Jump to content

Geamuri sunset


laur_vd
 Share

Postare recomandată

Din fabrica poti sa comanzi ca optional aceste geamuri sunset. Cat sunt ele de eficiente fata de razele soarelui?

Pe actuala masina am folii suntek foarte inchise (5%) si sunt foarte multumit. Acestea sunset protejeaza la fel de soare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

De obicesi din fabrica iti pune folie mai deschisa ca sa nu ai probleme, deci patrunde cat de cat soarele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de ce induci lumea in eroare, aTItudINe ! fabrica nu pune niciodata folie.

pachetul sun-set : luneta si geamurile laterale spate de nuanta mai inchisa( la skoda au o tenta verzuie), dar sa nu te astepti sa fie o diferenta foarte mare fata de cele normale. Eficiente nu prea sunt, tot folia e mai recomandata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vali_devill

Eu am pachet privacy glass cu absorbtie a luminii...si pentru mine e mai bun ca orice folie.

Acum depinde de gusturi.

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu confunda "privacy-glass" cu "sun-set" !!!

Modificat de Quino
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Quino : ia intereseazate sa vezi ca se pune folie din fabrica si este obtional ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@aTItudINe... nu se pune FOLIE... sunt geamurile cu tenta mai inchisa. Si da, asta este OPTIONAL :P

Si ca sa fiu on-topic, recomand mai degraba folia, daca esti obisnuit cu 5%. Eu mi-am comandat masina din fabrica, cu pachetul privacy-glass, si totusi am pus si folie dupa.

Modificat de Golf TDI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ aTItudINe: numeste cel putin un producator vag care pune folie !

si ca sa fim ontopic : @laur_vd recomandarea mea este pentru folie si nu pentru geamuri(fie ele sunset fie privacy: fiecare a pus o denumire mai pompoasa sa sune mai colorat)

o alta idee interesanta, este asa cum detin si eu : sunset+perdelute (spate+luneta) dar tot nu se ajunge la rezultatul obtinut de pe urma foliei (ma refer la ce mai inchisa).

Modificat de Quino
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este vorba de vag (dar cred ca pun si ei) am un prieten care si'a luat o anume masina noua din fabrica si a vrut ca obtional sai puna folie pe luneta si geamurile laterale spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Esti sigur ca folia nu a fost pusa de dealer, inainte de a o ridica prietenul tau?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este pusa de dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acu desluseste misterul. zi-ne masina si dealer-ul de unde a luat-o !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este un opel corsa si este luata de la dealeru din br.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Degeaba tot ne chinuim sa ajungem la numitor comun, un lucru e cert... FOLIE pusa pe geamuri, din fabrica, NU EXISTA.

Dupa cum bine a spus Cristian, se poate sa fie pusa folia de vreo firma colaboratoare cu dealer-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care este diferenta intre sunset si privacy glass, daca exista vreuna?

Geamurile de fabrica sunt ionizate, mult mai bune decat orice folie in opinia mea. Faptul ca sunt mai putin mai deschise la culoare decat unele folii, nu inseamna ca sunt mai ineficiente.

Off topic: Din ce stiu eu, este ilegal sa pui folie pe geamuri deja inchise la culoare.

Modificat de George Mihail
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!