Jump to content

Service Bucuresti cu decontare directa de la ASTRA


HNS
 Share

Postare recomandată

Salut,

Joi m-a sters un taximetrist in timp ce stateam la un semafor. Acum trebuie sa ma duc sa imi indrept portiera care e infundata usor si sa o revopsesc. Am fost la ASTRA dar nu mi-au dat o lista cu service-urile unde au decontare directa ci doar raportul de avizare. Ma poate ajuta cineva cu un sfat, sau macar cu lista respectiva? Caut un service bun (daca se poate in sectorul 3), sa se miste bine si sa termine treaba intr-o zi.

Multumesc.

Cu stima,

HNS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am lista asta de o luna de la Astra sper sa mai fie valabila si sa iti fie de folos:

-Bilal Motors - str. V. Brauner 26 - 021.345.20.60

-Sc Irmeb SA - Calea Vitan 291 - 021.346.74.99

-Sc Top Ten AG - Drumul intre Taralle,nr29 - 0372.748.762

-S&M Autoservice - Str. Traian 126 - 021.326.43.82

-SC Auto Marcu's Grup SA - Sos Pantelimon 450 - 021.255.29.55

-SC Multibrand - Bd. Theodor Pallady - 021.345.22.33

-SC Amdo Car Services SRL - Str. Burnitei 30-34 - 0374.015.877

-SC Sixt Auto SRL - Bd. Biruintei 96, Pantelimon - 021.351.00.31

-SC Auto Still RMT SRL - Str. Energeticienilor nr.13 - 0723.54.51.83

-SC Karo Grup Service SRL - Str. Fizicienilor nr.15 - 021.348.11.00

-SC Alf Carspace SRL - Calea Vitan 242 - 021.425.77.35

-SC Auto Mec 99 SRL - Str. Iosifesti nr.2E - 021.255.75.36

-SC Fast Car Service SRL - Str. Chiciurei 31-35 - 021.344.30.40

-SC Auto Plaza SRL - Dobroiesti, Str. Fundeni nr.120C - 021.240.73.55

-SC Damar Autoservice SRL - Blvd. Biruintei 69-71,Pantelimon - 0723.29.53.70

-SC Biedy Serv Com SRL - Str. Ion Sahaghian - 0769.60.10.20

-SC Auto Grand Service SRL - Sos. Gara Catelu 7 - 0760.240.380

-SC Autobelucci SRL - Sos. Fundeni - 0765.346.597

-SC Autorom SRL - Str. Maliuc 5-15 - 021.240.64.34

-SC Start Auto Universal - Sos. Vitan Birzesti 5-7 - 0729.999.966

-SC Concept Auto Service - Drumul intre Tarlale 45 - 031.425.43.77

-SC Quality Paint Shop SRL - Str. Racari nr. 5 - 0764.440.002

-SC Activ Cars Service - Str. Fizicienilor nr. 15 - 0723.199.010

-SC Total Best Services - Splaiul Unirii 445-449 - 0723.003.132

-SC Prodin SA - Str. Valsanesti 1B - 021.256.56.90

-SC Auto Adlo - Str. Dudesti Pantelimon 79 - 0723.584.268

-SC Alto Syncro Grup SRL - Pantelimon,BD. Biruintei nr.13 -

-SC Timas SRL - Sos. Fundeni nr.129 -

Am restrans cercul in jurul sectorului 3.

Respect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai grija la ASTRA, solicita sa scrie pe deviz - sa se repare cu PIESE OEM, deoarece, Astra obliga service-urile sa achizitioneze piese AFTERMAKET (adica, zic ei...in regimul bursei de piese - pretul cel mai scazut al piesei);

Daca service-ul achizitioneaza piese originale, ASTRA nu da accept;

Eu sunt in periaoda "inainte de proces" cu un parbriz pe care am solicitat sa il puna pe original iar ei nu dau accept;

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult pentru lista Ang3ll. Am sa sun la numerele de telefon si am sa vad ce mai e de actualitate.

claudiusnc, din fericire nu trebuie inlocuit nimic, decat indreptata putin tabla si revopsit. Banuiesc ca nu revopsesc cu vopsea aiurea ci cu vopsea VW pearlefekt, cum am pe masina. Adica sper :D.

