Jump to content

Lamele stergatoare


ferdy1407
 Share

Postare recomandată

sal tuturor, stie cineva ce guma de la lamele se potrivesc la o2? As vrea sa schimb doar guma de la lamele fiindca lamela intreaga e cam scumpa. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Omul vrea doar lamelele de cauciuc nu alte stergatoare:

1k0 955 429 B de 600 si 475MM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se mai gasesc lamele contrafacute... dar atata si valoreaza. Am cumparat

odata si pentru ultima oara cam la jumatate de pret si a tinut 1 ( una ) luna,

dupa care am fost nevoit sa cumpar Bosch la set. De doi ani nu mai am probleme !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am gasit ,in sfarsit, in comert stergatoare pentru Octavia II . Sunt facute in China sub marca Viktor si se vand la bucata in Baumax. Dimensiunile sunt 610 mm ( sofer ) si 480 mm ( pasager ) . Costa 42 Ron bucata si sunt excelente. Prinderea este identica iar lamelele par sa aiba oarece tratamente , intrucat au o culoare diferita pe suprafata de stergere fata de restul lamelei . Azi le-am montat si sunt foarte multumit de ele ...deocamdata :lol: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru stergatorul de luneta aveti vreun cod?

Modificat de Septimiu.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca:

7E0 955 425

1Z5 955 425

Amandoua sunt coduri OEM vw(probabil de Golf) si sunt coduri de lamele, merg garantat.

Modificat de blue_eyed
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numai primul e valabil 7E0 955 425 (aero wiper blade),al doilea cod n-are corespondenta la nicio marca VAG.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul e pentru lamela sau pentru brat? Pe mine ma intereseaza daca se poate schimba doar cauciucul ca si la cele de parbriz si implicit un cod doar pentru lamela.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca:

7E0 955 425

1Z5 955 425

Amandoua sunt coduri OEM vw(probabil de Golf) si sunt coduri de lamele, merg garantat.

:)

si daca colegul spune ca doar primul e ok, nu-i pr, insa pe TecDoc le da pe amandoua

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu 1Z... e cod de octavia II .. sper sa nu gresesc ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Al meu de pe luneta nu sterge bine exact la mijloc, unde apasa bratul. Cred ca imi trebuie o lamela noua, ca s-a cam stricat partea mediana de la actuala. Am patit la fel si la fostele masini.

Cat ajunge o lamela mai bunisoara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea pentru spate a fost vreo 55 ron in urma cu jumatate de an, cu tot cu scheletul metalic si capacelele de plastic din capete, bla-bla, pentru golf 5, in conditiile in care o lamela de rezerva (doar cauciucul) costa 37 ron. In plus, stergatorul de pe spate e mai fragil si nu rezista la desfaceri precum cele frontale. Pentru o diferenta de 20 ron, mai bine ti-l iei intreg. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am schimbat doar lamelele in reprezentanta, m-au costat 75 de lei amandoua. Stergatoarele complete, cu tot cu brate, is 120 parca.

 

EDIT: 120 bucata :)

Modificat de December
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!