Jump to content

Intrebari Superb 2


nsm
 Share

Postare recomandată

Eu tin climatronicul pe 23 C, pentru incalzire mai rapida ar trebui sa-l pozitionez mai sus?  Conteaza mod Auto ?

Noua maneta DSG:

 

 

 

si piesa care face toti banii, daca mai poti schimba ceva, comanda volan cu padele.

 

post-117093-0-52095900-1360842207_thumb.

post-117093-0-99487200-1360842495_thumb.

Modificat de crisss7
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@crisss7: Merci, imi place foarte mult cum arata modelul asta de maciulie, il stiam de la Passat B7 si Golf 7. Excelenta veste mi-ai dat ! :)

 

Am vrut volanul cu padele, dar il am inclus in pachet Business pe cel in 4 spite, deci n-am putut sa-l iau.

 

Ref la incalzire: la Passat tineam clima pe 19grade, treapta 2 de ventilare, directia spre parbriz. Dupa 3-4 min de rulaj deja sufla cald, se simte la nivelul fetei aerul cald. Indicatorul de apa nu se ridica, deci nu are apa din motor 50 grade, totusi sufla cald in masina. E din cauza ca nu circula toata apa din sistem prin motor, ci mai intai o incalzeste pe cea din aeroterma

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri


 

The fastest heating


 

recommended


 

22°C


scrie in manual


 

The air conditioning system

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am o curiozitate ... la 4x4 nostru afecteaza cu ceva daca ai pune jante mai inguste pe fata si mai late pe spate? Just asking pentru ca tot vad o gramada de seturi pe aici de vanzare in care alea de pe fata sunt mai inguste ca cele de pe spate (jantele) si mi se pare ciudat sa pui pe o masina tractiune fata jante mai late pe spate care n-au nici un beneficiu decat, poate, optic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai late nu influenteaza cu nimic.  diametrul sa fie acelasi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai late nu influenteaza cu nimic.  diametrul sa fie acelasi.

Hai sa nu ne afundam in erori: daca latimea jantei influenteaza latimea anvelopei - vei avea probleme: o anvelopa de 195 si una de 205, ambele puse pe jante de 16 vor avea comportamente radical diferite pe masina.

 

Se discuta exact subiectele astea in zona Performance&Tehnical - Jante

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma refeream la diametrul exterior al rotii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A avut cineva probleme cu PCV la 1.8 TSI?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

safari hunter

De 68 k km nu, dar am suspectat de cateva ori PCV ca si responsabila pentru variatia cantitatii de ulei consumate in decursul dintre revizii.

Cum consumul nu trece de 400 ml la 15000 km, am renuntat sa-mi mai fac griji pentru acest aspect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are vre-un senzor pe ea ? apare in diagnoza o eventuala eroare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am si eu o intrebare, am patit-o cred in Romania, am dat peste o groapa mioritica si am strambat janta. Se pare ca am strambat janta fata stanga.

Bine ca am ajuns pana in Germania cu ea.

Trebuie sa cumpar una noua, poate le schimb pe toate 4.

M-ar interesa de ce dimensiune as avea nevoie pentru roti pe 16...poate ma ajuta cineva in seara asta, mersi bocu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dle guest, dacă nu sunt rupte jantele, se pot dezdoi fără probleme, se refac total, nu te grăbi să îți cumperi altele! Pune rezerva și când vii acasă o rezolvăm!



Se repară pe utilaje speciale, nicidecum cu ciocanul și cu dalta! Știu chiar 2 firme care se ocupă cu așa ceva și au referințe bune! Prețuri mai mult decât rezonabile!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi !

Jantele sunt second hand si ma gandeam oricum sa le schimb la iarna. Asta e.

Sper sa ma descurc.

Trebuie sa cercetez atent si cauciucul, sa nu fii avut de suferit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca merge si 6,5j in lipsa de 7j. Doar ca balonul cauciucului o sa fie mai proeminent. Eu am 6,5j de aliaj pentru iarna si sunt soooper ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine tot 6,5j e.

:)

Ideea e ca daca gasesc jante la pret ok, le cumpar pe toate 4.

Daca nu, voi inlocui doar una si va trebui sa fie 6,5J.

Mersi inca odata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am patit fix ca tine la roata dr fata. Fiind de otel, s-a indreptat cu ciocanul :) cauciucul nu a avut nimic. Cost 4 lei :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Neah, oricum vroiam sa le inlocuiesc.

Ideea e ca cine stie cat am mers cu roata asa, la viteze mari si foarte mari, riscul ca ceva din interiorul rotii sa fie stricat e foarte mare.

Asa ca imi schimb toate jantele de otel in Germania (oricum erau 6J, deci prea mici, acuma am descoperit, de nu au vrut aia sa imi aduca la schimb) si imi cumpar un pneu nou sa nu am probleme.

Am fost inspirat si m-am (re)inscris ca operator intracomunitar asa ca factura va fi Ohne Mhwst.

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gandesc sa fac DPF OFF ... as avea vre-un motiv sa nu fac miscarea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce stiu eu ... nu am un motiv ... sambata mi-a facut ultima regenerare si atunci m-a lovit ideea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam la ce interval de km ti se aprinde martorul pentru regenerare filtru particule?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu s-a aprins niciodata in 2 ani de cand am masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai zis ca "sambata mi-a facut ultima regenerare". Cum ti-ai dat seama ca ti-a facut regenerare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!