Jump to content

Vw Polo vs Hyundai I30/Kia Ceed


Serban F
 Share

Postare recomandată

Consider ca daca ai mai avut o masina din grup,in mod sigur vei fi mai pretentios si vei vedea cam pe unde este situat modelul kia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Obiectiv+subiectiv, azi am venit de la hyundai am dat avans vineri vine. Una bucata pentru fata,inca una mai avem lamuriri de facut pentru prieten.Per ansamblu inafara de motor la pretul pe care il are nu stiu daca masina proprie a mea isi face banii raportat la i30. Adica da era ok sa fie 15.000-max 18.000 Scirocco datorita motorului calitatii,dar in rest..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU cred ca poti compara i30 cu Scirocco. Scirocco iti da un feeling deosebit, motorizarea e partea a doua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

M-am plimbat cu 1.4 109cp,excluzand motorizarea,nu vad diferenta mare de pret in altceva justificata..intr-adevar multi printre care ma includ sunt orbiti de VAG si nu as merge pe altceva..dar odata cu alte teste datorita altor persoane care nu sunt inca sub acest drog...sunt sigur ca VW are foarte multi clienti fideli si cam atat :) Din punctu meu de vedere Dacia ar trebui sa dea faliment,sa nu ai AC nici macar in configurator decat in varianta de top,nu este posibil

Modificat de Shellshock
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Polo are un plus in orice fata de Kia mai putin la spatiu. Eu am ales polo si nu imi pare rau deloc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa de curiozitate,Kia pe care ati luat-o cat are garantie anticoroziune? Adica este zincata ca si VAG sau vopsita ca si Dacia? La mine are 12 ani garantie si asa este si Polo cred. Eu un Polo peste 20 de ani cred ca o sa-l vad inca pe strada pe cand o Kia la Remat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fii sincer acuma tu mai vezi Polo pe strada prima editie? Doar Toyota in America e un fel de life time car. La garantie are 6 ani pentru vopseaDar oricum e masina pentru 4-5 ani,eu nu tin o masina mai mult de 5 ani ca pierde mult chiar si Audi fiind.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa de curiozitate,Kia pe care ati luat-o cat are garantie anticoroziune? Adica este zincata ca si VAG sau vopsita ca si Dacia? La mine are 12 ani garantie si asa este si Polo cred. Eu un Polo peste 20 de ani cred ca o sa-l vad inca pe strada pe cand o Kia la Remat.

Daca tu crezi ca o sa vezi vreo Kia cu gauri in tabla de la coroziune in 10 ani, atunci cred ca ai ceva personal cu masina asta.

Volkswagenul este supraevaluat la momentul asta, din cauza unei imagini create in timp, dar care nu prea mai e valabila acum. Din pacate au dat-o in bara cu multe, destule greseli nu si le asuma, si de garantia de 2 ani nu mai vorbesc. Iar ca imagine, modelele actuale sunt mediocre.

Insa, diferenta de pret dintre vw si kia este intr-o anumita masura reflectata si de realitate, chiar daca la prima vedere diferente nu ar fi multe.(sigur sunt si la vedere, dar pentru cei mai cu "spirit de observatie") Si pe langa cele vizuale, marea parte a diferentelor sunt ascunse si le observi cu timpul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De curiozitate, ai reusit in acesti bani sa obtii o versiune ceva mai dotata? inca mai acorda discount-uri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

Pai e ceea ce am scris cateva posturi mai sus ca dotari si pret + senzori de parcare.Totu la 10.500 ddp

Modificat de Shellshock
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!