Jump to content

Cateodata viata bate filmul iar golful bmw-ul !


G60
 Share

Postare recomandată

Cateodata e asa frumos sa vezi fete mirate (mai ales daca fata aia mirata vine dintr-un vehicul de multe jde de mii de euro) ! Si sa nu imi spuneti voi mie ca nu v-a crescut niciodata inima in piept cand ati facut o modificare masinutei din dotare ! Urmatorul pas vor fi natural interioarele dar pana atunci o sa ma bucur de ochi de bmw la pret de golf ;)

Astept comentarii pro si contra. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

beeeeeeeeeeeton.. chiar ma gandeam la chestia asta.. cum ai facut.. sau de unde ai luat farurile?? arata suuuper... ;) .... uuuuu.... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Smecher rau...chiar merita, se numesc faruri AngelEyes, am vazut la augsburg international cu 180 de euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Totusi, utilitate foarte mare nu au...pentru ca doar nu stam cu masina cu pozitia aprinsa, ca sa ni se vada cerculetzu;, iar la farul total aprins..(aici nu stiu), spune-ne si noua daca se mai vede cerculetzu ala de lumina, pt k si eu vreau sa-mi cumpar. Si ar fi interesant, daca ai modelul ala cu far din sticla din aceea clara, pur si simplu e ca un geam, clar incat vezi si firele de praf inauntrul far

ului ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu cum si ce.. dar arata fain de tot.... se pot face si acasa?? gen underground tuning... ;)...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu cum si ce.. dar arata fain de tot.... se pot face si acasa?? gen underground tuning... ;)...

<{POST_SNAPBACK}>

daca nu ma insel se gasesc kit-uri de montare... de exemplu. si inca unu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

yup.. dar trebuie sa se gaseasca si prin pietze ... sau ceva... oai... nici nu vreau sa ma gandesc cum arata pe golfu meu... dar tre sa gasesc 2 mai mari in diametru.. ca am numa 2 faruri.. ;)...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pot face acasa. am cautat cu ali vreo 5 luni jaluzele cu betze transparente. (nu am gasit nici acum ;) )

daca avetzi norocul sa gasitzi, din betzele acelea transparente se pot face angel eyes. dupa o incalzire uniforma le multazi pe ceva rotund (o sticla), vetzi obtzine un cerc aproape complet. in capete se dau niste gauri fine in care se introduc niste leduri mai puternice. batzul astfel indoit va tranporta lumina de la leduri asemeni unei fibre optice. pt ca lumina sa iasa din el, adica cerculetzele sa fie vizibile bine, se vor cresta fin pe marginea dinspre fatza masinii, ceva in genul cum sunt marcate minutele pe un cadran de ceas. prin crestaturi va iesi lumina din tuburi si atunci vor fi ele vizibile.

