Jump to content

Ceasuri, indicatoare (Boost Gauge, Oil Temp. Gauge, Oil Pressure Gauge)


RoSonic
 Share

Postare recomandată

Eu vreau sa-mi achizitionez un ceas de boost AEM, stie cineva unde gasesc un suport cat mai finut pentru el?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • xht20

    10

  • Bogdan_wrc

    9

  • Jacku

    7

  • cri-cri

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jackule imi pare rau ca n-am mai urmarit topicul asta.

Pentru aspect OEM la VW singurele care sunt 100% de-acolo sunt Stewart Warner sau NSP (NewSouth Performance).

Oricum, felicitari pentru RaidHP. :)

@Vlad: ma interesez si-ti dau de veste insa trebuie sa-mi zici daca ceasul tau e pe 52mm sau 60mm?

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc anorganix pentru raspunsul rapid :)

Ceasul pe care vreau sa-l cumpar este de 52mm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar pe cineva care monteaza asa ceva stiti? Sau vreun service? (din Bucuresti). Eu as vrea astazi sa fac operatiunea:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am montat la cei de la powerchip, undeva pe langa carrefour colentina. Insa nu pot spune ca am fost multumit. Dar in mod cert daca stateam langa ei cand au montat, era altceva. Deci, daca poti sa stai langa masina, da-mi un pm si iti dau adresa si nr de tel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi, Jacku, schimbare de plan, nu imi mai pun ceasuri. Alta investitie fac la interior. Ceasurile dupa anul nou

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Targetul meu e asta: defi+osir. Normal, achizitie US de unde le iau muuult mai jos ca din Europa.

Dar mai am altele momentan de luat.

post-7362-1265387293_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, avea si dragos voinea as aceva , le regaseai afisate pe maxidotm cateva meniuri in plus....Era topic la vanzari parca

Sunt multe variante si cu ecran separat si un mini vag com cu interfta separat, o bagi in mufa obd si afisaza cateva chestii pe un mini ecran acuma...ceasurile mie mi-au placut de cand era fast and furious si orice ar zice oricine au fost un must have, mai ales ca am vrut cu aceeasi lumina ca la bord...Ace albe si lumina verde...Ce e greu pt o2 este ca nu exista plug and play stalpul, eu am facut unul la comada ca sa imi iasa ok...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

pana la urma ceasurile raidHP sunt ok ? boost si temperatura ulei .

cele postate de qdonline sunt frumoase foc, dar pentru masini cu indicatoare albe si pe bord :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ce am eu pe masina acum....boost de la autogauge...dau comanda cat de curand la column pod sa vina ceasul dupa volan (cu suport special)

Pe viitor....inlocuit ceasul autogauge boost cu unul digital aem...unul din cele mai reusite ceasuri...

dsc07589f.jpg

centercolumnvw111.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Aduc la viata putin acest topic si va intreb, ce parere aveti de ceasurile Racetech? Ma intereseaza un EGT.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

sunt si eu de un boost gauge si un afr gauge pentru un vw jetta 2007 1.9 tdi care urmeaza sa primeasca mai multi caluti de la calculator. imi puteti spune de unde as putea comanda ceva de calitate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

ca idee, un pic tot iti intra in campul vizual, care si asa e cam vaduvit la masinile din ziua de azi, de acel montant. Acum, daca iti place ...pune-l.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am doua "ceasuri" VDO de presiune ulei si temperatura ulei,recuperate de pe un G2 GTI, unde pot gasi sensori pentru ele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

am vazut la cineva un ceas dar nuj de care era boost sau altceva si cand ajungea la o anumita turatie se aprindea un bec care il avertiza sa schimbe viteza , a avea maximul de putere , stiti cumva cum se cheama ceasul ala ?sunt interesat si daca se monteaza greu ! mc

Citeste si respecta regulamentul forumului, Art. 2.

Modificat de forceturbo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este turometru cu gear shift....sau ceva de genul , becul ala care se aprinde se seteaza cand vrei tu, nu e presetat.

Daca tu vrei ca atunci cand ajunge turatia la 3127 rpm sa se aprinda asa va face...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ma tot bate si pe mine gandul sa cumpar ceasuri suplimentare. Stie cineva vreun service unde se pot monta? Sau are cineva vreun prieten priceput care a mai facut asta?

Orice indiciu este bun :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

cum se prinde suportul pt 3 ceasuri de stalpul masinii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

depinde de care, cu suruburi majoritatea, se poate gasi si unul special pt acel stalp si se schimba cu totul , cel nou avand direct gaurile de ceasuri,acuma fiecare cum poate si ce resurse are, se poate gasi pana la urma pe orice forma sau concepe si modifica de un pasionat cu spuma si fibra etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gandesc sa pun niste ceasuri la interior in principal pentru Boost ma intereseaza.

Am gasit varianta cu suportul de la Osir sau sa fac ceva custom de pus pe bord si atunci sa pun 3 ceasuri

Ca si ceasuri - am gasit Defi care sunt foarte misto dar si foarte scumpe.

Ce alte optiuni as avea? Trebuie sa fie ceasuri electrice si nu mecanice clar.

merci!

post-5367-0-92822300-1337080661_thumb.jp

post-5367-0-75716600-1337080662_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!