Jump to content

Noua Octavia Tour


sp0nsoru
 Share

Postare recomandată

Aceasta NOT 1.6 102cp MPI euro 5 este 8v ori 16v ?

Eu stiam ca sunt 8v pana in aceasta dimineata cand am vazut un comentariu pe alt site ca sunt 16v...

Pana acum am fost interesat de golf V SH dar cred ca voi achizitiona si eu aceasta NOT 1.6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motorul de 1.6 de 102 CP este in 8v, cel de 1.4 este in 16v.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

16v este si 1.6 FSI - 115cp cod motor BLF dar euro 4.

1.6i - 102cp cod motor: ccsa, cmxa, chga sunt 8v dar sunt motoare euro 5 produse din 2008-2009.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pentru necunoscatori octavia Tour 2 se va mai fabrica pana in iunie 2012.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

sa inteleg ca octavia 2 tour nu va merge paralel cu octavia 3?... ciudat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gorillaz_Doktor

conform logicii skoda, modelul curent este O2 FL iar O2 a devenit Tour

Teoretic, odata cu aparitia O3 (nu stiu cand va fi), O2 FL va deveni Tour. Se poate ca linia de Tour sa se reorganizeze/retehnologizeze si sa se pregateasca de O3.

Nu este exclus ca sa exista o pauza intre (tour sa nu se mai fabrice 6 luni-1 an). Poate fi o strategie de marketing (lipsa modelului sa creeze o cerere - " ce pacat ca nu se mai fabrica tour - aaaa, uite ca a revenit!" evident, sub forma lui O2 FL ;) ).

Modificat de Gorillaz_Doktor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vechiul tour si O2 au mers in paralel ani buni. noul tour a aparut ca denumire doar de cca 18 luni. deci ma indoiesc ca o sa il scoata asa repede din fabricatie. cred ca cel putin pana la iarna o sa se tot produca. time will tell :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

ieri am facut un upgrade: am montat bandouri laterale. cel mai ieftin le gasiti la dealeri - accesorii originale la 137 ron cu tva.

am incercat si la diverse magazine, toate peste pretul dealerului.

le-am montat conform instructiunilor din carticica, dupa care le-am demontat pe cele din fata conform instructiunilor unui mecanic.

pe portierele din fata ramasesera cam 2-3 mm din bandou lipiti in afara usii. noroc ca nu a fost vreme calda si nu s-a intarit adezivul. atentie la degresare daca faceti singuri operatiunea!

acum arata ok. contrasteaza bine negru/alb.

operatiunea in service: 40 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vechiul tour si O2 au mers in paralel ani buni. noul tour a aparut ca denumire doar de cca 18 luni. deci ma indoiesc ca o sa il scoata asa repede din fabricatie. cred ca cel putin pana la iarna o sa se tot produca. time will tell smile.png

Octavia Tour 2 nu mai este in configurator, deci presupun ca nici nu se mai fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum sa nu fie, la Avia inca este.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Momentan se comercializeaza doar masinile din stoc! Nu se mai pot comanda masini noi, fabrica a sistat comezile! Se pregateste lansarea Rapidului fara nicio aluzie la finala Cupei de ieri :) )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum sa nu fie, la Avia inca este.

Avia are configuratorul propriu neactualizat. Pe skoda.ro dar si pe configuratorul de la alti dealeri nu mai exista Tour2, dupa cum a confirmat si "crystyann".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, in configurator nu mai apare tourul. deci se vinde ce mai exista pe stoc.

cred ca rapidul ar inlocui mai degraba o fabia sedan decat octavia.

poate ca pregatesc lansarea octaviei 3...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!