Jump to content

Achizitie Passat B5/5.5 - sfaturi si recomandari


koko
 Share

Postare recomandată

Florin are dreptate, hai sa nu generalizam ca toate masinile sunt manarite si cu kilometrajul dat inapoi.Stiu si eu masini care au 8,10 si chiar 12 ani si care au extrem de putini kilometri.Varul meu are un Golf din 2000,cumparat nou de la Porche si doar 40 si ceva de mii de km.Masina a stat efectiv 5 ani intr-un garaj.Eu am avut masina de servici cu din anul 2000 ultra-full Mercedes E320 4matic cu 88.000 de kilometri in bord... Exista astfel de masini, dar probabil ca se vand extrem de rapid in momentul in care sunt scoase la vanzare,si nu ajung pe mana samsarilor, iar daca ajung pe mana lor, sunt pastrate de ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ajung, in general, deoarece sunt cumparate de cunsocuti, etc.... si au pret. Samsarii cauta chiftele, masini ieftine... in cele mai multe cazuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai o masina buna costa si in Germania, mai pune "capacul lui" si o vinde la pensie...

Se ia o tigaie eventual pe platforma , se da cu silicon se mai bat 2 cuie prin spoilere, kilometrajul inapoi, nu uitam de carte service si o mina de facturi si gata afacerea saptaminii :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doua lucruri ii lipsesc:

1. Cutie automata

2. Navigatie originala

si era perfetca :D facand abstractie de numarul de kilometrii care sunt un pic cam dubiosi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La pretul acela mi se pare o afacere foarte buna - DACA km sunt reali. Eu as fi zis 4motion in loc de cutie automata (tiptronic-ul nu este asa bun ca DSG).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

La o prima vedere doar farul dreapta pare ciudat aliniat cu restul. In rest arata ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata foarte bine, cel putin mie imi place la nebunie culoarea si interiorul. Dotarile sunt pe masura. Ideal ar fi fost un 1,9 tdi, 4 motion si hai sa fiu un pic si "calic" si o trapa electrica ar fi fost cireasa pe tort. :emthup: Ca minus as mentiona faptul ca in anunt scrie sistem navigatie si nu o vad.

Modificat de george gga
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, nu-l vezi....ca n-are....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bara fata pare schimbata, fusta nu vine bine in dreapta si nici grila din partea inferioara. Grila e mai iesita in afara in dreapta. Farul dreapta nu e ok.

Anuntul nu e real, masina nu are navigatie, decat daca o da cu una AM care oricum e mai buna ca aia originala care nu are harti pt Romania. Senzor de ploaie nu are desi in anunt zice ca are mai multi..., are si cruise control si pilot automat, nu stiu ce vrea sa zica cu bare portbagaj. Arata destul de bine masina, dar e si clar ca e pregatita pentru sedinta foto. Motorizarea e o problema, daca era 1.8 T AWM era muuult mai bine.

Sunt tari ramele numerelor cu automobile Bavaria. Masina e inmatriculata in Buc si vanzatorul e din Iasi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Navigatie...poate doar daca primesti si un TomTom inclus in pret :)) , iar la senzori de ploaie, geamurile deschise.

Bara fata pare putin lasata pe dreapta, probabil ca a fost schimbata si fixata mai prost, dar vopseaua pare impecabila.

O gramada de anunturi am tot vazut cu geamuri colorate, cand de fapt e vorba de nuanta aceea putin sesizabila a geamurilor termoizolante. Eu prin geamuri colorate inteleg Privacy Glass.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata bine, dar merita sa cumperi o asemenea masina cu un asemenea motor? adica ma gandesc ca sub 18% in bucuresti nu ia, iar in afara un 9%, mai bine te orientezi spre un diesel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scoate si sub 15..... depinde de cum mergi cu ea....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

era mai demult pe autovit un passat w8 din 2004, interior crem la 5500 de euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e la o strada distanta de mine ..... chiar nu am remarcat daca s-a vandut sau nu......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-am vazut si eu pe la Billa de la Grigorescu. Am mai scris despre el, pare a avea vopsea originala, dar o aripa pare revopsita. Arata binisor, dar nu extraordinar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina arata bine, interiorul din poze mi se pare destul de curat. Si km pot fi reali, daca a fost luata din RO de noua, banuiesc ca propietarul poate dovedi autenticitatea kilometrilor. Daca e stata in garaj poate avea km astia. A mea e din 2001 si am 83000 km. Eu cred ca ar fi bine sa mergi sa o vezi. Consumul in afara nu cred ca sare de 7 la o viteza de 120 km/h

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am vazut recent pe autovit un passat de anglia cu volan pe stanga, zice ca a facut schimbarea in anglia,are piele crem,navigatie numai ca are cutie automata masina costa 4600 neg.

ps : nu este masina mea si nici nu ii fac reclama doar ca mi s-a parut o oferta foarte buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pretul suna bine, optiuni pare ca are din ce spui tu, dar oare conversia a fost facuta cu simt de raspundere si facut totul ca la carte? cati km are? pune link cu masina, sa ne bucuram si noi de ea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul suna bine dar anul masinii ? este inmatriculata sau are numere de Anglia(daca are numere de Anglia, pretul este foarte mare)? Vrei doar sa faci reclama la site sau sa fortezi lumea de pe aici sa caute anuntul

Stima

Modificat de adriano872
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper din tot sufletul sa nu fie asta.... http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C21816260.html

deoarece :

1. Transformarea e facuta in bataie de joc - nu a schimbat fetele de usi, iar soferul nu poate decat sa-si coboare geamul---- restul comenzilor au ramas la pasager - deci, ai ceva de munca la instalatia masinii.

2. Bordul - a pus negru in loc de bej - oricum, nu-i mare suparare asta....

3. mai trebuie platita taxa, facute actele...deci iesi undeva peste 6000 euro, bani de la care incepi sa gasesti un Passat normal ...bun din 2002 - cum e si asta

ca idee... la banii astia el iese cu minim 1000 euro peste cat l-a dus masina transformata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da acela este, intradevar acu daca stau sa ma gandesc mai bine cu taxa auto ajungi tot la unul din ro

F l o r in mai completez si eu ceva la ea :

4: nu a schimbat ceasurile, au ramas cele de anglia

A schimbat si stergatoarele di cate vad.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, stergatoarele si ansamblul lor, ca a schimbat panoul ignifug ...sa puna pompa de frana unde trebuie....ca altfel, cred ca le lasa si pe alea..

Crede-ma, nu e de cumparat.... la banii aia.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact ce am presupus mai sus legat de conversie...pacat...o masina frumoasa care avea potential, facuta in bataie de joc. pana si ornamentele de pe stalpii inferiori au capacele bej, DAR ele sunt negre. oare chiar isi gaseste client masina asta??comenzile pe portiera dreapta ofera pasagerului un rol activ :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!