Jump to content

Bucse brate


mihai.cezar
 Share

Postare recomandată

vreti brate superb? reconditionez la preturi avantajoase cu piese noi noute

de ex cele 2 inferioare 130 ron pivot +bucse(buc) iar cele 2 superioare 90 pivot+bucse (buc) si nu numai si bielete capete de bara orice.:)

a si piesele de febi sunt bune fata de topran sau firmele fantoma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Interesanta discutie, din cate am vazut sa facut un comentariu cum ca bratele originale tin undeva la 150.000 de KM. Ce rost mai are sa schimb dupa asta suspensia cu niste brate de producator care cad dupa 10 000km sau 30 000km cand poti la banii la un kit complet de producator sa cumperi bratele originale care au joc si rezolvi problema pt inca 100 000km. Nu zic la pret se simnte pe moment (550 RON brat superior si 1000 RON brat inferior) dar amortizezi investitia in timp ca nu mai mergi la cateva luni in service si mai platesti si manopera de nu stiu cate ori.

Stima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

reinviem topicul, dupa 8000km de la schimbarea completa brate fata cu tot cu biele si capete de bara marca febi, bratul dreapta sus din fata bate asa tare ca zici ca se rupe roata. celelalte nici dupa ce am mers 5000km cu ele de cand erau duse nu faceau asa urat. deci in concluzi sa nu mai aud niciodata de febi si va recomand sa nu faceti aceeasi prostie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Tot asa am patit si eu. Acum am pus Lemforder ( brate, bielete) as fi vrut si capetele de bara, dar nu am putut sa le desfac. Sa vedem cat tin...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

la golf 6 a schimbat cineva bucsele pe spate ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna,

 

Si eu am aceeasi problema mecanicul a spus ca trebuie sa schimb doua brate pe stanga doua pe dreapta. Eu sunt din BC poate sa-mi recomande cineva un mester care se pricepe sa schimbe bucsele nu doar de dat bratul jos si pus altul la loc?

 

O zi buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

esti sigur ca nu is pivotii dusi? de cele mai multe ori alea se duc si trebuie sa schimbi bratul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna, 

 

Nu stiu daca sunt dusi si pivotii voi mai cere o parere la vreun mester. 

 

O zi buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna,

 

Si eu am aceeasi problema mecanicul a spus ca trebuie sa schimb doua brate pe stanga doua pe dreapta. Eu sunt din BC poate sa-mi recomande cineva un mester care se pricepe sa schimbe bucsele nu doar de dat bratul jos si pus altul la loc?

 

O zi buna!

Ai reusit sa gasesti pe cineva care sa faca operatia? Se pare ca si la mine bate o bucsa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salutare!

 

Am si eu o intrebare: kit-ul de brate Mastersport e bun de ceva?  AM mai gasit pe ebay si ECD Germany. Ce parere veti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probleme cu directia - inlocuire brate

 in Passat B5 

gasesti aici raspunsul.

fratilor...,nu inteleg motivul pentru care va cumparati masini,pe care nu le puteti intretine asa cum se cuvine.

nu vreau sa supar pe nimeni.

cand cautati solutii ieftine,va puneti in pericol viata.

kit brate pt passat costa minin 3000 ron,+ manopera. se cheama :LEMFORDER

ORICE ALTCEVA NU VA TINE NICI 20000 MII

Modificat de Prazvan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!