Jump to content

Masina mea,LWR-itza


Laurentiu_LWR

Postare recomandată

Din profil, orice jante frumoase (şi spider nu sunt jante urăte deloc!) arată bine.

Când priveşti maşina puţin din faţă, vezi farurile rotunjite (cu angeleyes rotunzi în cazul meu), oglinzile rotunjite şi jantele cu linii clare, drepte deja se schimbă povestea...

Aceeaşi poveste e şi cu PDW Alpine-urile mele, îmi plac când le văd din lateral când mă uit din lateral faţă, parcă sunt puţin brutale ca linii. Golful IV nu prea are linii drepte, din punctul meu de vedere asta îi dă personalitatea care îmi doresc să o păstrez.

Bora, cu farurile dreptunghiulare e diferită, e posibil (şi probabil) să dea mai bine ca pe golf.

Link către comentariu

Tocmai asta e si ideea...cand te uiti din profil...vezi jantele...drepte...nu vezi si botul curbat...iar cand te uiti din fata...vezi botul curbat...nu si jantele drepte:))

E simplu:P

Link către comentariu

Da toni...depinde de gusturi...

Esti tare...pe bora nu gasesti? :D

N-am gasit pe Bora, ca altfel iti tranteam si poza respectiva :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Furtun siliconic de vacuum de 5mm de la chinezi...urmeaza maine sa il iau si pe ala de 3mm

Link către comentariu

ciudat... - la mine intre N75 si turbina am de 3 (masurat ala vechi) si de 3 am si pus - 5 e prea larg, la cat de bine sta 3-ul...

apropos de asta - tot ma tin sa ajung pe la pbn (s-ar putea vinerea asta) sa vad daca si cat de scump gasesc furtun panzat original - Florin si cu AlBundy ziceau ca n-ar fi asa scump...

 

in fine, nu vreau sa intru in tehnice, continuam pe mp :)

Modificat de mad_kat
Link către comentariu

bun, te pui pe treaba.

de pe ebay ai luat? sunt curios ce durabilitate are. cat despre culoare...parca sare in ochi undeva unde nu ar trebui.

Link către comentariu

Astept ghioceii...nu ma pun asa curand pe treaba...

Sunt sub capota...nu sar in ochi :P

Link către comentariu

Una calda...una rece:(

Am primit si cel de al doilea colet dar am reusit sa stric rezervorul de vacuum...i-am rupt tevusca aia in care intra furtunasul:(

post-14266-0-85596000-1423145831_thumb.j

post-14266-0-57174000-1423145832_thumb.j

Link către comentariu

A dat putin soarele si am profitat de am pus instalatia pe masina...

Plecand din stadiul acesta...

post-14266-0-07113800-1423408517_thumb.j post-14266-0-18341400-1423408518_thumb.j

post-14266-0-20081200-1423408519_thumb.j

Cu putina indemanare....

post-14266-0-30395100-1423408520_thumb.jpost-14266-0-37982700-1423408521_thumb.jpost-14266-0-34988400-1423408522_thumb.j

S-a ajuns la rezultatul acesta...

post-14266-0-46267300-1423408523_thumb.j

post-14266-0-09673700-1423408516_thumb.jpost-14266-0-52544400-1423408524_thumb.j

Saptamana viitoare primesc inca un colet...rezervorul de vacuum de la colegul Hazin si inca o surpriza :D

 

Link către comentariu

frumos! si chiar nu arata a tuningareala de vitan, imi place.

de ce ai mai pus soareci? statea prea larg furtunul pe stut?

te intreb pentru ca original eu nu am gasit colier decat la furtunul de la actuatorul turbo - restul sut doar "infipte"

Link către comentariu

Furtunele astea sunt cam moi...si la cel rosu respectiv de 5mm am pus si soricei de siguranta...psihologic mai mult...pentru ca a intrat cam usor

Nu este larg...este fix dar eram mai linistit daca intra putin mai fortat...

Ma bate gandu sa iau de 4mm...si sa il inlocuiesc pe cel de 5mm

Link către comentariu

Am primit azi coletul de la Hazin...mare om mare caracter...

Pe langa rezervorul de vacuum...am mai produs ceva:D

post-14266-0-09320300-1423587748_thumb.j post-14266-0-85334800-1423587748_thumb.j

post-14266-0-44726700-1423587747_thumb.j

Deocamdata le pun la pastrat...trebuie inlocuit displayul si adaptate pe masina...dar deocamdata am de facut alte investitii mai urgente...gen vopsit jante...poate 2 cauciucuri noi...si mai vedem:)

Link către comentariu

e maxidot (in stare buna sau nu daca zici ca trebuie inlocuit display-ul).

ce aduc in plus astea fata de ale tale? folia o transferi, nu?

Link către comentariu

Nu l-am vazut aprins..dar asa mi-a spus vanzatorul...ca are probleme...

Carcasa....folii...ace...iau de pe ale mele...

Ce au in plus...glumesti nu?:))

Link către comentariu

N-ai stare  de loc. Am observat ca voi cei cu generatiile vechi ( tu, Cosmin, Rudi) faceti muuuuult mai multe ca noi astia cu masini LEGO. :D

 

Bafta!

Link către comentariu

nu glumesc, nu m-am prins.

in afara de display, ca ala l-am observat. dar trebuie altul (cheltuiala, munca).

dau e vb si de model ca se pot activa mai multe pe el?

Link către comentariu

Mai multe nu se pot activa...e vorba doar de afisaj...ca in loc sa se aprinda martorii tii afiseaza pe tot display-ul...

Acu sa vedem...daca merge sa iti arate ce usa e deschisa...poate daca ii pun MFD sa arate radio...si cam atat...cred...sper...e chestie de pur design ca daca stam sa ne gandim...ne descurcam foarte bine si fara minidot:)

Transplantul mai costa in jur de 100€...

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR pinned this topic
  • Laurentiu_LWR unlocked şi unpinned this topic
  • Laurentiu_LWR a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!