Jump to content

Masina mea,LWR-itza


Laurentiu_LWR

Postare recomandată

Sa incerci pe o masina fabricata dupa 2004 poate e mai interesant.

 

Placerea a fost mare, pierderea in limite , dar poate in 2 , 3 ani iti cuperi o masina mai noua si vei fi bucuros sa il ai, sau poate vine un amic cu o toyota  unde cablu VCDS nu merge  e asta va merge pe OBD2 sa stergi erori etc.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Alta masina sigur nu e sa imi mai iau :))

Dar poate maine probez pe Insignia fratelui meu...poate acolo devine mai interesant :)

Link către comentariu

Dupa cum ti-am spus la cele pe benzina  incepe din 2001, si la cele diesel din 2004, deci pastraza scula ca nici nu stii cum poti ajuta un prieten.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Stii care e ironia...ca le-a luat un coleg...2 bucati de pe ebay...si el are o bora pe benzina din '99 si a mea este 2003...deci ne-am nimerit la fix...nu e ok pentru niciunu:))

Dar el e multumit ca poate sterge erori...vesnica problema cu check engine...si o reseteaza instant de pe telefon...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Laurentiu_LWR

Hmmm...ma bate gandul sa schimb jantele :))...nu prea se pupa cu discurile :)) nu dau asa bine pe cum speram...

post-14266-0-32783300-1400518063_thumb.j

Ma gandeam la modelul asta...spyder de la skoda...dar parca tot nu e ce trebuie :(

post-14266-0-31230300-1400518120_thumb.j

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Convinge-ma cu o poza :))

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

In teorie nu prea as vrea pe 17...dar daca o fi sa imi trec peste principii...decat Santa Monica...mai bine evolo stp...

post-14266-0-07601500-1400522407_thumb.j

Problema la Santa Monica este ca arata foarte bine cand sunt noi...dar  nu se pot reconditiona...si cele in stare buna costa mult...

Link către comentariu

Ce bine arata cu evolo! Am prin oras o bora neagra cu evolo stp si faruri xenon oem. Intorc capul dupa ea de fiecare data cand o vad.

Parca sunt cam rare si jantele evolo.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Vreau ceva aerisit...daca ma intelegi :))Long Beach se confunda prea usor cu Avus :))

Link către comentariu

1. iei jante sa se vada discurile?! :))

2. Santa monica nu (reconditionarea)

3. Long beach sunt f frumoase.

Eu zic sa stai linistit.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

1 DA :))

2 Sunt de acord

3 ca posesor de avus...ce sa zici si tu :))

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Am gasit solutia:))

Imi iau niste modulare...niste plexiglass de 25mm si pun CNC-ul la treaba :))

post-14266-0-02497200-1400528026_thumb.j

Link către comentariu

Cu alea de plexiglas cred ca o sa fii cel mai multumit ca se vede si etrierul si discul! :))

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Laurentiu pe acelasi tip de jante as merge si eu evolo am vazut o bora in realitate cu ele pe masina si chiar sunt intr-un mare fel :) +1 pentru evolo

Link către comentariu

Pune-ti nepoateeee RAVE si o sa vezi si cum misca vibrochenul. :lol: Au o forma mai atipica cu butucul iesit in exterior...dar vizibilitate maxima.

Toccata pe 17...daca vrei sa urci in dimensiune

Link către comentariu

sa lase cineva si un meniu cu preturi sa incheiem discutiile astea :)

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR pinned this topic
  • Laurentiu_LWR unlocked şi unpinned this topic
  • Laurentiu_LWR a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!