Jump to content

Shadow Blue Husky


cogdao

Postare recomandată

Sunt cam scumpe de GTI,am vazut de la 250 euro in sus.

minidot, gti - in jurul la 600 lei

Link către comentariu
  • Replies 560
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cogdao

    260

  • The_Ego

    45

  • Adrian_S

    36

  • lucian_90tud

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intreaba-l pe Marcel, ca el l-a facut rost asa... pe ala pe care l-a dat. Cautand pe Google, pe imagini, dupa ceasuri gti - e unul pe dezmembrari.ro - dar nu stiu cum sa-l gasesti in anunt

Link către comentariu

Aaaa,am crezut ca ai o sursa sigura.De cautat,o sa caut la momentul potrivit,deocamdata sa termin cu scaunele ;)

Link către comentariu

Ne ajutam si noi ca intre colegi...

Las' sa vina caldura si o sa pun si buza,tot de la un coleg de treaba ;)

Link către comentariu

Parerea voastra conteaza,asa ca va cer sfatul:sa raman la jantele actuale sau sa trec la 17 cu modelul de mai jos,OZ Canova?

Modificat de cogdao
Link către comentariu
Master_Blaster

Adica intre OZ-urile alea si jantele pe care le ai aici http://vwforum.vwfor...ost__p__1729020 ?

Eu zic clar sa ramai OEM, OZ-urile astea sunt negre si cu spite f subtiri, pe bleumarin nu dau bine.

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

OZ-urile nu ar da bine deloc pe husky. Ramai pe OEM , poate treci pe 17 :blah_:

Link către comentariu

Sau poate raman pe 16 cu 205/45/16 :D

M-ati convins,le pastrez pe astea.

Link către comentariu

OEM si nu pune 205/45 pt ca vor parea micute rotile. 205/45 se pune pe Golf cu jante de 7,5-8j ca sa para intinse si se tranteste masina cu coilover, insa nu cred ca vrei sa faci asta. In plus pierzi putin si la confort. Dimensiunea este standard pe Polo, cam mici vor fi rotile pentru golf.

205/55 R16 :emthup: , sunt perfecte.

Eu o sa duc dorul anvelopelor de iarna cand voi da de cate o groapa/ sine de tramvai :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Am vazut diferenta intre cele doua dimensiuni si e destul de mare,4 cm.

O sa raman la 55,probabil ca in viitor va urma si o suspensie reglabila,dar pana una alta caut un climatronic de golf 6,mi s-a pus pata dupa ce l-am vazut la Radu Marcel :D

Link către comentariu

pai Radu nu are climatic? sau a upgradat la climatronic?

Link către comentariu

Bog,ramai la jantele OEM,imi aduc aminte ca ti-am zis ca imi place mult modelul asta cand ne-am vazut ultima oara si dupa ce ai plecat am ,,salivat" un pic uitandu-ma la ele in mers :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Ciprian Ciobanu

OEM zic si eu! Pe langa faptul ca investitia e cam marisoara sa le achizitionezi pe astea de 17 + cauciucuri la ele mereu (care si alea costa mult), nu stiu cata baza ai in ele la ce spite subtiri au cand vei da intr-o groapa mai serioasa sau la eventualele borduri.. Mai bine investeste in confortul tau punandu-ti clima, am vazut ca ai vrea acest lucru.

Link către comentariu

pai Radu nu are climatic? sau a upgradat la climatronic?

Are climatic,insa era vorba de modelul in sine,e de Golf 6.

Bog,ramai la jantele OEM,imi aduc aminte ca ti-am zis ca imi place mult modelul asta cand ne-am vazut ultima oara si dupa ce ai plecat am ,,salivat" un pic uitandu-ma la ele in mers :icon_cheesygrin:

Ma bucur ca iti plac,chiar nu le-am vazut si eu in mers,m-ai facut curios.Data viitoare ti-o dau pe mana sa dai o tura,sa "salivez" si eu de pe margine :D

OEM zic si eu! Pe langa faptul ca investitia e cam marisoara sa le achizitionezi pe astea de 17 + cauciucuri la ele mereu (care si alea costa mult), nu stiu cata baza ai in ele la ce spite subtiri au cand vei da intr-o groapa mai serioasa sau la eventualele borduri.. Mai bine investeste in confortul tau punandu-ti clima, am vazut ca ai vrea acest lucru.

Da,m-am hotarat sa raman cu astea,chiar imi aduc aminte cat am umblat dupa ele,eram innebunit dupa jante OEM.

Link către comentariu

Multora nu le place climatronicul de G6. Mie personal mi se pare ca au taiat din costuri prin scoaterea ecranelor de afisare a temperaturii, acum si-au revenit. Arata mai modern ce-i drept :D

Prin primavara tarzie o sa imi schimb arcurile, daca esti interesat de lasat putin masina do let me know.

Cu Seattle-uri treaba nu este inca rezolvata, a facut tata pact cu mine ca imi ia cauciucuri noi daca raman jantele pe Passat :)) . Cred ca se va convinge ca arata f bagate in interior si s-ar putea sa revina la vanzare. Keep you posted.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Sper sa se hotarasca repede,pana nu le schimb pe astea de iarna,adica in cateva zile...Cu arcurile vorbit la momentul potrivit,nu stiu inca cum va fi,daca voi schimba doar arcuri sau suspensia cu totul.

Pana una-alta am gasit climatronic in diferite locuri si la preturi decente,insa trebuie sa stiu si daca merg schimbate fara probleme,sa nu dau iar banii degeaba.

Link către comentariu

Multumesc mult,Alex!

Sper ca imediat cum da caldura sa imi dai o mana de ajutor cu etrierii,am tot ce-mi trebuie.

Link către comentariu

Ma bag si eu :icon_redface: Daca-i de ,,vocseala" :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Te asteptam la cursurile de pictura cand se va mai incalzi ;)

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!