Jump to content

ULEI IN VASUL DE EXPANSIUNE


bogdanodobescu
 Share

Postare recomandată

Mitzzi-Ritzzi

Buna seara. SCUZE daca am postat aiurea!!! Masina mea: SKODA FABIA, 6Y2, 1,4 MPi, AQW, 50 KW, benzina. Am urmatoarea problema: ulei in vasul de expansiune("bucati" de ulei gros si negru!)! NU se aprinde nimic in bord; NU fierbe apa; NU se intaresc furtunele din cauza presiuni; NU am apa pe joja de ulei, nivelul este intotdeauna OK; NU pierde antigel NU scoate fum alb, etc.; motorul trage bine. Garnitura de chiulasa a fost schimbata, cindva, de fostul proprietar! Am spalat de 3 ori vasul de expansiune, am schimbat antigelul cu: GLYSANTIN G30. VA ROG, daca imi puteti da un sfat, o idee! Va multumesc anticipat. RESPECT!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cosminbej

    10

  • bogdanodobescu

    7

  • Carmina

    4

  • SOLAR

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

CE cauta G30 cand trebuie pus G12?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mitzzi-Ritzzi

Buna seara. NU stiu! Neamtul din service mi-a spus ca este un antigel OK pentru motorul meu. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mitzzi-Ritzzi

Buna ziua. Va Rog, o idee, un sfat? Trebuie sa vin in tara, si apoi ma intorc inapoi, in Germania. Asadar, aproximativ 1700 KM am de facut pina in tara, credeti ca imi asum un risc prea mare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU se aprinde nimic in bord; NU fierbe apa; NU se intaresc furtunele din cauza presiuni; NU am apa pe joja de ulei, nivelul este intotdeauna OK; NU pierde antigel NU scoate fum alb

Daca este asa cum ai mentionat, nu cred ca vor fi probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Off topic.

Adica e corect sa ai ulei in vasul de expansiune daca nu se aprinde nici un martor ???

Sa ne intelegem, martorii NU se aprind cand e vorba de o problema mecanica(garnitura de chiulasa/racitor ulei/etc).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu este corect. Dar Mitzii nu are nicio vina, daca cei care au inlocuit garnitura de chiulasa, nu au spalat toata instalatia.

Spune-mi te rog, tu cum ai proceda in locul lui? Care este parerea ta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mitzzi-Ritzzi

Buna ziua. Va Multumesc tututor. Pentru Carmina: saru'mina, esti un inger pazitor, MULTUMESC! RESPECT!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@carmina.

Binenteles prima oara cu o spalare totala a instalatiei de racire(ma gandesc ca asta se face si in cel mai mic garaj de cartier)apoi daca problema persista...verificat restul, eu as incepe cu un test de compresie.

Modificat de romytaxy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!