Jump to content

Masina mea,LWR-itza


Laurentiu_LWR

Postare recomandată

Lasa ca o sa fie bine, sa fii tu bine informat pentru ca sigur o sa incerce sa te ia de prost in legatura cu asigurarea.

Link către comentariu

Fara bad boy eu zic ca ar da super bine...doar badgless...a cam trecut moda cu bad,as merge pe un cleanlook cu niste faruri negre...pana la urma e decizia ta :)

Link către comentariu

Nu e vorba de moda, gusturile nu se discuta. Ideea e ca lui ii place asa, daca asa ii place, who cares about "moda" ? :D

Link către comentariu

Badboy pe bora arata destul de dubios.

Badgeless in caz ca te arde rau sa faci o modificare. Altfel las-o cat mai curata.

Link către comentariu

Faza e ca nu e un bad boy extra mega super agresiv...e ceva mai finut asa...

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Link către comentariu

:)) ai inceput cu cea mai putin importanta. eu am nr indoit dar nu stau sa alerg pt el.

cat a costat?

Link către comentariu

20ron costa...la mine ai vazut cum arata numarul...erau literele sterse una peste alta...nu il putam pune dupa ce vopseam tot...si mai e chestia ca daca nu imi recuperez banii de la asigurare..nu e asa mare pierderea...dar sa ma apuc de cumparat capota..grila..etc...nu prea imi vine...ca nu stiu ce voi face la constatare...

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Link către comentariu

La cec nimic...totul se face la pipera...unde completezi o cerere de la informatii...dupa care te duci cu ea impreuna cu cartea masinii ..talonul si buletinul toate copii si original la ghiseele 22-35...si cu placuta deteriorata normal...

Acolo platesti astia 20 ron...si dupa 2 ore te duci la ghiseul 45 parca...sa iti iei numaru...

E simpla treaba...

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Azi am scapat mai repede si am dat bara jos de curiozitate cum se prezinta situatia pe dedesubt...

E putin mai nasol decat credeam...radiatorul AC este si el atins...iar traggerul are si el o mica fisura...:(

 

post-14266-0-66360000-1378976992_thumb.j post-14266-0-26812800-1378976991_thumb.j

post-14266-0-67894900-1378976993_thumb.j post-14266-0-70546300-1378976994_thumb.j

Link către comentariu

Radiatorul nu prea imi dau seama daca e spart...eu nu am freon in instalatie...sa vad ca iese pe acolo ceva...dar la constatare o sa cer verificare amanuntita...eventual bagata solutie daia in el si verificat cu UV...

Exista posibilitatea sa o fac in regim propriu...si chiar nu imi convine sa schimb piese pentru care nu am primit bani...

Link către comentariu

De ce nu?:P

Am bon pe acei 20ron si asta ar fi cam singuru la care nu poate sa zica...pai stiti...se gaseste si mai ieftin :))

Link către comentariu

nu e vb de asta, e vb de optimismul fata de asigurator.

mergi, vezi ce constata si ce suma sunt dispusi in regie proprie. vopsesti bara/capota.

Link către comentariu

O sa merg luni ...pana atunci povestim sau visez eu cu ochii deschizi...

Devizul nu e asa simplu...vopsit bara + capota...pe langa astea mai exista o grila sparta.. radiatorul AC spart...tragger fisurat....dar pana luni nu mai zic nimic :D

Link către comentariu

Am fost azi la constatre...nu stiu cat va intereseaza detaliile...ca si rezumat...am cerut reparatia in regie proprie si suma alocata de ei este de aprox 2800ron...

Primesc aceasta suma in momentul in care se face rost de procesul verbal de la politie...marele agent de politie nu a vrut sa mi-l dea...pe motivul ca cei de la asigurare trebuie sa i-l ceara...nu il da el asa de capul lui...trebuie sa i-l ceara cineva...sa se vada cat de important e el...

Deci...sa mai alergam putin...de ce sa fie asa simplu...

Link către comentariu

Asa este...problema este sa vad cum intru in posesia procesului verbal...nu as mai face un drum pana acolo...

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR pinned this topic
  • Laurentiu_LWR unlocked şi unpinned this topic
  • Laurentiu_LWR a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!