Jump to content

Masina mea,LWR-itza


Laurentiu_LWR

Postare recomandată

Si eu sunt curios ce lupe ai folosit pt ca din cate stiu, lupele gen morimoto pt xenon h1, au nevoie de modificări pt a putea încăpea becul h1 halogen.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Exact Emy...am dat jos lupele car aveau o singura faza si am pus lupe bi-fazice...

Ornamentele as fi vrut sa le fac argintii...sa se asorteze cu jantele si pe viitor cu capacele oglinzilor...dar deja sunt 4 culori in far...negru...argintiu...portocaliu si chrom...si deveneau sorcova...

Le voi face negru mat...si trebuie sa le pregatesc bine...slefuit...plastic primmer si vopsea rezistenta la temperaturi...

Lupele nu sunt ceva de firma...au fost vreo 25$...dar am vrut sa vad cum arata...cum functioneaza...etc

Intra halogen in ele fara modificari...trebuie doar sa ii gasesti pozita perfecta...

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Ready to paint...:D

20160605_142416.jpg

20160605_153230.jpg

20160605_153238.jpg

20160605_153244.jpg

90% voi pastra bulinele astea chromate :)

20160605_153312.jpg

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Ma descurc eu cumva...scotch de hartie...sau sterg cu betisoare de ureche si diluant dupa fiecare mana de vopsea...ca nu cred ca adera foarte bine vopseaua pe chrom...

Link către comentariu

Daca stergi cu diluant, vei sterge si cromul :)) ai grija ce te hotarasti sa pui, scotchul s-ar putea si el sa se dezlipeasca cu tot cu crom 

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Am facut proba inainte sa iau decizia de a le pastra...chrom-ul este mult mai rezistent ca cel de pe farurile originale...

Link către comentariu

Ar merge cu niste plastelina. Astupi gaurile, vopsesti si dupaia...scoti plastelina si cureti.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

De asta am zis 90%..pentru ca sunt 10% sanse sa nu imi iasa:))

Link către comentariu

Cu ce ziceai ca le vopsesti?

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Culoare sau ce vopsea...?

Plastic primmer si pe urma vopsea rezistenta la temperaturi...negru mat...

Link către comentariu

Ah... credeam ca tot crom.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

mi-ar placea...dar ai gasit pana la urma variante de chromare?

Link către comentariu

Bullshit. Am sunat eu diverse firme la vremea respectiva. Cand au auzit de plastic/rasina/fibra, au zis pas. Toti stiu sa lucreze doar cu metale.

Link către comentariu

Merge si pe plastic

,dar nu cu spray-uri ce gasesti in piese auto/praktiker,etc alea nu o sa tina mult chiar daca oarecum ies chrom,o solutie sigura e folie de transfer.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Raman la varianta de negru mat...

Azi am mai stat peste program si am mai mesterit una alta...dupa ce m-am asigurat ca am taiat bine ornamentele :))

20160606_150344.jpg20160606_150354.jpg

 

Am lucrat la instalatia electrica...si pot spune ca am modificat-o in proportie de 90% :)) 

Am pus mufele originale de pe niste faruri vechi...si a inceput distractia...cred ca nu a fost fir sa nu scape de taiere...prelungire sau schimb soclu :))

20160606_190835.jpg

20160606_202405.jpg

20160606_200010.jpg

20160606_210728.jpg

Semnalizarea :D

20160606_193659.jpg

 

Ploaia :))

20160606_163326.jpg

Maine sper sa ajung sa cumpar vopsea...

 

 

Link către comentariu

Mana de doctor ai , se vede ca le lucrezi cu pasiune , arata ca de fabrica :)

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Merci merci...

Din pacate se pare ca 10%=100% :))

20160607_172041.jpg

20160607_205333.jpg

20160607_205344.jpg

 

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Dapp...pentru ca eu oricum nu le foloseam... :) de cand am luat farurile nu mi-au placut :)) 

Link către comentariu

No, super! Arata mult mai  bine asa! Spor in continuare! 

Link către comentariu

chestiile din prima poza din partea stanga sunt angelurile de pe oglinda de lunga? Daca da, super treaba sa le vopsesti si pe ele :D

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Exact...doar ca oglinzile sunt la sema...de asta nu am facut poze :))

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!