Jump to content

Golf 4 variant


bls luci

Postare recomandată

Si eu sunt de parere ca o suspensie sport e un must-have. In rest, foarte frumoasa.. Si alta chestie.. tipsurile.. ar merge integrate in spoiler... dau mult mai frumos si oem...icon_thumright.gificon_thumright.gif

Link către comentariu

Roby...tipsurile nu merg pune mai sus ...sunt maxim puse in sus..spoilerul merge decupat dar da in tabla ceva(eu am carlig de remorcare...poate are vreo legatura)

suspensii stiu ca ar pica bine pe ea dar cum am mai zis drumurile sunt prea rele :(

Davidutz..mersi :icon_thumright:

Link către comentariu

Parerea mea e sa faci tipsurile cum trebuie sau sa renunti la ele. Zici ca e toba cazuta asa cum sunt acum, plus ca iti iese fumul prin 3 parti :P. Au mai fost golfuri cu tipsuri integrate, imposibil sa nu gasesti o solutie (daca vrei). Daca nu te incanta ideea cu decupat sau taiat, las-o fara tipsuri... :icon_thumright:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Circoloco....chiar atat de rau arata cu ele??? :vaidecapulmeu:

dupa cate pareri am auzit impotriva tipsurilor cred ca nu vor mai sta mult acolo :huh:

Link către comentariu

Dupa parerea mea ...se vede ca nu's de acolo. Nu sunt in linie cu masina, cu bara. Uite golful asta spre exemplu ca sa poti face o comparatie. Fusta este de V6 intr-adevar, dar la baza este un ARL cred (deci 1.9 ca si al tau, structura metalica, evacuarea originala si bara la fel). Daca la el a mers, la tine de ce nu ? Am mai auzit ca la Golf este o margine metalica dar cred ca foarte bine se poate decupa o data cu bara...

post-16307-0-41388900-1309637827_thumb.j

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

este adevarat ca arata foarte bine cu decupare....am sa ma documentez sa vad cum se face

Link către comentariu

lucyyy cred ca nici tu nu stii ce vrei. pe pagina trecuta spui ca nu esti multumit,mie mi-ai raspuns dupa aia ca iti plac. acum te iei dupa gura lumii si spui ca nu au o viata lunga.

decide-te pe baza a ce iti place tie in primul rand ca doar tu conduci masina,nu eu.

adevarat,e util sa mai asculti cateva pareri cand nu esti sigur ce si cum.

si eu am vrut sa pun ceva tipsuri si am vazut (circoloco stie) ca trebuie taiat mai serios,pe langa prelungire si ceva tabla.

dar sincer mai bine o lasi stock decat sa faci ceva improvizat care nu se vede bine si mai mult rau face.

Link către comentariu

da,am spus ca nu sunt foarte multumit de cum au iesit pt ca le-am lasat prea in afara...dar parerea mea este ca nu arata chiar asa rau....dar cum am auzit atatea pareri ma gandesc sa le i-au jos

Link către comentariu

nu le da jos ca arata bine ,dar taie din fusta si din tabla aceea din spatele barii ca nu are nicio legatura cu carligul sau altele mai importante :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

azi i-am cumparat niste stergatoare...nu sunt de firma dar sunt mai bune ca cele vechi

post-81002-0-98772800-1310380497_thumb.j

Link către comentariu

aseara s-a facut un numar rotund de km....... cam mult,nu??

post-81002-0-23239300-1311071459_thumb.j

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Asteptam sa vedem cu 4 in fata.......atunci poti sa zici ca sunt multi km

Link către comentariu

parca a zis cineva inainte ca aveam presuri de dacie :lol: ....asa ca:

post-81002-0-45947700-1311464076_thumb.j

Link către comentariu

dupa mai multe probe si teste am constatat ca masina mea este resoftata ;)

am facut mai multe comparatii cu motoare de 1.9 de 116 si 131 cai(inclusiv de la 0-100) si surpriza :icon_cool:

ramane sa o duc odata pe dyno

Link către comentariu

arata extraordinar de bine cu noile jante..cat te-au costat?

Link către comentariu

ms roby...jantele mele +100 euro

mie sincer parca imi placeau mai mult care le aveam...ma gandesc la un reschimb :lol:

Link către comentariu

azi am facut un lucru care nu o sa va placa

mi-am recuperat vechile jante ....le-am tinut cam o luna sau nu mai stiu exact dar sincer nu imi placeau asa de mult si sa nu mai zic de consum,de directie si demaraj...am avut noroc ca erau la un prieten de-al meu k altfel nu le mai vedeam

deci in concluzie jantele pe 16 sunt ideale pt golf 4(parerea mea) si sunt bucuros ca le am din nou :icon_thumright:

Link către comentariu

azi am mai facut o mica modificare la masina...am colantat mijlocul capotei cu negru mat

momentan poze nu am dar o sa fac :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 1 month later...

nu- mi place:( ... si nici cromul ala din grilele de jos .. mai bine faci pleoapele verzi si emblema cu sau fara grila neagra si un joey mode la faruri ;) parerea mea..;)

Link către comentariu

daca as fi in locul tau eu as face prima data o resoftare si dupaia m-as apuca de cum arata masina ( pana la urma poti sa ii pui tot kitul la exterior de GTI si sa iti dea fum unul la care nu te asteptai nu ? ) undeva pa la 150 cp cred ca sunt suficienti . si eu ca si tine am acelasi motor ajm si te asigur ca dupa resoftare o sa simti diferenta imediat si o sa ia un zambet mare pe fata :icon_cheesygrin:

Modificat de costyserbanescu
Link către comentariu

Soft nesoft...ideea principala e ca folia o incarca inutil si ii strica aspectul. O masina e frumoasa cu vopseaua ingrijita si la vedere (cel mai expresiv mod de a arata ca o ingrijesti). Modelul pe care l-ai ales de a aplica folia nu are nici o continuitate, nu o face nici agresiva... As mai spune si de benzile cromate dar ma repet si pana la urma e masina ta, noi venim doar cu vorbele :D

Gusturile si parerea mea care sper sa nu te deranjeze

Edit: Renunta la pleoape sau macar fa-le culoarea masinii (pleoapele sunt facute pentru a da senzatia ca, capota este dintr-o bucata si nu mai apar acele decupari in zona farurilor, ori tu cu ele nevopsite accentuezi treaba asta). La fel iti recomand sa faci si cu prelungirile barilor... in culoarea masinii. Ar arta mai bine verde dintr-o bucata si cat mai putine elemente de negru care sa creeze contrast, cum sunt grilele din bara de exemplu

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!