Jump to content

Greier


silkworm
 Share

Postare recomandată

De ceva timp am constatat că uneori se aude un "greier" undeva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi sa nu ai ceva in tubulatura pana in filtrul de ac.Incearca sa desfaci filtrul de ac si sa vezi ce se aude pe acolo.Sau trebuie sa gresezi putin axul ventilatorului...ceea ce ma pune pe ganduri e masina noua.Eu am facut treaba asta la g4 personal care e din 2000,se auzea pe viteza mica a aerotermei tot asa un chitait greierit :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Păi, care maşină nouă, că are 5 ani, săraca...

Şi eu m-am g

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta nu mai stiu sa iti spun,am impresia ca 3 sa demontezi torpedoul.Vorbeste cu cineva care a mai facut asta si care se pricepe..nu vreau sa vorbesc aiurea. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am un greiere tot in bord, dar langa stalpul din dreapta. Chiar intre stalp si aerisirea din dreapta. Cand e soseaua mai denivelata, imi scartaie ceva. Parca nu ar fi prins bordul bine in vreun surub.

De la ce-o fi ? Ce pot gasi pe acolo ? Ma gandesc sa desfac capacul din dreapta,...ca prin torpedou nu am ce gasi, nu am acces, cred...

Chiar, cine are o schema cu prinderea bordului ?

Merci mult...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Silkworm,mai mult ca sigur pb o vei rezolva prin ungerea axului ventilatorului.Ca sa ajungi la el trebuie sa dai jos torpedoul,care e prins in 1-2 suruburi pe lateral si vreo 4 inauntru.Succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VA laso o schema pentru schimbarea filtrului de habitaclu ,nush in ce masura va ajuta....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ventilatorul se gaseste sub grila de la parbriz, accesul facandu-se prin compartimentul motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!