Multumesc inca o data pentru promptitudine.

Edit: in plus, vinovatul are RCA la astra si eu am casco tot la astra. Ar fi cretini sa ma faca sa solicit reparatie pe casco ca sa isi dea regres singuri. :)

Modificat de HNS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum ca sa iti recomand un service din lista aia nu ma bag.Eu unu am preferat sa o duc la Avia Motors, am "decontat" din buzunar o atentie domnului de acolo si n-am mai asteptat confirmarea de plata.Decontare directa ce sa mai.. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu ce sa iti zic, insa ei pot lua codul culorii de la tine si pot comanda separat vopseaua...

De fapt...fii sigur ca asta vor face;

La tine este nimic, deoarece nu are cum sa fie culoarea diferita, deoarece se ia dupa cod...insa n-o sa o achizitioneaze de la VW, Porsche & etc;

Probabil o vor lua de la un distribuitor de vopsele;

Singura ta problema este ca sa ai grija sa nu iti gazeze geamurile si chederele...pentru ca sunt destui idioti prin service-urile patriei noastre;

Insa..mare atentie la ASTRA ASIGURARI!

Modificat de claudiusnc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@claudiusnc - Acum nu stiu ce sa zic dar poate ai intalnit si un inspector ciufut..ca sa nu zic altfel.Eu unu am avut 2 evenimente:

1. mi s-au furat stergatoarele si ca ciobanii mi-au indoit bratele de la stergatoare+ mi-au zgariat capota pe marginea de langa parbriz - aici singura problema a fost ca nu aveam o clauza in Casco gen "furt fara urma de efractie" si nu au vrut sa imi despagubeasca stergatoarele ci doar reparatiile.M-am dus la service mi-am dat comanda de brate stergatoare originale si nici o problema cu decontarea, capota nu am vazut-o initial cand am facut constatare si am reparat-o la urmatorul eveniment.

2. o tuta ..ca sa nu zic altfel pune frana blana la o trecere de pietoni unde nu trecea nimeni - bara fata crapata + capota zgariata + suport numar - am fost trimis direct de inspectorul constatator la Avia Motors, cand am vazut factura proforma in valoare de 3400 ron am incremenit am crezut ca nu or sa accepte cei de la Astra suma.Spre mirarea mea a fost dat acceptul in 2 zile , cu scuzele ca a fost weekend si nu avea cine sa dea acceptul ca imi luam mai repede masina.A si specificat chiar pe factura proforma de catre cei de la Avia Motors ca piesele de schimb au fost originale Skoda.

Dupa mine au fost foarte prompti spre deosebire de ce am patit acum 2 ani cu cei de la Omniasig.A intrat o betoniera in mine in timp ce stateam la semafor , halal noroc, ca se gandise el sa schimbe banda fara sa se mai uite daca are pe cineva in dreapta.Norocul meu a fost ca am avut o cunostinta la Avia Motors care mi-a dat masina fara accept de plata de la asigurator ca au stat 2 saptamani si ceva dupa ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu iti spun ca lucrurile nu stau chiar asa;

Nu este prima data cand merg la ei...

Am avut bara spate sparta..au dat accept, am avut bara fata zgariata..au dat accept, acum am un amarat de parbriz, pe care am specificat sa il schimbe pe origine;

Valoarea este de 1200 RON...nu au dat accept, ca nu a luat service-ul piese din cadrul bursei de piese...adica aftermaket;

Si chestia asta ma enerveaza cumplit;

Insa o sa deschid un topic la asigurari..ca sunt mai multe de vorbit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!