBB sa fie euro4?

Modificat de Raul_X
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe superb 2 se poate monta after scaun cu memorie si pe partea dreapta la pasager?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de montat sigur se poate deoarece masina e facuta sa poata fi vanduta si in anglia.

Numai ca nu stiu cat de usor si ieftin ar costa acest lucru.

Ce nu inteleg eu e de ce nu au facut acest lucru direct din fabrica. Oricum e vb doar de 3 butoane si un circuit ca motorasele sunt electrice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare de necunoscator: jante pe 17" cu et 50 si 7.5J ce sanse sunt sa mearga pe S2?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca au si prinderea 5x112 (5 prezoane cu diametrul de asezare 112 mm) atunci merg fara probleme.

Dimensiunea jantelor uzuale OE Skoda pe 17" este 7.5J x 17" ET49 5x112, pe ele se monteaza anvelope 225/45 R17

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!