Jump to content

Masina mea,LWR-itza


Laurentiu_LWR

Postare recomandată

xcarlink-urile sh sunt si la 150ron, in general cam la 200. Trebuie doar rabdare.

Iar un gamma bun pana in 150ron. Iar la Laurentu e moka :)

 

Este de preferat combinatia fata de orice player aftermarket, ca si aspect si integrare in bord (lumini, dimmer, gala)

 

Mai exista ceva fain - am avut pe mana, si l-am dat inainte de a lua bora (mi-a parut rau dupa, dar asta e viata) - si anume VDO cd 5404 mp3x. E o chestie care arata foarte bine in bordul de golf, au varianta pentru VW cu lumini rosii si ecran albastru, gala functioneaza, si are bineinteles mp3 si aux.

 

Nici beckerul individual pe care il am eu nu e de lepadat - toate functiile pe el merg exact ca la gamma/beta etc, inclusiv dimmerul.

Modificat de mad_kat
Link către comentariu

Nu am mai scris de mult pe aici...cu casetofonul nu am facut nimic...ma intalnesc cam rar cu colegul respectiv la munca...in schimb am mai lansat un mail la Euroins...

Raspunsul lor

Buna ziua,

Dosarul a fost analizat si se va acorda despagubirea conform procesului verbal de constatare a pagubelor.

Cu stima,

Stiu ca au 5 zile sa vireze banii...dupa care ma apuc de strans piese si sa vad daca si vremea imi permite sa le si schimb

Planul ar fi cam asa...

Tragger Oem

Radiator AC+Conductele care erau ciupite de tubulatura de la Intercooler

Capota...am decis sa o repar pe asta si sa pun grila fara semn si la primele semne de crapaturi in zona aceea trec la grila cu semn si alta capota Oem

Bara...deja o am...oem

De vopsit voi vopsi tot botul...capota...bara si aripile sa fie tot botul aceeasi culoare...pe langa acestea am de gand sa vopsesc si bandourile...pentru ca bandoul de pe noua bara este deja vopsit si sa fie toate la fel

O sa fac o mica gaura in buget dar vreau sa termin o data cu lufturi...faruri care nu se aseaza bine...piese aftermarket etc...vreau sa termin cu capitolul bot...care imi sta pe creieri de ceva timp

Link către comentariu

Deocamdata :P urmeaza sa iau banii de la asigurare si sa ma apuc de ea :)

Link către comentariu

Scuze..nu a fost nimic planuit...am terminat mai devreme la munca...si am vazut soare..si imi era rusine sa merg asa cu ea:)) am bagat 4 fise...2 cu solutie si 2 limpezire...da sa dea dreaq de imi place cum a iesit...a ramas cam murdara...deci la cum arata..nu merge...trebuie ori sa bagi mai multe...ori sa nu te duci cu ea in halu ala:))

Sent from Lwr-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Eu am sesizat ca nu mai are presiunea mare, nu stiu daca mi se pare sau chiar s-o fi stricat ceva.

Iti zic eu, ceva protectie pe tabla si mizeria se duce mai usor.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Pe langa presiune...parca si minutele trec mult mai repede...asta mi s-a parut mie...

Sent from Lwr-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Azi am achizitionat o fusta V6 de la colegul IonutNFS cariua ii multumesc...

Nu este ea noua...prezinta unele zgarieturi...dar totusi...am luat-o cam la un sfert din pretul de noua...

post-14266-0-65346900-1381682802_thumb.j

Urmeaza sa o curat putin si o bag la pastrat pentru cand asamblez totul :D

 

Link către comentariu

Nu mi-o dai mie ? arata mai bine decat a mea :)) La mine sunt rupte prostiile alea din mijloc si nu imi place, poate imi iau si eu alta pe viitor.

Modificat de redline1619
Link către comentariu

ce noroc ai avut...ii dai o vopsea si e ca noua...intr-un timp ma uitam si eu dupa dinastea dar nu le gasesti usor...

Link către comentariu

@lucyy....mai mult noroc a avut IonutNFS...ca el a gasit-o :)) si am avut si eu noroc deoarece era de bora :D...de vopsit nu o vopsesc...ca o zgarii la loc...se va lua vopseaua de pe ea...deci nu merita

@Rudi...mai intai sa primesc banii dupa care ma apuc de ea...sunt sanse sa ma apuc la primavara...pentru ca sunt multe chestii care le fac eu in parcare...si nu as vrea sa le fac pe frig...ploaie...sau chiar ninsoare

@Muale...tie nu am ce sa iti mai zic...mereu pus pe caterinca :))

Link către comentariu

Azi am achizitionat o fusta V6 de la colegul IonutNFS cariua ii multumesc...

Nu este ea noua...prezinta unele zgarieturi...dar totusi...am luat-o cam la un sfert din pretul de noua...

attachicon.gif2013-10-13 19.38.04.jpg

Urmeaza sa o curat putin si o bag la pastrat pentru cand asamblez totul :D

Sa o porti sanatos :)

Link către comentariu

Merci frumos...

Sa trecem mai departe :D...de mult ma tot uitam dupa asa ceva...stopuri de SUA  :D cred :))

 

post-14266-0-42654000-1382099055_thumb.j

Sunt pe drum spre mine multumita colegului  @mirceateodor

Sper sa ajunga cu bine coletul :)

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

Intrebare - stopurile de usa au lampi de ceata?

pentru ca stiu ca pe blocul de lumini de usa nu exista aceasta pozitie.

 

La optiunea asta nu as renunta totusi...

Link către comentariu

De ce nu ar avea?Acolo nu e ceata?

Eu din ce vad au bec si pentru ceata....

post-14266-0-34667400-1382103497_thumb.j

In cel mai rau caz...mut placa electronica de la stopurile mele...

 

 

Link către comentariu

De ce nu ar avea?Acolo nu e ceata?

Eu din ce vad au bec si pentru ceata....

attachicon.gifstopuri sua spate.jpg

In cel mai rau caz...mut placa electronica de la stopurile mele...

 

da, in poza asa pare

doar ma gandesc daca pe buton nu e optiunea nu o fi nici in stop. Posibil ambele sa se aprinda pe pozitie. Insa nu cred ca mutarea placii "de europa" e imposibila.

Modificat de mad_kat
Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR pinned this topic
  • Laurentiu_LWR unlocked şi unpinned this topic
  • Laurentiu_LWR a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!