Jump to content

Golf 4 variant


bls luci

Postare recomandată

In curte nu pot sa intru cu masina...masina o tin inauntru langa casa pe unde o bag si in garaj...dar momentan garajul e ocupat cu altceva ...

Link către comentariu

In 1000km ai completat 500ml?! Pai ce schimb sa mai faci ca in 10mii deja ai bagat 5l de ulei,nu?

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Revizia..287.000 km.ulei castrol edge 5w40,filtre MANN..urmeaza in curand un burduf planetara de langa cutie s-a crapat

post-81002-0-30845200-1376143990_thumb.j

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Imi place canalul...este facut ulterior sau asa era?:)

Link către comentariu

canalul nu este al meu,foarte folositor,mai ales ca vecinul meu este mecanic,nu a fost asa,este facut prin 1997 :D...nu este perfect deoarece incoa spre capat se ingusteaza

Modificat de lucyyy
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

arata bine? :D era in piata de masini in tm si mi s-a parut interesant..era 1.9tdi ,cu exceptia spoilerului fata arata ok zic eu...

post-81002-0-85043300-1377083828_thumb.j

post-81002-0-09359100-1377083836_thumb.j

Link către comentariu

Oribil. Nu as cumpara asa ceva. Probabil ca cere si vreo 6mii ca e "tiuning"

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Redline...oricum nu esti singurul :))

 

Muale..nici eu nu as cumpara masina modificata,categoric nu,pretul nu era afisat...

 

Roby87...am si zis ca nu imi place fata masinii,imi plac jantele,suspensia,stopurile,eleronul eu zic ca nu arata raui,interiorul era modoficat,mai ales spatele..fata da spoilerul ala strica tot..... 

 

tot ce am zis e ca era interesanta,mai diferita si arata ok(ex si vopseaua pe ea)..nu neaparat ca imi place sau ca as cumpara-o

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Sunt de parere ca folia IMITATIE de carbor nu are ce cauta pe masina, mai ales pe una cuminte cum e modelul nostru.

Singura chestie pe care as face-o in locul tau, manere vopsite tot verzi.

Altfel,lasa-le asa.

Daca tot ai chef de mesterit ,ocupa-te de capota/prelungirea aia.

Daca ai si bani de bagat, vopsea,jante si motorina sa te bucuri de ea.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

poate ai dreptate cu folia de carbon ca nu are ce cauta pe variant....

 

nu stiu ce sa ii mai fac la "prelungire" cateodata ma uit la ea si imi vine sa trag de ea sa o dau jos :)) nu stiu altceva ce ii pot face....

 

te referi la vopseaua de pe masina si alte jante?motorina vreau nu vreau tot trebuie sa fie :D ...sunt putin dezamagit in privinta consumului undeva la 8%,noroc ca se revanseaza la putere  :lol:

Link către comentariu

jantele par incomplete fara capace.

vopsea, pe capota sa poti scapa de folie.

si a mea consuma la fel in aglomeratie. in weekend daca merg 10+ km scade la 7%

Link către comentariu

jantele DA asa e sunt incomplete stiu, imi place ca au J-ul mai mare(sincer nu ma prea pricep dar stiu ca sunt mai late)

 

capota trebuie revopsita,zgariata si sarita vopseaua se vede putin si prin folie...

Link către comentariu

In loc sa dai banii pe folie tip carbon si alte "nimicuri" mai bine nu faci nimic la masina 2 luni si ti-ai vopsit capota aia, care, sa fim seriosi nu costa o avere.

Eu nu sunt adeptul tuningului "hai sa lipesc chestii pe masina".

Tot pui poze cu fel si fel de "modificari", apoi cand lumea iti zice ca nu da bine o dai la intors si aprobi ca nu iti place nici tie sau nu da bine deloc pe masina. Sa nu ma intelegi gresit, nu am nimic cu tine, dar ai un golf 4 variant nu o masina "reising". Daca prietenii tai iti dau anumite sfaturi si idei, inainte sa le pui in practica cere sfatul celor de aici. Gusturile nu se discuta intr-adevar, dar nu trebuie sa iti umpli masina cu folii si stickere doar ca zic unele persoane ca ar da bine

Link către comentariu

deci...pe folia de carbon nu am dat bani am luat-o de la un prieten care si-a pus pe la interior si i-a ramas..la masina nu am cum sa nu fac nimic 2 luni( in iulie am schimbat telescoapele,bucsele,rulmenti,luna trecuta am schimbat uleiul, filtrele,placute pe spate,etc...curand trebuie sa ma ocup de frana de mana s-a rupt un cablu vreau sa le inlocuiesc+un burduf...deci, nu estetic dar in masina tot bag bani....+ca fac destui km pe saptamana)

 

ziceam ca vreau sa ii fac prelungire de capota dar cum trebuie nu asa cum am acum....astept sa vina de dincolo cel care mi-a promis capota si cand o am ma si apuc de treaba...de ce sa vopsesc capota asta dupa sa o schimb

 

de luat nu m-am luat dupa nimeni,din contra altii spun la fel ca pun prostii pe ea,nu conteaza asta daca am pus pe manerele de la usa inseamna ca am umplut-o de folii si stickere?stickere nu am niciunul,am folia aia pe capota atat in rest nu am scrisuri,stickere,etc

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

recent am inlocuit led-urile de la numar...saptamana ce vine cred ca ma duc sa i-au capota

 

masina a ajuns la 288.500 km probleme nu sunt,am schimbat si stergatoarele,am revopsit etrierii+alte mici detalii....

post-81002-0-18884500-1379151849_thumb.j

post-81002-0-22569900-1379151854_thumb.j

Link către comentariu

Frumoasa masina , imi place folia de pe capota , imi place culoarea, am vazut ca ai avut alte jante inainte care imi placeau mai mult decat cele care le ai acum, insa important sa iti placa tie.

Multi km in continuare fara defecte :D

 

Jantele ma refer la cele de aici : http://vwforum.ro/topic/75621-golf-4-variant/page-5# , ultimele poze din postare postate de tine.

Modificat de pepsy89
Link către comentariu

mersi @pepsy89...cred ca te referi la cele pe 17...le-am avut putin timp am facut schimb cu cineva+ diferente,alte combinatii....si le-am luat inapoi

 

esti singurul care spui ca iti place folia de pe capota,colegii de pe forum nu sunt de aceeasi parere..

 

am aceeasi prelungire ca si tine dar la tine da mai fain ca e in culoarea masinii la mine e neagra

 

bafta si tie :icon_thumleft:

Link către comentariu

acum cateva zile am schimbat boxele fata...nu stiu ce firma sunt dar un prieten are la fel si se aud ok...si le are de 1 an si nu a avut probleme cu ele..acum sa vad

post-81002-0-92022400-1379609926_thumb.j

Link către comentariu

De ce ai schimbat boxele originale ? Sau de ce ai montat boxe aftermarket in locul celor originale ?

Modificat de pepsy89
Link către comentariu

pepsy89....pai a incaput cea de la sofer sa faca urat ,s-a rupt si membrana la ea si le-am schimbat pe amandoua...

Link către comentariu

Si nu era mai usor sa cumperi una la mana a doua din dezmembrari si o schimbai doar pe aia ? 

Se aude la fel de bine ca cele originale ? Nu de alta , da eu am casetofonu original cu boxele originale , si sunt foarte multumit de sunet :D.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!