Jump to content

Masina mea,LWR-itza


Laurentiu_LWR

Postare recomandată

in stanga clar este o problema...daca il montam primu...nici nu le mai puneam...

combinatia mortala este tragger+bara+far toate aftermarket:(

post-14266-0-61441100-1354015052_thumb.j post-14266-0-41979000-1354015050_thumb.j

o sa iau in primavara un tragger...ca bara am...asteapta sa fie vopsita

post-14266-0-43298800-1354015120_thumb.j

Link către comentariu

Incearca sa mai jonglezi cu bara, poate se mai aseaza. Mie parca si aripa din stanga mi se pare un pic adusa de colt, sau poate e din cauza farului si barii.

Oricum, arata mai bine decat cu alea vechi si sterse. :icon_thumleft: Macar e juma' de pas inainte. ;)

Link către comentariu

la bara nu mai ce sa ii fac...dar vad ca ai dreptate cu aripa...parca nici aia nu sta prea stralucit...

in primavara iau piesele OEM din dezmenbrari si ma duc la un tinichigiu priceput sa vedem ce iese...pana atunci...asa ramane :(

Link către comentariu

merci colegu de interventie...exact pe tine vroiam sa te intreb ce si cum...la mine sunt cam multe piese pe producator si asta ma interesa sa vad ce nu se pupa...

merci

Link către comentariu

Mai exista o posibilitate....

Cum ai desfacut farurile?

Le-ai bagat cumva la cuptor sau la caldura? sa nu se fi deformat cumva.

Eu stiu cum vin pt ca le-am montat/demontat/schimbat cu mana mea si erau la marele fix.

Link către comentariu

nu leam desfacut de tot..am umblat prin spate de am dat lupa jos..am scos suruburile si am lipit noua semnalizare...

Link către comentariu

Iti gaantez ca de la piesele aftermarket de pe masina se trage tot. Farurile astea vin ok pe o masina originala.

Aripa nu e OEM, dupa inlocuirea celei ruginite?

Link către comentariu

ba da..eu asa stiu de aripa...este luata din dezmembrari...si din cate tin minte este OEM...poate nu am montat-o bine..cine stie...sau de la accident..a mai ramas ceva stramb pe acolo...

Link către comentariu

Plimbare de seara...toata ziua am asteptat momentul...sa vad cum bat faturile...

Imi plac pozitiile...si semnalizarile...arata bine...:-D

Am facut o poza la pozitii dar ceata a cam imprastiat lumina:-(

post-14266-13540529399593_thumb.jpg

Cat despre faza scurta...bate puternic..dar foarte stramb...ar trebui reglate putin mai mult...dar sper sa le dau de cap...timp si intuneric sa am...

post-14266-13540530893177_thumb.jpg

Precizez ca inca nu am pus motorasele pentru ca unu a cedat la demontaj:-(

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Nici eu nu am folosti motorasele la ele.

Bineinteles ca acum cand am montat noile faruri si la mine a cedat un motoras si nu mai merge.

Link către comentariu

Mie mi s-a rupt o tija la el...

Am impresia ca acele device-uri care tin locul la motorase nu sunt egale...cel din stanga parca bate mai sus...

Eu nu am umblat la reglaje...cum mi le-ai dat asa le-am pus...tie iti bateau bine?

Ma gandesc sa nu fie si ca nu se aseaza bine pe tragger...:-(

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Asta e..viata merge inainte:-))

Apropo...verificam si noi daca mai merge interfata...ca mia ramas eroarea de airbag:-) si poate esti curios sa vezi si tu noile achizitii :-))

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

La mine fusesera reglate pe aparat de reglat faruri, deci ar fi trebuit sa fie ok.

Posibil sa vina la alt unghi daca nu se aseaza bine pe trager.

Off, imi pare rau ca ai atatea batai de cap, dar nah, fara chin, nu ai nici satisfactie.

Link către comentariu

Nu ma fac pe mine niste faruri...nu cedez asa repede:-))

Mai nasol este ca e cam frig afara...ca altfel...erau gata de mult...ca vad ca este o perioada mai moarta la munca:-)

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

e destul de frumos afara pentru perioada asta. daca stii ce trebuie facut,fa-o acum cat ai timp. dupa aia ploi,zapada si ger...si ramai asa pana in martie :(

Link către comentariu

1,2,3 la perete stai... :)) am dat o tura prin parcarea subterana a Auchanului...si am mai umblat putin la ele...

asa bateau...

post-14266-0-61422200-1354111991_thumb.j

si dupa "reglaj" bat asa...

post-14266-0-99849500-1354112043_thumb.j

e mai bine? :(

si asa se vad ele de aproape pe perete

post-14266-0-04723300-1354112106_thumb.j

Pozitia... care mie imi place:)

post-14266-0-07817300-1354112270_thumb.j post-14266-0-23414800-1354112292_thumb.j

Link către comentariu

daca puneai pozitia jos nu se mai vedea partea de lumina din lateralul farului,sus sub capota

Link către comentariu

se vedea cand dadeam semnal...mai puternic:P

se rezolva si aia....cu cinefoaie...folosita in cinematografie sau la filmari ca sa nu scape lumina prin alte parti decat vrei :)

sau..poate niste pleoape:D

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR pinned this topic
  • Laurentiu_LWR unlocked şi unpinned this topic
  • Laurentiu_LWR a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!