Jump to content

Achizitie Passat B5/5.5 - sfaturi si recomandari


koko
 Share

Postare recomandată

F l o r i n

Nu te deranja....o coaja chituita. Toata fata e revopsita, indreptata - prost, etc.... e stramba rau. Baga altceva.

Mai are si protectiile de amortizor spate rupte, mai cauta. :icon_thumright:

F l o r i n

<p class="author_info" style="margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 15px; padding-right: 10px; padding-bottom: 15px; padding-left: 10px; width: 155px; float: left; font-size: 12px; text-align: center; ">



Posted Yesterday, 22:51

Nu te deranja....o coaja chituita. Toata fata e revopsita, indreptata - prost, etc.... e stramba rau. Baga altceva.

Mai are si protectiile amortizor spate rupte.

Cea cu numere de BC am vazut-o in piata ,arata bine si nu e scumpa rau.SUCCES :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce ma enerveaza cel mai mult e cand vin cu km masluiti,cum sa aiba o masina de 9 ani 140k km? pozele sant facute de la distanta, oricum cel mai bine e la fata locului . Aia de BC merita vazuta :icon_thumright:

nr. de MS,proprietar DJ????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si nu inteleg cum de are numere de MS si masina spune ca in craiova, dolj....:-?

Nu era treaba, am vb cu el masina nici macar nu era pe numele lui, nu era el trecut nici in talon si nici in carte, nici nu am mai stat la discutie i-am zis ca numai vin sa vad nimic si i-am urat vanzare placuta. :))

Modificat de ctl01
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare care e faza cu semnatura aceea de pe spatele la portbagaj ? am gasit una acuma ce parere aveti http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C21028818.html si sunt curios care e faza cu semnatura si ce parere aveti despre masina, 10q.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu cred ca e o abureala. Din cate stiu eu s-au facut doar "editii" adica echipari : Basis,Comfortline,Trendline si Highline.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci cele care au acea semnatura pe spate sunt editii limitate? Ma rog lasand asta la o parte, ce parere ai de masina in sine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vopseaua si culoarea pe ea sunt frumoase. Interiorul la fel,volanul nu e sters (desi poate fi vopsit,sau poate l-a inlocuit) important e ca arata bine. Cam straluceste masina....ori masina a fost intretinuta bine ori e pregatita de vanzare. In cazul asta iti recomand sa rogi un prieten cu vag-com sa mearga cu tine si uitati-va la ea.

Eu sincer nu prea sunt adeptul sfaturilor cu masinile cumparate de pe internet. Trebuie mers,vazut,controlat acolo la fata locului. Aici tot ceea ce putem face e sa-ti spunem "e faina" si cam atat.

Modele_Echipari_Passat.pdf

filehost_Dotari passat fabrica.pdf

Modificat de Laurentiu Utiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ma intelege gresit, nici eu nu sunt adeptul masinilor cumparate de pe internet, doar ca ma uit si intreb in stanga si in dreapta despre masini ca sa stiu daca merita sa bat un drum pana la locatia unde se afla o masina sau nu, spre exemplu mai acum cateva posturi am arata o masina din CT care mie mi se parea ok si vroiam sa ma duc pana la CT sa o vad insa colegii de aici de pe forum mi-au spus ce parere au ei si intradevar nu merita sa bat drumul de pomana pana acolo.Asta e ideea cand intreb ca sa imi formez o parere si cum o vad altii, iti dai seama ca nici eu nu as cumpara asa "orbeste" de pe net, mai intai o vad pe net, o analizez eu si apoi voi si daca voi si eu credeti ca merita vazut atunci ma duc o vad si iti dai seama ca o bag si pe tester am citi pe forum despre vag-com si este cam acelasi lucru ca si o diagnoza nu? :D oricum ms de sfat, aceasta verde este din buc si nu ma costa nimic sa ma duc sa o vad oriunde ar fi ca este aici aproape, deci sa vedem zilele astea.

