Jump to content

Masina mea,LWR-itza


Laurentiu_LWR

Postare recomandată

e bine sa ai optiunea pt cand ai nevoie. 

ramai fara baterie la masina sau cheie, vrei sa descui undeva fara sa faca masina bip-bip...situatii pot sa apara.

 

asta nu inseamna ca daca anulezi e un capat de tara.

Link către comentariu

Pai...hai sa analizam putin situatiile..

.

Raman fara baterie la masina...bun...bateria o am in fata...deschid usa soferului din butuc...trag capota...constat ca am nevoie de scule...

Deschid frumos o usa din spate...rabatez bancheta si ajung in portbagaj...

Credeti-ma ca am facut manevra asta de n ori avand ceva rupt la broasca portbagajului si mai ramane blocat daca nu dai mai tare...l-am deschis prin inauntru de foarte multe ori...

iau scule si schimb bateria...

Deci nu umblu la butuc...

Situatia 2...raman fara baterie la cheie...asta cam imposibil :)) sunt aceleasi baterii care le folosesc si la aparatul de masura...si am asa ceva in rucsac in permanenta :D

post-14266-0-27441300-1384170227_thumb.j

 

Acum bip bip..face oricum ai deschide...din telecomanda...din usa de la sofer...din butucul de la portbagaj...si nu am de gand sa ma duc cu masina la furat...sa deranjez pe cineva...daca vreau sa nu mai faca bip bip anulez din vag-com :P

 

Link către comentariu

in cazul asta, tu nu ai nevoie de broasca aia si daca iti place poti sa o anulezi. eventual scoti semn, litere pt "clean-look"

eu, unul as vrea sa o am functionala.

Modificat de Muale
Link către comentariu

Litere nu mai am de foarte mult timp...cred ca a fost prima "modificare''...

Cand o sa vopsesc portbagajul...o sa ii scot si emblema...dar asta nu se va intampla nici maine si nici poimaine:))

Link către comentariu

MRC, daca deschid cu cheia in butuc o usa, nu se descuie toate.

La portbagaj nu am cum sa testez, cheia nu intra.

 

La mine butucul de pe partea soferului e mort si daca vreau sa descui masina din cheie o fac de pe dreapta sau de la portbagaj. Poate ai activata deschiderea selectiva a usilor.

Link către comentariu

Am deschidere selectiva si switchuri bune. La tine poate e vreunul mort?

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Nu are legatura cu switchurile. Dand din cheie pe descuiere e ca si cum ai apasa o singura data pe butonul de deschidere de pe telecomanda. Sunt 99% sigur ca daca dai de 2 ori in stanga din cheie pe partea soferului ti se descuie toata masina.

Link către comentariu

MRC, ai dreptate asa face la mine.

Gata ca ii poluam omului topicul cu yalele noastre!

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Mai da-le dreaq de iale...sa fac oglinzile argintii gen audi look?sau nu...or da bine pe masina neagra?s-ar asorta cu jantele :-)

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Link către comentariu

sa stii ca si eu m-am gandit la faza cu oglinzile argintii...ca s-ar asorta cu jantele , dar cand te uiti din fata / spate si nu se vad "roatele" parca ar arata ciudat.

Link către comentariu

Rau nu va arata Laur, daca tie iti place, eu zic sa le faci. Sigur o sa arate interesant.

 

Sau poate alta culoare :))

Link către comentariu

Vopsea simpla s-ar vedea urat. Folie ce imita aluminiu...alta treaba.

Dar daca ai mers pe tema clasica, pastreaz-o,lasa capacele negre.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Cand te uiti din fata...s-ar asorta cu cromul din faruri..oglinzile sunt ambele mari...cand te uiti din spate...nici nu se observa...

Ma limitez doar la argintiu...nu m-as baga la alte culori:-)

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Parca nu-s chiar ce trebuie.  :icon_confused: Adica, fara crom in grila, cam ies prea mult in evidenta.

 

6jn1.jpg
 
In schimb, bad boy-ul asta:  :winter:  :blah_:
 

453z.jpg
 

 

 

Link către comentariu

@robotelu...cred ca am stat un an de zile cu wallpaperul asta...stiu de acel bad boy :P

post-14266-0-52387100-1384204019_thumb.j

Arata intr-un mare fel....dar totusi...omul are jante pe 18 cred...suspensie reglabila...deci e cu mult peste mine :D

 

 

Link către comentariu

Ca parere personala,potoleste-te cu oglinzile nichelate....mie nu imi plac nici macar o secunda.Am vazut un set cu clapete deschidere si oglinzi nichelate montate pe un g4 albastru....arata de mai trebuia masinii o catura cu coviltir la remorca..ORIBIL.

Repet e chestie de gusturi si doar mi-am dat cu parerea....

Mult mai bine arata o masina ,,la culoare in linie'',bandouri,fusta fata spate,clapete deschiidere usi,carcasa de sustinere a oglinzii...etc..etc.

post-64586-0-89846000-1384242305_thumb.j

post-64586-0-61944400-1384242309_thumb.j

post-64586-0-84861000-1384242317_thumb.j

Link către comentariu

cred ca era vb de aspectul de aluminiu, cum e la audi. nu cromul lucios de care zici tu.

oricum si eu sunt de parere sa le lasi negre.

Link către comentariu

am facut si eu modificarea asta acum 2 saptamani circa  si totul mergea  perfect precizez ca am becuri separate la scurta si lunga dar ieri mergeam cu faza scurta cand ma semnalizeaza cineva cu faza lunga ca sa ii raspund dand faza lunga             nu mai mergea am observat ca daca ii dau flash merge daca o aprind si o lasa aprinsa nu face contact pentru o secunda se aprinde pe bord martorul dar apoi se stinge am scos firul din blocul de lumini  care obliga faza scurta sa nu se stinga si de azi dimineata nu a mai facut asa ceva acuma mai astept sa vad daca e de la ala

Link către comentariu

Merci merci...din pacate inca nu este gata...vopsitorul a uitat sa imi vopseasca si grila din fata dar cand mai am o deplasare i-o las sa se ocupe de ea...

Ar mai fi cateva retusuri dar in mare a iesit treaba buna...

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR pinned this topic
  • Laurentiu_LWR unlocked şi unpinned this topic
  • Laurentiu_LWR a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!