Jump to content

Masina mea,LWR-itza


Laurentiu_LWR

Postare recomandată

pozitia pe bec de faza lunga, aprins la 50% (un fel de pozitie/drl - sa nu fie problele la itp) sau semnalizare dubla si unul din becuri cu dublu filament (pozitie US, te lamureste Circoloco).

personal, prefer pozitia caprioarei cand bea apa :))

Modificat de Muale
Link către comentariu

Ma incanta ideea...dar cum fac sa se aprinda doar 50%...eu ma gandeam sa dau gaura in oglinda si sa scot becul de pozitie acolo:-D

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

cu gaura risti sa sara mai mult crom de pe oglinda.

la 50% cu un montaj DRL (de cumparat cu 60-100lei sau de facut daca ai experienta.)

Link către comentariu

Daca as avea o schema..as face...dar parca am vazut peaici un topic...cu activare Drl la golf bora...si faceai punte intre nush ce pini in comutatorul de lumini...:-)

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Lasa proiectorul ca e bun si el la ceva. Mai arunca putina lumina la nevoie. Sau ii pui un beco-led H3 sa arate a DRL.

Pentru semnal pui dulii US si gata. Cu tot cu becuri cam 1mil. dar nu stiu daca prinderea duliei OEM se potriveste pe ce ai acolo in far. Gasesti poze pe fostul topic al Bora Bora pentru comparatie.

Link către comentariu

L-as lasa..dar nu am comutatorul de lumini cu proiector...de asta as vrea sa ii gasesc alta intrebuintare...:-)

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Dubla semnalizare si doar ala de sus sa fie pozitie US. Dar sa gasesti un bec mai puternic jos, sa aiba aceeasi intensitate la semnal.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Ce ai vazut era dezactivarea us light prin blocarea unui pin. Nu stiu daca merge si invers...

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

gata...ne apucam de surubarit:D

inca nu stiu sigur ce fac..dar primul lucru scadem din greutate...lupa de proiector si instalatia de angel...sici ca e instalatie de pom :))

post-14266-0-09194600-1353696559_thumb.j post-14266-0-76548800-1353696602_thumb.j

mi-ar placea semnalizare dubla dar curata...adica pe mijloc doar semnalizarea...

erau frumoase si US light...dar nu acolo...mergeau pe farurule stok...in colt de tot....

Link către comentariu

pai daca gaseam lupe bixenon...le faceam pe cele stock...

trebuie sa le fac pe astea...cu zero investitii :))

Link către comentariu

Pai iei semnalizarea de pe OEM si le lasi incomplete. Dar cu un polish, luai niste bani pe ele si faceai profit :)

Link către comentariu

Am luat o decizie...pe mijloc...sus pozitia...alba...cu becul normal de pozitie...si jos semnalizarea...

Link către comentariu

O sa fie cat la passatul nou...golt 6 am mai vazut in fenul asta:-)

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

am schimbat si scrimiera...desi nu sunt fumator propritetarul anterior a cam lasat urme peacolo :)

se cunostea ca a cam uitat tigarile in scrumiera plus ca nu ii mergea nici iluminarea...am luat una SH tot de la Kelu cand am luat si scaunele si abia acum am reusit sa ii fac iluminarea si acesteia :)

post-14266-0-21226000-1353876004_thumb.j post-14266-0-49980000-1353876018_thumb.j

Link către comentariu

nu e complet. daca ai pus scaune ca ale mele trebuie sa pui si grile ventilatie ca ale mele! facem schimb? :P

si mai trebuie ....cotiera

lasand gluma,arata bine. mai trebuie putin retusat pe ici pe colo, niste praf dar aia nu-i problema.

firele alea sunt de la airbag presupun (ca nu se potriveau mufele), nu le-ai bagat prin tubul de copex?

era moment bun sa pui incalzire daca tot aveai scaunele demontate...

Modificat de Muale
Link către comentariu

:-))

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Ba da vecine...am bagat toata aia in copex la loc...am facut totul la loc exact cum era...

Nu am mai avut resurse si pt incalzire...o sa pun la primavara cand le dau jos sa le curat...si am obs ca un burete este cam obosit...il fac tot atunci si pe ala...

Urmeaza farurile:-D

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

150-200 lei. butoanele le puneai alta data dar macar pernele in scaune sa le ai.

dai jos husele si le bagi la masina, cu Cocolino?

la faruri am vz ca te-ai apucat deja de ele,ce mai trebuie facut?

unii "munceste" si altii surubaresc la masini

Link către comentariu

Nu mai dau jos nimik...la primavara o sa vin cu ele la tine..sa le curatam profesional:-D...

Pentru faruri imi lipsea o piesa...acum se lucreaza la ea..

post-14266-1353937528099_thumb.jpg

post-14266-13539375788206_thumb.jpg

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

am terminat de montat farurile...de la 10 ma chinui:(...ceva nu se pupa...

faruri chinezesti...tragger aftermarket...combinatia fatala...te distrug psihologic...

am inceput cu cel din dreapta...si eram suparat ca nu pica un surub

post-14266-0-55024000-1354014040_thumb.j

dar cand am ajuns la cel din stanga...nu picau 2...cele de jos...mi-au mancat viata

post-14266-0-42298900-1354014111_thumb.jpost-14266-0-26277100-1354014113_thumb.j

am reusit sa il prind...dupa ce am tras de toate alea peacolo...dar arata ca .......

Produsul final

post-14266-0-26496200-1354014240_thumb.j

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

Sa faci poze la perete sa vedem cum focalizeaza. Scurta si apoi scurta+lunga

Poate ar trebui sa cauti prin dezmembrari un trager OEM. Nu cred ca este o avere

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR pinned this topic
  • Laurentiu_LWR unlocked şi unpinned this topic
  • Laurentiu_LWR a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!