As mai avea o intrebare, am inteles de la cineva ca daca sunt al 2-lea proprietar care cumpara masina trebuie sa platesc nu stiu ce taxa de inscriere de cateva sute de euro (chiar daca masina este inmatriculata pe RO) pentru inscriere si daca as fi al 3-lea proprietar nu as mai plati acea taxa, va rog sa ma lamureasca si pe mine cineva in legatura cu asta si inca o intrebare, ce inseamna la un anunt, TVA deductibil? Ms

Modificat de ctl01
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur.....normal ca la fata locului te hotarasti. Aia din Constanta, merita banii, daca e ok la fata locului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand m-am referit la bordu original m-am referit sa nu aibe casetofonu schimbat, am vazut multe passaturi care nu mai au casetofonu original.

de asta ce zici? http://www.auto.ro/vw-passat/1127323.html?utm_source=4tuning&utm_medium=cpv&utm_campaign=4tuningads

nu are clima...

si e de vanzare de mult timp, cand cautam eu masina era de vanzare, eu nu am vrut 4 motion pentru ca, consuma mai mult si oricum nu fac drumuri off road.

http://volkswagen.anunturi-auto.4tuning.ro/anunturi-auto/masini-second/volkswagen-passat-1-9-10396794.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le stiu pe amandoua, cea din VN arata superb interior exterior dar ma streseaza maxim butoanele alea de "aragaz" arata foarte inestetic din punctul meu de vedere de aceea cauta o masina sa aiba clima pentru ca nu suport butoanele alea de acolo, si cea de a 2a la fel are tot acele butoane inestetice, daca prima avea clima era exact ce cautam.

Care e treaba cu 5 trepte la acest model http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C21028818.html

Modificat de ctl01
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am cu 5 trepte al passat 1.9 tdi 2004 (cumparat acu 2 saptamani), daca sti ca mergi mai tare 140 + atunci iti iei cu 6 trepte, daca nu depasesti 120 atunci e ok ceea cu 5 trepte, am inteles ca daca ai 120 intr-a 6-a consuma mai mult decat ai fi intr-a 5-a.

masina e ok, numai ca nu imi place culoarea, mai asteapta, poate gasesti ceva mai frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e ok atunci nu conteaza ca are 5 sau 6 trepte, nu sunt vitezoman si in mod sigur nu voi merge cu mai mult de 120, intrebam si ca nu stiam ce e cu acel highway de pe portbagaj dar am cautat aici pe forum si m-am lamurit cat de cat, si da mai astept sa vedem :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. 4Motion nu e o solutie de "4x4" pentru off road....ci te ajuta la tractiune, stabilitate, etc. E super ca dotare si merita consumul suplimentar....1 l.

2. highway - e o varianta de echipare, pt nu mai stiu ce tara....Belgia...nu mai stiu

3. Pana la urma, ai vizionat si ti-a placut vreun Passat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca ma voi duce maine sa-l vad pe acesta highway, este in buc si parca l-as suna pe respectivul macar sa arunc un ochi ca nu ma costa nimic, voi vedea maine nu stiu sigur, si vroiam sa ma duc sa-l vad pe acela care era din craiova cu numere de MS dar mi-am dat seama ca era cam tzeapa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha, macar sa vezi cateva....ca altfel nu iti poti alege. Daca iti place ce vezi, abia dupa aia faci un test drive...di daca totul e ok, o bagi la o testare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da pai asta o sa fac, vreau sa vad cateva sa-mi fac o idee sa stiu ce si cum, si ma gandeam ca daca cea de maine o sa fie ok as luao la un test drive si presupun ca daca ar fi sa o bag pe tester cred ca orice service are un tester si presupun ca mai este deschis pana pe la ora 7-8 nu?Si cam cat costa o diagnoza la un service oarecare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine stie. Vezi ca majoritatea au testere, dar universale. Citesc erorile, le pot sterge si pot vedea cativa parametrii.

Cel mai bine, bagi VCDS-ul pe ea si sa faci un log in mers - astfel, vezi cum lucreaza turbina, debitmetru, etc.

Citesti km reali, injectoarele, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VCDS interfata de diagnoza fabricata de cei de la www.ross-tech.com pentru diagnoza auto din grupul VAG. Acum a ajuns la versiunea 11.10 beta.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ctl01 inscriptia cu highway este modelul pentru Belgia .Echiparea este Comfortline.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok si cred ca nu este nimic neinregula cu aceasta versiune highway nu ? Si de unde pot lua programul si ce-mi mai trebuie in afara de un laptop presupun ca un cablu !?

Modificat de ctl01
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!