Jump to content

Modificari Sharan


locdeparcare
 Share

Postare recomandată

Mda,asa o fi si cu consumul asta...acum am vazut masina ta,farurile sunt de Alhambra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Farurile sunt VW, dar le-am desfacut si vopsit interiorul negru.Initial am vrut ca la Alhambra, dar cred ca arata mai bine cu mai mult negru la interior, nu doar rama exterioara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,a fost dificil sa le desfaci? ca ma bate gandul sa le desfac si eu sa le curat in interior.RAZVI ,farurile de Alhambra arata beton pe Sharanul de culoare negra,da bine banda neagra din interior,marginea de jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, nu este foarte dificil, dar iti trebuie rabdare, un spaclu ingust, un pistol cu aer cald sau feon, si bineinteles

post-114944-14232173688745_thumb.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Readuc la viata acest topic cu un upgrade facut.Montat lupe bixenon in faruri cu oglinda.Multumit in totalitate de modificare si de plusul adus de bixenon la faza lunga,recomand.Multumim colegilor(@tutulup si @Mmarius) care m-au ajutat cu sfaturi. :icon_thumleft:  

post-5886-0-39318500-1423226157_thumb.jp

post-5886-0-28487600-1423226171_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am pregatit kit-ul de lupe pentru a le monta in farurile de sharan. Abia astept sa vad rezultatul.

A fost greu sa dai jos sticla de la far?

Ps: xenon de 35 sau de 55w?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost destul de usor,cateva minute incalzit si usor cu o surubelnita mai lata desfaci.Xenonul de 35 W(aveam deja instalatia,am schimbat doar becurile cu H1).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am instalatie de 55w si sunt curios care sunt diferentele. Sa faci o poza cand poti, pe timp de noapte, cu ele pe masina si sa facem apoi o comparatie.

Am luat cu temp de culoare 5000k. Tu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poze cand se mai potoleste vijelia.5000K am luat si eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai folosit adeziv cand le-ai ansamblat inapoi,sau nu trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,deci sa inteleg ca aveai instalatia xenon pe masina din fabrica?,sa nu intri la discutii cu RAR,si doar ai modificat instalatia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut faruri normale cu xenon AM de vreo 7 ani si acum am montat lupe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci eu nu am, pot sa-mi iau la revedere.Am doar bec h7,si exista posibilitatea sa pun ceva mai puternic(nu sa-mi cumpar acum xenoane originale) sa vad ceva mai bine?.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Dan Sharan: poti sa iti pui si tu xenon + lupe in faruri. Daca esti din Bucuresti, te pot ajuta eu. Cu lupe in faruri, Rar nu te mai ia la intrebari ca nu deranjeaza in trafic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare baieti,am reusit sa transform pozele cu utilajul.Bine mai am de lucrat sa ajunga la ce vreau eu,dar ca de obicei banii sant o problema,si cateva piese care nu le gasesc din dezmembrari.Daca aude cineva ,ma intreseaza -pachetul mahon,adica nuca schimbator,capacul scrumiera,ornamentul (linia) bord etc din dezmembrari.Am vrut sa cumpar ornamentele cu crom de la cele 4 usi(restul le am) sa am cazut pe spate ,260 lei buc-noi,si m-am lasat pagubas,si am gasit si ceasul (bord) Maxidot cu ceasurile de baterie si ulei,la 400 lei dar nu a fost banul.Am gasit si cele 7 scaune din piele, cu piele alcantara pe mijloc,negre la culoare cu 1400 lei,dar au plecat ptr ca nu am avut banutii.Sper macar ca in vreo 2 ani sa iasa cum vreau.Hai ca v-am plictisit,sa aveti bafta

post-133400-0-30686300-1423933938_thumb.

post-133400-0-42680000-1423933948_thumb.

post-133400-0-96690100-1423933961_thumb.

post-133400-0-44393100-1423933976_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer...nu-mi place cum da cromul pe el. Parca nu-i din peisaj, dar daca tie iti place ;) Mie mi-ar fi placut cum arata cu buza fata + spate vopsite in negru. In rest, cu insertiile alea de mahon in interior arata foarte bine. Si scaunele cu alcantara ar da bine, desi ma ia cu calduri si frig cand ma gandesc la ele vara/iarna :)) Spor sa modificat, arata bine masina!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut la multe negrese linia cu crom si arata super,si cu faruri de Alhambra(de care am eu) ptr ca are in interior cu negru marginea.Legat de scaune din piele am avut pe fostul Passat,si cu scaune incalzite e OK,iar vara aerul cond.Bine am uitat sa scriu ca am schimbat becurile interioare cu LED si parca zici ca esti in nava spatiala(glumesc) dar arata beton.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dane ,Emy e doar invidios pe noi cu negresele :))) , asta doar daca cromul nu e luat din targ la metru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cromul la metru e tiganie,ornamentele originale sant ok,dar scumpe si le gasesti numai pe original undeva la 260 lei buc.Nu cred ca e invidios mai ales daca are si el un Sharanel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca tot ai inceput metamorfoza eu zic sa schimbi oglinzile,sa pui niste praguri OEM din abs(abia nu se mai vad indoite de la elevator pragurile propriuzise)sa schimbi semnalizarile dp aripa cu unele oarbe inscrise 'sharan', sa pui geamuri heliomate sa scapi de folie ca e urata mar,etc,etc.La interior ai de lucrat serios,masina fiind si slab dotata spre deloc ai de munca nu gluma,  daca vrei si alcantara,nu ai scaune incalzite,asa ca lasa cromul spre final sau vrei sa faci doar asa niste franturi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te asteptam Razvi sa intervii.Ai dreptate, e in plan si pragurile,si oglinzile si proiectoarele,si scaunele incalzite,navigatie mare,un DVD pe plafon ,cum are Andrusel.A avut geamuri heliomate,dar tot se vedea prin ele si am pus folie omologata.Dupa toate shimbarile astea o se fie FUUL.CORECT

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adrian.Apreotesei

Salutare,

 

praguri OEM din abs

Unde gasesc asemenea praguri? am tot cautat si nu am gasit decat din acelea de inox ca la bull bar, dar nu vreau din acelea.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prin dezmembrări,noi nu cred ca le vrei,sunt in jur de 1000 RON ambele,îți trebuie o serie de caroserie dp un sharan 2004-2010 pt a comanda noi OEM,AM nu sunt decat niste mizerii !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sant niste flacai la noi in Brasov care vand (olx-tocmai) eleroane si praguri din fibra,nevopsite care arata OK,dar si niste preturi!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!