Jump to content

passat highway


tiranha
 Share

Postare recomandată

Ai luat masina din Olanda cumva,sau de la AAA AUTO??? :Driver: Ca la noi numai masinile de la ei au acel sticker (specific doar VW)!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modelul pentru Belgia poarta aceasta denumire.

Echiparea este Comfortline.

Ai o eticheta in porbagaj care iti spune ce optionale ai pe ea. Sau mai bine zis ar trebui sa ai asa ceva.

A fost importata in Belgia intre 09/2000 - 05/2004.

Pe www.eurotax.be gasesti o descriere a dotarilor.

Din cate vad au pus cam acelasi model de Radio cu Cd pe multe dintre ele.

Sa te bucuri de ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai o eticheta in porbagaj care iti spune ce optionale ai pe ea.

si a mea este luata tot din Belgia,si tot Blaupunkt,si tot DI rosu numaI ca este de 131 cp.in legatura cu eticheta esti amabil sa o localizezi ?chiar sint curios sa vad daca dotarea corespunde. merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sa ma uit maine sa-ti spun exact unde este. In portbagaj dar nu mai tin minte exact unde. Sunt cateva coduri pe care le vei banui doar. Totusi pe www.eurotax.be o sa gasiti o descriere a dotarilor.

Pentru 74 kw, cum este dotata (in franceza insa textul), vezi documentul.

Aveti manualul de utilizare de la Radio CD?

Daca nu il, am eu pdf. (1,5 Mb).

O adresa de mail si o sa il trimit daca vreti.

Sau il luati de pe pagina producatorului din arhive (modelul nu se mai produce).

Modificat de Muadib
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Subscriu si eu la acest model de vw passat. Al meu e adus tot din Belgia. Bine intretinut, multumit de el. Eticheta cu dotarile eu am gasit una lipita in portbagaj langa roata de rezerva si una lipita in cartea de service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
si highline de la ce vine ?

passatul este impartit in 4 categori : Trendline , Comforline , Sportline si Highline.Aceasta din urma Highline fiind categoria cea mai echipata ( adica cu cele mai multe dotari).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt mai multe detalii intra aici :http://www.volkswagen.ro/ro/doks/pdf_downloads/preise_kataloge/14.pdf

Modificat de Ovidu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
passatul este impartit in 4 categori : Trendline , Comforline , Sportline si Highline.Aceasta din urma Highline fiind categoria cea mai echipata ( adica cu cele mai multe dotari).

Si Edition din ce categorie face parte?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Doar ce mi-am cumparat si eu un vw passat 74kW Highway, 1,9 TDI (DI-rosii), masina este adusa din Belgia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are sistem audio cu radiocd Blaupunkt alicante cd32 cu 4 difuzoare + 4 tweeter-e(dac

post-10621-1171647644_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu, daca ai senzor de prezenta in habitaclu si daca lasi pe cineva in masina (un animalut ceva...) se apasa butonul sa dezactivezi senzorii in momentul in care incui masina. Sper ca m-am facut inteles. Daca e altceva rog sa ma corectati! Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da ai dreptate asta cred ca este, ca stateam eu acum cateva zile in masina si dintr-o data s-au inchis usile si a inceput sa claxoneze de nebuna :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
Mihai.Nechifor
passatul este impartit in 4 categori : Trendline , Comforline , Sportline si Highline.Aceasta din urma Highline fiind categoria cea mai echipata ( adica cu cele mai multe dotari).

scuze de postul tarziu dar passatul nu mai are si o versiune basis, cel mai slab echipata, fara climatronic, BC, geamuri electrica spate etc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine in comfortline am climatronic si geamuri electrice doar pe fata.....ma gandesc ca AC ai in trendline.....in basis nu vad ce s-ar putea sa nu mai ai :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am basis si am si climatronic si geamuri electrice in fata, si scaune incalzite si BC...chiar nu imi dau seama cum e cu astea.

Poate ne lumineaza si pe noi cineva. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

din cate stiu eu majoritatea pachetelor au imbunatatiri. eu de exemplu am confortline si am fata de un prieten cu acelasi pachet proiectoare de ceatza, incalzire in scaunele fata si oglinda interioara heliomata. de asemenea am un alt prieten care are un trendline cu clima, BC, gamma+cd, 8 boxe si jante din fabrica, in timp ce a mea a venit cu betta si 2 boxe si cu jante tabla. din aceste motiv consider ca aceste pachete de echipare au unele lucruri caracteristice la care se adauga sau se indeparteaza dupa cum doreste cumparatorul in functie de nevoile sale, ca doar nu si-a luat logan la care nu poti sa mai pui nimic fata de pachetul de optinale oferit de fabrica :evil:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

am mai cautat si se pare ca highway nu tine de varianta de echipare dupa cum banuiam ci este un nivel al suspensiilor( sport si joase) special pentru rularea la viteze mari pe autostrada. am un prieten cu acelasi model si si-a spart baia si cutia intr-o canalizare putin ridicata la intersectia radu negru cu traian(ptr galateni) care apoi a fost asfaltata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Serios ??? si unde ai gasit tu asta ? pentru ca la cei 74 kw. cum au destul de multe Highway-uri (ca sa nu spun majoritatea) e numai perfect pentru suspensii "sport si joase" pentru "rularea la viteze mari pe autostrada".

Ca fapt divers si eu am tot Passat Highway si tin sa te anunt ca suspensiile mele originale nu sunt nici sport si nici joase cum sustii tu ci sunt obisnuite, la fel ca la celelalte Passat-uri fara Highway (exceptie 4motion).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

exista BASIS care are BC, AC, geamuri electrice fata spate, ASR. Nu are insa climatronic, ESP si scaune incalzite

Modificat de stefanelli
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

perimite-mi sa te contrazic...am mai zis in urma cu cateva posturi ca eu am basis si am si climatronic si scaune incalzite si esp :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut, si eu sunt detinatorul unui Passat Basis, 1.9TDI-PD, 85Kw,

Si am full electric geamuri si oglinzi, pachet iarna - scaune, duze spalator parbriz si oglinzi incalzite; climatronic; 6 airbag; inchidere din telecomanda; ASR+EBD+ABS, si nu am BC.Cred ca Basis este varianta pe care se pot adauga optionale iar celalalte sunt versiuni prestabilite la care se mai adauga cate cava

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!