Jump to content

bord cu turometru pe g2 1,3L


agent smith
 Share

Postare recomandată

in vitan am vazut acum 2 saptamani bord pentru diesel cu 2 mufe la 50 lei. daca ai vreo cunostinta in bucuresti, roag-o sa faca un drum pana in targ.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  2. Cum as putea sa dau jos acele de la vitezometru, respectiv turometru. Vreau sa-mi pun cadrane galbene home-made. Pe bordul vechi (actual) mi-am pus. Pe cadranul dreapta, fiindca nu aveam turometru a fost banal, pentru cel stanga, ca sa nu-mi dau jos acul (fiindca nu stiam cum si nu voiam sa-l stric) am taiat o dunga subtire dinspre centrul cadranului spre margine si l-am bagat peste ac. Nu prea se vede, dar, daca se pot da jos acele usor, prefer s-o fac.

<{POST_SNAPBACK}>

Am gasit un link interesat care s-ar putea sa te ajute sa-ti montezi cadranele...... http://www.vwgolf-mk2.com/ewhitemeterinstallation.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce parere aveti de asta??.... prima foto este "fetita" mea, iar cea de langa.. "vinovata"......;)

Modificat de Bizonul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

bordul de pe masina mea are pe langa ceasul digital si mfa. Problema e ca nu-i merge consumul instantaneu si turometrul. in rest ii merg KM, KM/ora/temp afara/ temp in motor etc.

NU gasesc un bord identic, dar am gasit unul cu turometru si are consumul instantaneu sus, la mijloc. Asta nu e digital ca la cel de pe masina, ci il arata printr-o sageata.Daca pun bordul asta imi va merge turometrul (cred) dar pierd celelalte functii ale MFA- ului.

Intrebarea era urmatoarea: as putea sa-mi repar turometrul de pe bord si consumul instantaneu sau trebuie sa-mi pun al doilea bord( vreau si eu turometru). Al doilea bord credeti ca se potriveste? Amandoua au cate 2 mufe (una alba si una neagra) . Daca pun al doilea bord as putea sa opresc din primul bord displayul cu mfa ? Sau macar sa imi pun niste ceasuri mici pt temperatura uleiului si cea de afara... pls help daca stiti mai multe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

salut baieti ... ajutati-ma si pe mine va rog ca sa stiu daca imi cumpar bord cu turometru ...

deci , masina mea este un vw jetta 2 coupe ( model mai rar ) din 1988 cu un motor de 1.3 ( carburatie dublu-corp ) ... codul la motor este MH

cum se procedeaza daca mi-as cumpara un bord cu turometru ? ( mentionez bord 0-200 km/h ) iar in dreapta am ceas , vreau sa scap de ceassss X(

ajutati-ma si lamuriti-ma si pe mine ! va multumesc !

bordul arata la fel ca in poza !

post-73837-0-06988400-1310142226_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai nevoie de un bord cu turometru 1.6 benzina, trebuie sa te uiti cate mufe are al tau...daca are o mufa, te ajut eu

nu e nevoie sa legi nimic, doar mufa si teoretic functioneaza, deoarece cablul de turatie ar trebui sa fie teoretic tras pana in bord din fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai eu am motor de 1.3 cu un bord 0-200 ... ala cu motoru de 1.6 nu au 220 pe bord ? eu am gasit bord de 1.3 injectie cu turometru ... ce diferenta e ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are 220 dar potriveste, oricum mai intereseaza-te sa vezi :D

si a meu 1.6 carburator are pe bord 200km/h si e cu ceas in dreapta, dar am inteles ca merge si cel cu 220

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge daca are acelasi numari la bord, sub calculul kilometrilor, de obicei este 950, dar am intalnit si altele, daca e acelasi, atunci merge sigur :)

am motor de 1.6 carb, si am ceasuri cu 260 km/h, si 8000 de rot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar nu prinde 260 :blah:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu 220 mi se pare prea mult ptr un motor de 1.3 ... oricum am facut rost de unu cu 200 si cu turometru n dreapta 7000 rpm ... sa ma apuc sa montez sa vad daca merge la motoru meu de curse :Driver: 1.3 55 cp :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!