Jump to content

Masina mea,LWR-itza


Laurentiu_LWR

Postare recomandată

Laurentiu_LWR

Pai ca idee...imi plac cele de pe passat B6 daca nu ma insel...sau chiar si audi am vazut ca adopta stilul acesta..

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

pai ma tot uit...dar imi da numai porcarii ca si rezultate...numai tuning...

asta ar fi cea mai apropiata de ce vreau eu dar nu stiu daca se intelege mare lucru

post-14266-0-98905200-1344712288_thumb.j

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

exact asa ceva vreau sa fac:) din cate stiu...tu ai si un B6...imi poti spune si mie dimensiunea tevii?:D

Link către comentariu

da, masor maine si iti spun, doar ca am motor de 1.9 si e ceva mai mic diametrul. In noaptea asta plec la mare dar cand ajung acolo aia fac si iti spun

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

merci merci...sa ai parte de vreme frumoasa :D

Link către comentariu

A lui The_Ego are 76 mm diametrul,deci undeva pe acolo trebuie sa fie

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

multumesc si eu de ajutor...acu sa vad cat e metru de teava...cred ca un metru de teava de 76 mm imi este suficient...acum sa vedem si pretul:D

Link către comentariu

La pilot si firme de genul, cu tipsuri si manopera la ei nu iesi sub 3mil. Atat a fost la mine. Plus de asta, la ei nu cred ca o sa gasesti genul asta de tips. Merg pe tuning... deci crom. Dar poti sa gasesti si unele decente, nezorzonite. Ale lui Ego sunt inox Si automat lucioase dar nu au bordura. Adica la iesire nu sunt intoarse ci drepte cum vrei si tu.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

exact ca ale lui vreau...teava dreapta...simpla...fara bordura..

doar ca ma gandesc sa nu arate prea burlan de 76...iau in calcul si varianta 63mm...dar mai intai sa vad dimensiunea celor stock:)

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

foarte discret:)) ca si stick-erul de altfel :D

Link către comentariu
cristi_eftimie

:offtopic: e de vanzare pe Autovit...asa ca...cine doreste,o poate avea....cu tot cu "furnal"

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

cred ca renunt la idee:(nu am din ce sa fac flansele...si am masurat tevile mele si sunt de 45mm...deci tipsurile de 63mm sunt cam mari..iar cele de 76 sunt imense...parerea mea..o sa strang banuti si vad ce tipsuri gasesc si unde:(imi plac f mult cele de la Octavia RS

pana una alta...pauza de la orice activitate:(

post-14266-0-03373500-1344868482_thumb.j

Link către comentariu
cristi_eftimie

cred ca renunt la idee:(nu am din ce sa fac flansele...si am masurat tevile mele si sunt de 45mm...deci tipsurile de 63mm sunt cam mari..iar cele de 76 sunt imense...parerea mea..o sa strang banuti si vad ce tipsuri gasesc si unde:(imi plac f mult cele de la Octavia RS

pana una alta...pauza de la orice activitate:(

post-14266-0-03373500-1344868482_thumb.j

nasol moment.. :(

daca tot nu se potrivesc tipsurile,atunci sigur s-ar potrivi un turbo-back de 63 de mm

:icon_cheesygrin:

Modificat de Electrick's
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

hmmm...tu ma corupi la refacut evacuarea :))

faza este ca intre turbo si finala...este destul de groasa teava aia...nu stiu daca are 63...dar totusi nu are nici 45 cat au cele 2 tevi care pleaca din finala...

si masina fiind una stock...nu stiu la ce m-ar ajuta turbo-back de 63 :P

Link către comentariu
cristi_eftimie

eu..as face-o oricand,daca ar fi toate celelalte puse la punct,si as dispune si de finantele necesare....

stiu cum se aude fara tobe de cand mi s-a rupt evacuarea dinainte de catalizator....si e speech-less,chiar daca are 90 de Cp al meu

:icon_thumleft:

Modificat de Electrick's
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

iti dai seama...ca daca as dispune de finante...i-as trage o evacuare custom...dar nu se gasesc pe toate drumurile:))

m-ar incanta sa pun si tips-urile de la octavia 2 RS :D...as bifa un vis

dar...deocamdata sunt cuprins de durere...si de gandul ca am o nervura si ligamentul piscat l deget:(

Link către comentariu
cristi_eftimie

cum am mai spus si multor altii...masina,oricate i-ai face ,e doar un "fier",ce se poate repara,dar oricand sanatatea trebuie sa fie pe primul loc,ca nu stii daca o mai poti recupera...

multa sanatate

Link către comentariu

Cutterul nu e prieten cu romanul?

Sau ce ai patit?

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR pinned this topic
  • Laurentiu_LWR unlocked şi unpinned this topic
  • Laurentiu_LWR a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!