va urez succes, iar daca gasitzi betze transparente pentru jaluzele, datzi va rog un reply. (binentzeles insotzite de poze cu masina voastra cu angel eyes ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uuuu.. inseamna ca am noroc.. B) tocmai acum ma uit la jaluzelele mele... si realizez ca batzul e transparent...problema e ca nu este rotund perfect ci hexagonal dar laturile is putin curbate ;) ... TedyBear .. ai putea da niste detalii mai amanuntite despre crestaturile acelea...si cum sa indoi betzele la cald... vreau sa obtin un cerc perfect...nu spirala... de led-uri nu-i problema... ;) ... daca treci prin Resitza ai putea gasi jaluzele cu batz transparent... numa cred ca o sa coste cam mult (deoarece jaluzelele sunt din aluminiu ...) ... :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da... ori sa cumpar perechea de angel eyes cu 139 oito + TVA ... si nu prea am banu acum... asa ca singura solutie si cea mai simpla si eficienta este sa-mi fac eu din betzele alea de la jaluzele.. ;) ... trebuie sa vad de led-uri cu lupa ... heheh... o sa incerc sa vad ce iasa.. dar in vacantza ca acum nu prea am timp... si trebuie sa si calculez o gramada de chestii... vreau sa iese bine ;) ... oricum o sa se potriveasca 100% cu restul modificarilor de pe masina (ex: geamuri lateral spate tip "butterfly" fiing golf 2 in 3 usi ;) ... am avut norocu sa am astfel de geamuri.. se deschid putin .. si arata beton... , plus conversia la un singur stergator ;) ... )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De mult ma gandeam ca un set de Angel Eyes ar da bine pe ochii rotunzi ai Golf-ului 2. Am citit topicurile de pe forum legate de subiectul in cauza si sincer solutiile gasite nu mi s-au parut asa grozave mai ales ca sa nu uitam ca farurile de Golf 2 nu au sticla clara lucru absolut necesar pt obtinerea efectului vizual scontat. In cele din urma am pus mana pe un catalog FK si am vazut ca baietii avea de vanzare ce imi doream eu. In continuare printr-un noroc porcesc in timpul unei vizite la RAR am dat peste un coleg forumist care avea asa ceva de vanzare deoarece lui ii erau useless asa ca le-am achizitionat. Farurile sunt cu sticla clara si inauntru chrom asa ca cerculetele se vad fara probleme atat ziua cat si noapte cand ai faza scurta aprinsa (iluminarea cerculetelor este data de catre 6 becuri prinse pe interior care se pot schimba extrem de usor in caz ca se ard). Efectul vizual pot spune ca este mai puternic decat la un bmw deoarece aceste faruri au diametru mai mare si implicit si diametrul Angel Eyesurilor este mai mare . Pe linga asta calitatea iluminarii in timpul folosirii fazei scurte este net superioara fata de farurile originale. Bineinteles lucrarea va fi completa deabia in momentul instalarii unor faruri de acelasi fel si in locul interioarelor. Sincer vazand incercarile colegilor de forum pot spune ca varianta cea mai simpla si as putea spune chiar cea mai putin costisitoare si cu efectul scontat este achizitionarea unor faruri Angel Eyes originale dar evident asta este parerea mea personala si poate fi subectiva ! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Artur, lamureste-ma te rog, daca acel cerculetz, se vede si la farul aprins pentru noapte, faza normala, adica nu doar pozitie, ca noaptea doar nu mergi cu pozitia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu ce am vazut la bmw-uri la pozitie se aprind doar cerculetzele alea, la faza scurta se aprind cerculetzele la farul exterior si faza scurta la farul interior (cerculetzele sunt vizibile), si la faza lunga se aprind toate farurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci atunci cand aprinzi doar pozitiile se aprind doar cerculetele , cand aprinzi faza scurta cerculetele raman aprinse dar se aprinde si becul interior din far (cel pt faza scurta). In momentul in care voi monta si farurile interioare efectul va fi si mai dragut deoarece cerculetele interioare se vor vedea permanent(au rol tot de pozitie) avand in vedere ca faruruile interioare sunt doar pt faza lunga .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau daca vrei ambro mai bine vino joi seara in fata la casa popoului dupa ora 8 si o sa vezi direct ce si cum :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ca daca "vreau sa vin", as da orice sa vin...eu n-am ratat nici o intalnire de cand mi-am luat golfu...dar pe aceasta voi rata..am stricat masina rau... :lol: si sa vin fara ea nu vreau...imi fac sange rau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cateodata e asa frumos sa vezi fete mirate (mai ales daca fata aia mirata vine dintr-un vehicul de multe jde de mii de euro) ! Si sa nu imi spuneti voi mie ca nu v-a crescut niciodata inima in piept cand ati facut o modificare masinutei din dotare ! Urmatorul pas vor fi natural interioarele dar pana atunci o sa ma bucur de ochi de bmw la pret de golf  :)

Astept comentarii pro si contra. :D

<{POST_SNAPBACK}>

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok... peste 2 sau 3 saptamani o sa ma pun sa fac angel eyes... singur si nesilit de nimeni.. poate cu ajutorul webcam-ului voi posta si poze cum si ce am modificat.... in principiu ramane ideea de a desface farurile... si cu ajutorul jaluzelelor cu batz transparent o sa fac acele faruri... deci stay close... ca in curand o sa ma pun la lucru... deja mi-am facut sange rau privind farurile de la primul post.. :)) ... cine imi spune cum sa despart farurile...sau cum se procedeaza... eu am unu siliconat(nu stiu din c motive..asa a venit cu masina...) si unul standard... :)) ... multumesc..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

salutare! eu is tipu din tm care il agaseaza pe arti prin buc:))

ideea e urmatoarea,am gasit faruri complete cu angel-eyes pe E-bay! dar mai e o problema,site-ul e in germana si nu inteleg cateva chestii:pretul e de 300 euro perechea,iar la cele cu xenon pretul e de 600euro!

toate bune pana aici dar din cate stiu eu ala e un site unde se vinde la licitatie pt ca o gramada de produse au pretzul de 1 euro(am vazut interior de piele,scaune bancheta si pretul de 1 euro...si se vinde la peste 1000 probabil)

imi doresc f.mult farurile astea...ce sa mai zic,am sa sechetrez o studenta de la limbi(straine) sa-mi deznoade problemele referitoare la conditiile de achizitionare:)

corrado!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

angel eyes pe corrado ar arata mortal. intr-adevar e-bay e cu licitatzie, dar oare trimit si in Romania?? eu din cate stiu nu poti sa cumperi de acolo, pt ca suntem romani ;)

:) apropo ce culoare are corrado-ul tau, am vazut in tm unu negru si unu rosu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D care era mai frumos?ala negru sau ala rosu??

hhehe..al meu e negru!

Referitor la e-bay mai mult ca sigur nu trimit in romania dar fac eu cumva sa pun mana pe farurile alea!si ma si incanta ideea ca nu tre sa desfac farurile astea!mie personal imi ia 15 minute sa imi schimb farurile!e incredibil de simplu,fiecare far are 3 suruburi!deja visez la momentul cand am sa le pun pe alea!:D

deocamdata nimik....astept un raspuns,un sfat de la cineva care si-a comandat de acolo!in ultima instantza am sa apelez la prieteni din strainatate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corrado, vorbeste cu userul codatel, posibil sa te ajute el cu farurile alea de pe ebay. vezi si topicul asta intre timp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corrado, ambele is la fel de frumoase, mai era un vw corado in complex studentzesc, dar avea nr straine, ce super suna motoru la el (g60 sau vr6 avea...)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!