Jump to content

Masina mea,LWR-itza


Laurentiu_LWR

Postare recomandată

La porsche au o scula speciala de tragere a lonjeroanelor (si a altor componente daca e cazul). O dracie computerizata care trage automat in cote dupa parametrii introdusi manual sau dupa datele masinii.

 

Chiar daca e scump poate, eu zic ca merita

Link către comentariu

Poate ca merita cand nu dai tu banii...stiu ca in general la ei se repara pe asigurare...pe persoana fizica nu te lipesti la ce scoruri au...

Am vorbit cu fel care vorbisem de vopsit si a zis ca tre sa vada masina si o rezolvam...

Sent from Lwr-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Hmmm...1K8827761D :D

post-14266-0-27068400-1383680964_thumb.j

Sa vedem daca au destula forta sa dea un impul sa se ridice prtbagajul singur...

Masina nu suporta obtiunea de a se deschide din telecomanda dar voi pune un buton in paralel cu cel actual...

Zilele acestea maina intra in service...tinichigerie si vopsitorie :)

 

Link către comentariu

Nu imi dau seama ce sunt...vin pe amortizoare ?

Daca ai avea deschiderea pe telecomanda, s-ar deschide singur portbagajul ?

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

Aha...dar sa aiba atata forta in ele...nu stiu.

Cat au fost ?

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

astea se pun in locul "tampoanelor" alora doua de pe buza capacului portbagaj, nu?

 

interesant - vreau sa vad dupa ce ti le pui - sa nu forteze in broasca totusi.

Link către comentariu

Exact...sunt cele de scirocco...care se monteaza in locul tampoanelor actuale...

De fortat nu cred ca forteaza...

Daca merge o sa fac un DIY...cu toate ca nu este mare inginerie...numai ca va trebui un fir tras pana unde se va pune butonul...eu ma gandeam unde este maneta de actionare a capotei...deci e ceva plasticaraie de demontat...

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

Nenea,vorbeste cu Florin daca iti mai poate da o functie in +din cheia briceag sau daca iti poate lega firul la butonul de blocare geamuri spate de pe consola stanga fata (butonul care este pentru copii si este folosit in viata masinii de maxim 2 ori :lol: ).

Daca nu iti poti monta in consola franei de mana un buton (eventual de deschidere clapeta rezervor exact cum este la g4 benzinar).

Daca reusesti sa faci combinatia din cheia briceag.....e socoteala maxima. ;)

Link către comentariu

Cu cheia briceag cred ca presupune si o alta alarma..alta cheie briceag...prea multe...

Butonul de blocare geamuri ai sa razi...dar eu chiar il folosesc...si oricum nu este bun pentru ca ramane actionat...

imi trebuie un buton exact ca ala de la rezervor care app...am si eu...nu numai voi benzinarii:P doar ca...am vazut ca este cam lung...deci ai nevoie de spatiu in spate acolo unde il montezi...dar pana la buton vreau sa vadcdaca mecanic merge...

O sa dau mocheta aia jos de pe portbagaj...ma bag in portbagaj si actionez butonul sa vedem daca merge...

Oricum...foarte important...iti multumesc pentru ajutorul achizitionarii lor :D

Sent from Lwr-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Uite asa zic si eu ca am o lista de upgrade-uri de care ma tin si voi tot timpul mai gasiti cate ceva. ..ca nici nu mai stiu cu ce sa incep... :))

Totusi..bune idei :))

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

http://www.youtube.com/watch?v=7RgZTIMsJLc

Este o incercare la asa ceva...sincer nu stiu daca merge...dar pierderea financiara nu ar fi foarte mare :D

Avantajul ar fi sa nu ma mai dau jos cand coboara un pasager si vrea sa ia ceva din portbagaj...

in film schimba si amortizoarele cu unele mai puternice, codeaza din VAG COM sa tina impulsul pe actuator mai mult.

Cand coboara un pasager si vrea sa ia ceva din portbagaj , nu poate sa il deschida singur?! de ce cobori si tu? doar il descui de la butonul de inchidere centralizata.

 

daca pui pe cheie, trebuie sa opresti motorul ca sa poata functiona. care-i combinatia? doar sa iti sara cand mergi spre masina, de la cumparaturi. fitza!

 

pui un buton pe undeva, in buzunarul usii, in consola sub frana de mana, intre scrumiera si AC (e o bucata de plastic ideala acolo). demontezi pragurile.

Link către comentariu

La mine o sa gasesti numai upgrade-uri ieftine dar de efect :))

Sent from Lwr-itza using Tapatalk

Vali...am citit de cateva ori topicul de la Golf 5 si stiu exact ce au facut ei...dupa cum ziceam incerc...nu sunt sigur ca va si merge...

Si da..le pun de fitza...tu de ce cauti grile de bora?nu tot de fitza?ca oricum aerul iese la fel :p

Fiecare cu nebuniile lui :))

Sent from Lwr-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Daca pui pe cheie,cand vrei sa deschizi portbagajul cand vii spre masina ..doar apesi cheia...asta e avantajul.

Banuiesc ca asta e principalul motiv pentru care toti si-au facut sistemul asta. :blah:

Din cate stiu si la masinile mai pricopsite....asta e combinatia:deschiderea portbagajului de la distanta prin intermediul cheii.

Eu personal nu sunt de acord cu butoane extra si butonase in + fata de cum a fost conceputa masina.Poti monta butoane in + dar sa fie originale exact cum sunt cele cu care a venit masina din fabrica.

Link către comentariu

Fitza, dar nu inutil. Nu ma intelege gresit, nu spun sa nu faci modificarea dar ca exemplul cu pasagerul care vrea sa isi ia ceva din portbagaj nu tine.

Gabi, daca butonul nu e urat/ nu e la vedere/ se integreaza bine...de ce nu?

 

sa pui buton original pe o masina ce nu are functia din fabrica, e cam greu. nu exista butonul ala

Link către comentariu

Sper ca nu poluez. :)

Ai putea folosi ceva de genul:

Butoanele din usa, in partea de jos.

post-20276-0-33960500-1383728650_thumb.j

Arata foarte bine.

Link către comentariu

Gata..am rezolvat nu se poate:))

Principala problema este ca nu se inchide portbagajul...cu ele reglate la minim ar mai fi nevoie de vreo 5mm sa se inchida...

Deci...am probat eu pentru voi...nu le cumparati si voi numai sa incercati:))

Sent from Lwr-itza using Tapatalk

Link către comentariu

->

daca le-ai cumparat online, fa-le retur :)

trebuia sa iei si tu 1 sa testezi.

post-66542-0-22305700-1383729203_thumb.p

Modificat de Muale
Link către comentariu

Din ele nu am ce sa tai sin in caroserie nici atat...nu imi bat capul...daca mergea direct bine..nu merge..iar bine..nu e un capat de tara...

Retur nu fac pentru ca sunt luate de la Gabi si nu vreau sa fac retur...nu sunt genul...retur ca ce?ca am vrut eu sa fac probe?nu e frumos...

Le bag la vanzare si s-o gasi cineva cu G5 care nu vrea sa mai astepte 5 zile dupa transport...:))

Sent from Lwr-itza using Tapatalk

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR pinned this topic
  • Laurentiu_LWR unlocked şi unpinned this topic
  • Laurentiu_LWR a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!