Jump to content

Masina mea,LWR-itza


Laurentiu_LWR

Postare recomandată

Hai ca ti-a mers bine anul asta! Poza asta e la denivelarile alea imense! :) Spune si tu ,,maruntisuri'', cand aud maruntaie ma gandesc la ceva scarbos! :)))

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Am editat ma scuzati :))

Sper sa se impace denivelarile cu suspensia...ca nu prea am cum sa le ocolesc...si nu cred ca ne mutam prea curand din SEMA :))

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente si la anul :). Arata foarte bine cu jantele alea, numai ca ma omoara distanta pana la aripa. Estetic vorbind. Functional cred ca ar trebui sa ramai asa, cu suspensie cat mai moale. Si asta ti-o spun din experienta de la Audi. :)

Link către comentariu

Bun bun anul si la fel si urmatorul sa fie! I want it low! :)) Trebuie sa imi fac si eu o analiza a anului ce trece si planuri pentru anul ce vine, pe modelul tau :D

Link către comentariu

Chiar daca grila este AM ii sta bine  :icon_thumleft:   in combinatie cu farurile negre si fusta de la bara o dai in simply clean.

Scoate-i suportul de numar sa fie si mai clean.

Modificat de kicker
Link către comentariu

Corect...

Anul se incheie cu o baitza si cu 2 poze sa fie totul clar :P

post-14266-0-58572700-1388487571_thumb.j post-14266-0-45943500-1388487570_thumb.j

La multi ani tuturor!!!

 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Pai nu verificam noi furtunase...:-))

post-14266-13892678308077_thumb.jpg

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Link către comentariu

ce luceste domle :lol:  ....imi place cum ai facut capota ii sta bine asa fara semiluna din capota si grila fara sigla....stopurile vin bine,ce nu imi place e bandoul ala,cred ca de la polish s-a facut asa....si tot nu ai rezolvat problema cu spoilerul in fata stanga dar parca totusi sta ceva mai bine ca inainte  :(

 

nu inteleg cu adica le verifici,care furtune?

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Nici mie nu imi place cum a iesit...dar e mult mai bine decat inainte...

Bandoul...cand o veni caldura il voi vopsi impreuna cu restul de bandouri si manere usi...

Furtunasele sunt cele de vacuum...investighez o problema mai veche si daca tot stau pe acasa...imi fac de lucru cu alte cuvinte...sa mai treaca timpul :))

Link către comentariu

sa imi zici si mie te rog cand vopsesti bandourile unde le faci..si cu ce bani, ca as vrea si eu ; mersi

Link către comentariu

Pai cand o veni caldura...vroiam sa le fac acum odata cu botul...dar m-a imbarligat vopsitorul ca e cam frig afara...ca s-ar putea sa nu se lipeasca bine etc.....cred ca nu avea chef de ele :))

Link către comentariu

Ce NU imi place - imi dauc aminte ca am remarcat si cand ne-am vazut acum cateva luni - vopseaua lucioasa de pe manerele usilor (se vede in poza cu interiorul) - daca aluminiul arata destul de bine, vopseaua nu e din aceeasi poveste...

Link către comentariu

Si ce iti place?:)

Aluminiul este dat cu lac si nu cred ca ar fi aratat prea ok manerele negru mat si ornamentele lucioase...

Ma tot gandesc la o solutie ok...una ar fi sa vopsesc si restul plasticelor negru lucios...alta nu stiu...ca la ornamentele de aluminiu clar nu mai umblu...

Link către comentariu

Pai am zis deja - imi plac ornamentele de aluminiu - stiu ca dupa ce am vazut ma gandeam sa le iau la smirghel si pe ale mele - ca aveam zgariat rau pe cel de la climatronic. Dar am rezolvat pur si simplu scotand aluminiul de pe rama climatronicului.

 

Si undeva in tenebrele mintii mele imi pare rau ca nu am luat eu stopurile - asa in poze nemontate nu mi se pareau o fericire, montate sunt faine, insa... :icon_thumleft:

 

edit: vopseste negru mat toate plasticele fost-cauciucate, e cel mai ok.

Modificat de mad_kat
Link către comentariu

Eu am vopsit negru mat plasticele si arata "foarte oem" chiar si in combinatie cu ornamentele de aluminiu :d Stii ca si eu am observat manerele tale acum ceva vreme... si mi-au placut. Eu sunt de parere sa le lasi asa.

Link către comentariu

Tu ai dat cu lac pe ornamentele de aluminiu?ai o poza a manerelor?:)

Link către comentariu

Am dat cu lac. Poze cu manerele pe masina nu am.. o sa-ti fac cand o iau de la mecanic (maine).

Am doar cu ele cand le vopseam.

07FF3972-7BC7-49D0-9CEF-E1098D4F4973_zps

Link către comentariu

Am inteles...ma interesa contrastul manere negru mat si ornament lucios cum se vede...

Merci

Link către comentariu

Iti fac o poza imediat ce si pun ornamentele pe masina.. ca spre rusinea mea, nu am mai avut cand sa le pun si pe ele :d :))

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

eu spun ca se vede bine.

nu sunt oricum unul langa celalalt, manerele mate cu tapiteria de pe usi se integreaza frumos.

important e sa iti placa tie, ca nu iti conducem noi masina.

 

zi ce ai facut cu traseul de vacuum, ai depistat vreo problema?

cu actuatorul nu merge sa testezitu? il lungesti, il scurtezi si faci loguri , vezi unde pica bine

Link către comentariu

Cum nu sunt unul langa altul? :P

post-14266-0-96707500-1389292566_thumb.j

Instalatia de vacuum se pare ca nu are nimic...sunt furtunasele imbatranite dar nici unul spart fisurat etc...

Am avut la un momendat impresia ca erau incurcate mufele de la N18...N239...N75...intre ele si credeam ca am gasit ceva suspect dar se pare ca erau bine...

Cu actuatorul nu e chiar asa simplu...imi trebuie in primul rand canal/elevator sa am acces la el...si in urma log-urilor sa reglez....unde fac eu log-uri...de unde canal si strada libera:(

I-am cerut o oferta de pret lui Bundy daca se baga la asa ceva....astept raspuns...

Oricum...in urma discutiilor cu @Rune caruia ii multumesc pentru timpul pierdut cu mine...tija actuatorului este lunga...

 

 

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR pinned this topic
  • Laurentiu_LWR unlocked şi unpinned this topic
  • Laurentiu_LWR a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!