Jump to content

Masina mea,LWR-itza


Laurentiu_LWR

Postare recomandată

Asa dom'le! Pai,atunci spor sa ai la strans piese si dupaia spor la montaj! 

Si drumuri bune! 

Link către comentariu
On 3/19/2016 at 5:11 PM, Laurentiu_LWR said:

Dupa cum unii stiu...cochetam cu ideea de upgrade la 256 pe spate...dar preturile si atitudinea comerciantilor de pe la noi m-au facut sa renunt..

Ai dreptate aici.

Am gasit o Skoda Octavia RS pe pieseauto.ro si omu' cere 1100 de lei pe tot ce trebuie. :screwy:

Link către comentariu

dezmembratorii "e" porci.

mai scapa cate unul de treaba, dar rar, in marea masa de snapani...

Link către comentariu

v5-ul post 2001 are 256 pe spate din câte știu... mai sapă oricum pe la 4-500 max ar trebuii să fie

adevărul e că oricât ai avea frânele pe față... cele spate de G4/Bora par micuțe și chiar dau bine cele de 256.

post-106635-0-33516500-1435908745.jpg

Modificat de guppster
pentru că poză
Link către comentariu

Am editat postul de mai sus ca sa se vada si anuntul.

Eu unul sincer vreau discuri mai mari pe spate mai mult pentru look :rolleyes:

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Si eu vroiam tot pentru look...dar mi-a trecut...

Link către comentariu

Si la biciclete se aplica aceeasi regula, discuri mai mari pe fata decat cele pe spate(oare stiti de ce) asa ca...lasati aspectul in pace/e in defavoarea sigurantei la franare !!

Scuze de off.

Modificat de romytaxy
Link către comentariu

Law pt tine cred ca ai facut o alegere buna.

Eu tot caut dar preturile sunt fff piperate...

Link către comentariu

romytaxy- sincer nu iti inteleg postul.

Am 288 pe fata, care ar fi problema daca pun 256 pe spate? Cum afecteaza asta franarea?

Skoda are altfel de pompa de frana?

Link către comentariu

ATAT timp cat cele de pe fata au diametrul mai mare decat cele din spate e ok(proportia se calculeaza)dar daca cele din spate sunt mai mari sau egale cu cele din fata apar probleme(sper ca de data asta m am facut inteles).

NU se pune problema de pompa/ce fel e ci de freutatea masinii/dispunerea ei pe axe/etc.

Modificat de romytaxy
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Pentru mine subiectul acesta este inchis...deci nu mai au rost discutiile 

Dar sa lamurim putin lucrurile...

1...Din pacate astea sunt preturile...si de asta ale-am urat sa le rugineasca in curte... :))

2...Vroiam mai mult pentru aspect dar Romytaxy are dreptate...este un lucru la care nu m-am gandit....

Skoda octavia intr-adevar vine pe aceeasi platforma...probabil greutati foarte apropiate dar la 256mm..pe fata au 312mm...pe cand eu am 288mm

3.Sunt 2 modele de V5...de 150 Cai ...288/232 si 170 cai...312/256

 

Link către comentariu

Știm Laurențiu, de aceea am zis post 2001, v5-ul de 150 s-a făcut până în 2000, după l-au săltat la 170, 2001 să fi sigur de variantă.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Cand montezi modulul DRL sa ma anunti si pe mine , ca am si eu unul luat de mult timp dar mi-e asa o lene sa il montez:)  Vreau intai sa vad cum iese la tine. 

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Mai dureaza...pe langa modul trebuie sa fac si farurile...si parca am o retinere :))

Inca nu sunt foarte decis ce sa fac cu pozitia...daca sa o fac de 21W...si atunci sa folosesc modulul sau sa o fac de 5 W si sa nu mai pun modulul...

Link către comentariu

Pai de ce nu pui DRL pe faza lunga?(golf 6 like)  aprinde becul la 50% si cred ca ar da bine pe farurile tale .  Eu asa intentionez. 

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Pentru ca o sa inlocuiesc lupele cu bifazice...dar pozitia va fi unde este acum faza lunga...deci tot rezultatul acela va fi...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Sfat: foloseste niste folie de geamuri 50% pe care o decupezi in dreptul portiunilor albe...rezultatul va fi un cherry red foarte placut pentru ochi si un aspect oem+ pentru stopuri.

post-47000-0-44551300-1432922496.jpg

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Arata foarte bine ideea ta dar...mi se pare greu de realizat :))

Am luat cea mai light folie...si aveam in plan sa pun pe tot stopul dar cand am vazut cat de greu se pune am decupat si am pus doar pe partile albe...:)

Link către comentariu

Nu e greu de realizat, trebuie doar atentie multa si o lama ascutita. :))

 

 

Link către comentariu

Aici nu te inteleg. Adica iti iei stopuri deschise la culoare / clare - si apoi le intuneci :D

te cam plictisesti vad - in cazul asta baga si tu treaba mai serioasa, gen climatronic etc etc ;)

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR pinned this topic
  • Laurentiu_LWR unlocked şi unpinned this topic
  • Laurentiu_LWR a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!