Jump to content

1,8 adr nu trage cat trebuie


astacist
 Share

Postare recomandată

HRISTOS A INVIAT am si eu o problema la un audi A4 1,8 ADR,nu trage motorul prima data da in nas si abia pe la vreo 4000 rotatii isi da drumul mai bine dintro data si nici atunci nu e asa de racheta cum ar trebui la cei 130 cai pe care ii are,abia ajunge la 120 km la ora,am schimbat filtrele toate aer,benzina,ulei.am scos de proba mufa la sonda lambda dar tot asa se comporta mentionez ca nu scoate fum deloc si nu consuma prea mult,am fost cu ea si la tester la vatra dornei miau schimbat bujii noi si verificat compresia si au zis ca nu sant probleme si ca nici ei nu stiu ce ar avea,ati patit vreunu care este in stare sa ma lamureasca si pe mine ca am innebunit cautand pe toate siteurile aceasta problema,astept un raspuns sau putem vorbi pe mess astacioae_george

Modificat de astacist
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fa un log in mers. Apoi se interpreteaza valorile . tind sa cred ca e de la debitmetru, daca tu zici ca ajungi abia la 120 kmph...

Un mic test: scoate mufa de la debitmetru si vezi cum trage! (trebuie sa mearga si fara el, ca atunci ECU va lua in calcul valorile standard pt debitmetru )

Modificat de Emy D
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am incercat si cu mufa scoasa de la debitmetru si de la sonda lambda si tot asa prima data se ineaca apoi isi da drumu pe la 4000 rotatii dar nici atunci cum trebuie :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Aceeasi chestie am patit la Laguna si era de la pompa de benzina era infundata -rezolvare alta pompa 150ron

Incearca daca ai un prieten cu acelasi tip de motor sa faceti schimb de pompe vezi cum merge sa nu dai banii ca la lautari!

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!